Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: zmiany w urzędzie

W skoczowskim Urzędzie Miejskim wprowadzono zmiany - polegają one na reorganizacji na reorganizacji dotychczasowych struktur. - poinformował Urząd. Zmiany objęły między innymi Wydział Polityki Społecznej. Pojawi się również nowe biuro - ds. Promocji, Informacji i Turystyki

Zmiany mają na celu sprawniejsze funkcjonowanie Urzędu Miejskiego w Skoczowie i m.in. usprawnić proces załatwiania spraw w magistracie.
 
Dotychczasowe zadania Wydziału Polityki Społecznej zostały rodzielone w następujący sposób:

  • Stanowisko Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii, którego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie patologiom społecznym takim jak alkoholizm i  narkomania oraz  nadzór nad realizacją zadań w zakresie opracowywania i realizacji  programów profilaktycznych  w tym zakresie. Pełnomocnik będzie również koordynował prace punktu konsultacyjnego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – te zadania dalej  realizowane są w biurze przy  ul. Krzywej  4
  • Kartą Dużej Rodziny, Programem Rodzina Plus oraz przekazywaniem informacji osobom niepełnosprawnym, zajmie się nowo utworzone biuro ds. Promocji, Informacji i Turystyki,  do czasu rozpoczęcia pracy ww. biura wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać również w  biurze  przy  ul. Krzywej  4 (tel. 33 853 39 74)
  • Zakresem przemocy w rodzinie oraz wolontariatem zajmował się będzie Ośrodek Pomocy Społecznej.
  • Wszystkie kwestie związane z polityką prozdrowotną w naszej gminie należą do kompetencji Wydziału ds. Społeczno – Obywatelskich i Obronnych.
  • Zadania wynikające z ustawy o Opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz ustalenia godzin funkcjonowania aptek na terenie gminy Skoczów, przekazano do Wydziału Organizacyjnego.


(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: