Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów zaprasza na industriadę

Skoczów to małe miasteczko z wielkimi tradycjami dobrego rzemiosła i solidnej pracy. To tu działa słynna na cały świat fabryka kapeluszy Polkap, tu powstają elementy drewniane do światowej sieci sklepów IKEA, tu działa oczyszczalnia ścieków, która prowadzi ścieżkę edukacyjną i hoduje jerzyki - ptaki które chronią ludzi przed atakiem komarów. Chcesz to wszystko zobaczyć? Weź udział w skoczowskiej mini industriadzie już 20 sierpnia.

W kapeluszach ze Skoczowa paradowali m.in. polscy olimpijczycy z Sapporo w 1972 roku, z Montrealu w 1976 roku, Sydney w 2000 roku, Salt Lake City w 2002 roku czy w Atenach w 2004 roku. Ten na zdjęciu pochodzi właśnie z tamtego okresu. Fabrykę doceniają na całym świecie, szczególnie… w Izraelu. Chcecie poznać kulisy produkcji? Już 20 sierpnia w ramach skoczowskiej mini industriady można będzie zwiedzić fabrykę kapeluszy „Polkap”, która w Skoczowie ma swoją siedzibę od 1924 roku. Wejścia z przewodnikiem zaplanowano na godz. 10.00 i 12.00.


Również tego dnia będzie można zwiedzić fabrykę Sweedwood produkującą meble do światowej sieci sklepów IKEA.  Wejścia do tej fabryki zaplanowaliśmy o godz. 9.00, 11.00 i 13.00. Prosimy o przybycie z dowodem osobistym i w pełnym obuwiu. Dzieci  tylko pod opieką osób dorosłych.


Nie mogło zabraknąć też Miejskiej Spółki SKO-EKO, która na co dzień również otwiera swoje drzwi. Organizowane są wycieczki do oczyszczalni, gdzie można zobaczyć  plansze wyjaśniające proces oczyszczania ścieków, program do wizualizacji pracy oczyszczalni. Szczególnie oczyszczalnia zasłynęła z hodowli jerzyków, które również można spotkać na terenie zakładu. Wejścia do SKO-EKO zaplanowano na godz. 9.00, 11.00 i 13.00.


Miejskie Centrum Kultury „Integrator” oraz skoczowskie zakłady serdecznie zapraszają. 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: