Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: potrącił kobietę i przejechał po niej dwa razy

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w środę (10.03) w Skoczowie na ulicy Morcinka. Kurier nie zauważył kobiety przechodzącej za samochodem. Interweniował śmigłowiec LPR.

Do zdarzenia doszło ok. godziny 14 na ulicy Morcinka w Skoczowie. Kurier, wycofując, nie zauważył przechodzącej za nim kobiety. Kobieta upadła i wpadła pod samochód, samochód na nią najechał. Po chwili kierowca nie wiedząc, że poszkodowana znajduje się pod samochodem, ruszył do przodu, przejeżdżając przez nią po raz drugi – 24-latek poruszał się w strefie zamieszkania, trawa postępowanie w sprawie wypadku drogowego. 38-letnia poszkodowana była przytomna. Została zabrana śmigłowcem LPR do szpitala w Ochojcu – relacjonował kom. Piotr Jakubiec z cieszyńskiej KPP. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-10 20:44:47
1234567890: Ja pierdziele, masakra...
2021-03-11 09:46:12
iga: Każdego szkoda ale ludzie chodzą i nie myślą co się dzieje wokoło i telefon przy uchu
2021-03-11 10:03:05
Marcepan: Jeżeli "...poruszał się w strefie zamieszkania..." czyli strefie oznaczonej znakami D40 i D41, to wina leży po stronie kierowcy, gdyż pieszy może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami.
2021-03-11 15:44:49
mario172: Jasne marcepan mysl tak dalej to skonczysz tak samo!!glupota jest uczyc ludzi od malego ze piesi maja wszedzie pierwszeństwo!!!postaw sie w sutuacji kierowcy..jesli kobieta byla za samochodom to jak mial ja zobaczyc????!!!!!ludzie chodza wszedzie jak barany nie tylko w skoczowie i nie tylko w strefach wg Ciebie gdzie im wolno!!
2021-03-11 16:49:55
Marcepan: mario172 - Nastąpiła z Twojej strony spora nadinterpretacja dotycząca mojego komentarza. Stwierdziłem tylko jakie uwarunkowania obowiązują w strefie zamieszkania i po czyjej stronie może być wina za opisane zajście. A może trzeba odwrócić Twój tok myślenia i stwierdzić, że to nie piesi są baranami, jak to kulturalnie stwierdziłeś, a kierujący pojazdami mają coraz bardziej w głębokim poważaniu zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystkim się spieszy, mają za nic przepisy ruchu drogowego, narażają przez to zdrowie i życie innych. Statystyki wypadków nie biorą się znikąd, Polska w tej dziedzinie jest na szarym, smutnym końcu. W krajach bardziej rozwiniętych jak nasz ochrona pieszych stoi na nieporównywalnie wyższym poziomie. Pani, która została ranna w opisanym wypadku życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
2021-03-11 17:43:13
św. Patryk.: okropna historia, okropne komentarze
2021-03-12 14:01:07
Donek: Poszkodowana była w domu na następny dzień ma złamany obojczyk. Było zdarzenie niebezpieczne niewątpliwie ale przy przejechaniu przez kobietę dwa razy ciężkim samochodem obrażenie byłyby większe. Dobrze ze się to tak skończyło.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: