Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: Złap dotację na wymianę źródeł ciepła

Uwaga mieszkańcy Gminy Skoczów! Do 4 tys. zł może wynieść przyznane dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła, nabór rusza 2 marca, ale już dziś warto się przygotować do złożenia wniosku.

2 marca o godz 7.30 rusza nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła na ekologiczne w gminie Skoczów. Wnioski można składać osobiście, pocztą, bądź za pośrednictwem platform ePUAP i SEKAP. W ramach programu wymienić można wysokoemisyjny, niskosprawny kocioł centralnego ogrzewania na paliwo stałe oraz inne źródło ciepła na paliwa stałe np. piec kaflowy (za wyjątkiem kominków opalanych drewnem). W zamian instalując w domu niskoemisyjne i wysokosprawne źródło ciepła na paliwa stałe, takie jak: kocioł węglowy, kocioł na biomasę, w tym drewno spełniające minimum standard emisyjny zgodny z 5 klasą pod względem granicznych wartości emisji zanieczyszczeń normy PN-EN 303-5:2012.

Kwota dotacji celowej wynosi 50% kosztów realizacji inwestycji, przy czym udzielone dofinansowanie nie może przekroczyć 4 000,00 zł.

- Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu gminy Skoczów na dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Skoczów planowanych do realizacji w 2020 roku, trwa do 20 marca 2020r. Wypełnione wnioski wraz załącznikami należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Skoczowie, bezpośrednio lub za pośrednictwem poczty lub drogą elektroniczną – ogłasza Burmistrz Skoczowa, Mirosław Sitko.

Formularze wniosków dostępne są w Urzędzie Miejskim w Skoczowie oraz na stronie internetowej www.skoczow.pl. Bliższe informacje uzyskać również można w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miejskiego w Skoczowie.

- W przypadku, gdy środki finansowe w budżecie gminy Skoczów na rok 2020 będą niewystarczające na sfinansowanie wszystkich złożonych i pozytywnie rozpatrzonych wniosków o dofinansowanie , o kolejności zawierania umów będzie decydowało losowanie – dodaje burmistrz.

redka

źródło: ox.pl
dodał: redaktor

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-19 09:42:13
krzysztofmn: dziękujcie Unii Europejskiej za te pieniądze - także wy, którzy bezrozumnie klaszczecie tym, co nas z Unii wyprowadzają
2020-01-19 10:09:59
donekT: Czyżby ktoś sugerował, jakoby Polska oddalała się od A N T Y K U L T U R O W E J, europejskiej czołówki, i zamiast "postepu" następowała "reakcja"? Jakie i w czym mają pokrycie te pieniążki, które przeszły przez "pośrednią" redystrybucję UE???
2020-01-19 12:38:21
donekT: A tymczasem Greta Thunberg pojawiła się wraz z ekipą filmową, na tarasie widokowym przy Elektrowni Bełchatów. Taki zbieg okoliczności, że w chwili gdy Niemcy odpalają nową elektrownię Datteln 4, panna Greta przyjeżdża do Polski z ekologami na G z niemiecko-austriackim zarządem, kręcić film propagandowy. Kto chce niech wierzy, że tu chodzi o jakiś klimat, a nie o biznes. Ale takim ludziom odradzamy wycieczkę do Laponii, bo przestaną też wierzyć w Świętego Mikołaja.
2020-01-19 13:46:26
tom lem: ... w tej kolejce do Świętego Mikołaja, Niemcy zajmują drugie miejsce, widocznie liczą na prezent przy reorganizacji swojej eko energetyk, przy pomocy polskiego karbospecjalisty ze Śląska Cieszyńskiego.
2020-01-19 14:48:02
jasper: Wstydliwe przemilczec , smrodem sie chwalic - pisowski stan umyslu :) Infekcja z Nowogrodzkiej sie rozprzestrzenia !!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: