Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: wojewoda o estakadzie

Na dzisiejszej (18.12) sesji Rady Miejskiej Skoczowa gościł wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Czy jego zdaniem realny jest remont skoczowskiej estakady?

Podczas dyskusji z radnymi zostało poruszonych wiele wątków. Jednym z nich był właśnie temat estakady, która jest największą bolączką wszystkich przejeżdżających przez miasto. - Prawdą jest, że jest to dla nas wspólne wyzwanie. Chciałbym dziś powiedzieć publicznie, że jest to zadanie, które szybko mogę zorganizować czy przeprowadzić. Takiego zobowiązania jednak nie złożę, z uczciwości wobec państwa. Natomiast mogę złożyć deklarację dużego zaangażowania w tą sprawę od dnia dzisiejszego. Nie wiem, jaki będzie jej finał, ze względu na złożoność montażu finansowego takiego przedsięwzięcia - mówił wojewoda.

Cały zapis wideo sesji, na której gościł wojewoda, dostępny jest tutaj - LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-18 23:02:56
aP: Niesamowite. Przyjechał jakiś krawaciarz, Bóg jeden wie skąd, palnął korpogadkę (wyzwanie!) o niczym, a tym wszystkim radnym, burmistrzom i przewodniczącym zapewne wydaje się, że osiągnęli coś wielkiego. Gdyby Julian Tuwim żył, znów napisałby o marzycielach zebranych w malowniczą trupę. Oczywiście z sugestią, gdzie mogą go pocałować, pod którą podpisałby się cały Skoczów. Mamy wielką nadzieję, że ten cały wojewoda (nie, panie wojewodo, nie ma wyzwań, są problemy, których nie umie pan rozwiązać) nigdy więcej się u nas nie pojawi. A jeśli się pojawi, to zostanie wywieziony na taczkach. Razem z burmistrzem, przez którego Skoczów od kilku lat przypomina #DziuraweSitko.
2019-12-19 05:24:35
krzysztof.mn+: to leci tak: żona w i c k a - tego, co go co w teczce przywieźli do Skoczowa z centrali - pracuje pod żoną tego, co dziś w ministerstwie, znaczy się wicek ma c h o d y na górze, no i niestety sprowadza do miasta takie rożne pisiackie wynalazki na koszt skoczowskiego podatnika - a że wojewoda nie ma nic do powiedzenie - na miłość boską, przecież nigdy nie miał, jego posadzili go na stołku n i e po to, że by gadał, tylko żeby s ł u c h a ł, i nie dlatego, że ma wiedzę i kwalifikacje, ale dlatego, że ma wyżej swojego zioma, a oni na niego h a k i , tak ten u k ł a d działa
2019-12-19 09:14:20
prometeusz: Uprasza się Pana przewodniczącego RM - Skoczów o nie wyrażanie zgody na " Pogawędki " w czasie obrad sesji , Pan wojewoda mówił o wszystkim , ale zabrakło konkretów i zobowiązań ( przyjrzymy się , nic nie mogę ..itp) Jednocześnie mieszkańcy gminy Skoczów uprzejmie prosza o WPROWADZENIE punktu w obradach " dla mieszkańca" , aby raz w miesiacu podczas obrad sesji mógł zająć głos mieszkaniec. Uważamy , że będzie to bardziej owocne .
2019-12-19 09:44:48
tomi71: myślę ,że punkcikowe przestrzeganie prędkości i odstępu na uszkodzonym wiadukcie spowodowało by dużo szybsze reakcje na "górze" niż takie opowiadanie na sesji. ...a właściwie dlaczego wojewoda dopiero od tej sesji ma być w ten problem bardziej zaangażowany skoro sprawa nie jest nowa ...dwa lata? ...a On się dopiero obudził. Jak prezydent Duda ze swoją świtą pojedzie n-ty raz po naszym wiadukcie zgodnie z przepisami to myślę, że więcej zdziała niż cały wojewoda :-) ...stojąc w korku od Pawłowic
2019-12-19 10:26:44
: Przepraszam, ale czegoś nie rozumiem. Wojewoda mówi "Chciałbym dziś powiedzieć publicznie, że jest to zadanie, które szybko mogę zorganizować czy przeprowadzić." Czyli może. Następnie mówi "Takiego zobowiązania jednak nie złożę, z uczciwości wobec państwa." Czyli nie może. Czyli przyjechał pouprawiać wodolejstwo, a przy okazji ujawnił, że wie, że nic nie wie.
2019-12-19 10:42:22
krzysztof.mn+: pisiackie m ę t y rozumiane są jedynie przez toruńskie p i e r n i k i
2019-12-19 14:23:58
ciotka matylda: To się chłopisko namęczyło! Po takim okresie czasu będzie mocno wspierał remont. Już się cieszę na dziesięciolecie wprowadzenia nowej organizacji ruchu na wiadukcie! A swoją drogą to obawiam się, że już niedługo taki sam los czekać będzie wszystkie drogi w naszym kraju. Pozostanie nam tylko zatroskanie i wsparcie słowne bo kasy braknie. No ale to wina Tuska!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: