Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: pieniądze na wymianę źródeł ciepła

Od 22 kwietnia do 12 maja w Skoczowie będzie można składać wnioski o udzielenie o udzielanie dotacji celowej z budżetu Gminy Skoczów na dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła w budynkach.

Nabór wniosków startuje 22 kwietnia 2021 roku i potrwa do 12 maja. Dokumenty można składać w sposób tradycyjny (osobiście lub pocztą) lub za pośrednictwem platformy ePUAP i SEKAP. W tym przypadku kolejność zgłoszeń nie jest istotna, o ile zmieścimy się w wymaganym terminie - w przypadku gdy środki finansowe w budżecie Gminy Skoczów na 2021 rok będą niewystarczające na sfinansowanie wszystkich złożonych i pozytywnie rozpatrzonych wniosków  o dofinansowanie, o kolejności zawierania umów będzie decydowało losowanie – wyjaśnia skoczowski magistrat.

Jakie są warunki uzyskania dotacji? Przede wszystkim należy złożyć wniosek z wymaganymi załącznikami. Dotacje są przyznawane na planowane inwestycje, które mają zostać zrealizowane w 2021 roku. Kwota dotacji celowej wynosi 50% kosztów kwalifikowanych realizacji inwestycji, przy czym udzielone dofinansowanie nie może przekroczyć 5 000,00 zł. Pieniądze można uzyskać maksymalnie raz na 10 lat na jeden budynek.

Dofinansowaniu podlega wymiana starych źródeł ciepła w budynku mieszkalnym na nowe źródła ciepła, takie jak:

  • Kotły gazowe,
  • Kotły olejowe,
  • Ogrzewanie elektryczne,
  • Pompy ciepła.

Wzory wniosków dostępne są tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-25 08:13:58
Ruben: Wg wielu opinii taniej jest wziąć samemu firmę i założyć np. piec/kocioł gazowy w miejsce starego kopciucha. Taniej i bez kłopotliwej biurokracji. Co o tym sądzicie?
2021-03-25 14:37:10
pokemon: Wymieniajcie na gazowe, jak wszyscy wymienią to wam pislam po cenach gazu przygrzmoci, że się nie pozbieracie.
2021-05-07 16:41:16
manio: Co to za biurokracja jeżeli należy podać swoje dane ,zrobić zdjęcie pieca i skserować akt własności? Gaz na pewno będzie drożał ale węgiel także więc?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: