Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów: nie będzie nowych nawierzchni na drogach powiatowych

"Zgodnie z decyzją zarządu cieszyńskiego, z uwagi na planowane do realizacji zadania inwestycyjne na terenie gminy Skoczów (modernizacja ul. Stalmacha i przebudowa mostu na rzece Wiśle w Ochabach) nie będą realizowane na drogach powiatowych w naszej gminie zadania w zakresie nowych nawierzchni, czyli nakładek" - pismo o takiej treści trafiło do burmistrza Mirosława Sitko. Decyzja spotkała się z krytyką radnych.

Myślę, że wszyscy radni i sołtysi są lekko zszokowani. Akurat w tym roku miała być wykonywana nakładka w Pierśccu na ul. Landeckiej. Remont tej drogi zaczął się w 2010 roku, to jest 9. rok i droga nie jest skończona. W poprzedniej kadencji składałam wnioski do każdego radnego powiatowego i od starosty Króla otrzymałam informację, że ta droga będzie zrobiona. Chciałam zapytać, jakie są powody? Czy tylko brak środków? - komentowała decyzję Zarządu Powiatu Cieszyńskiego radna Monika Szyndler.

Niestety sytuacja nieco się zmieniła w powiecie i mamy taką, jaką mamy - odpowiedział radnej burmistrz Sitko. Ponadto, poprosił Beatę Macurę (sekretarz miasta i radną powiatową), aby złożyła interpelację do obecnego starosty Mirosława Szczurka i poruszyła temat na najbliższej sesji powiatu. Przypomnę tylko, że jesteśmy jedyną w powiecie gminą, jedyną, która zawsze partycypowała przynajmniej w 50% we wszystkich remontach. Wiele gmin nie partycypowało. W związku z tym uważam to stanowisko powiatu za błędne - dodał włodarz Skoczowa.

Głos zabrał także Rajmund Dedio, przewodniczący Rady Miejskiej, który mówił- te powiatowe drogi wyglądają fatalnie. Jak czytałem uchwałę z Wisły, to tam do drogi powiatowej dołożyli 50 czy 100 tys. na kilka milionów inwestycji. Tyle z budżetu gminy. A my dajemy 50% od zawsze. O wiślańskiej drodze pisaliśmy tutaj.

Sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego odbędzie się już jutro (26.02).

KR

 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-02-25 12:12:04
krzysztof.mm: co tam drogi - PiS powoli zaczyna tonąć, dla Partii liczy się teraz tylko kampania wyborcza, a ta pochłonie m i l i a r d y z budżetu
2019-02-25 12:20:45
tom lem: ...co tam PiS - powoli zmiana w powiecie kładzie łapę na budżecie, na drogi powiatowe będzie trzeba poczekać do następnych wyborów - przecież muszą się teraz nachapać.
2019-02-25 12:30:54
przemo6464: BRAAAAAWO. Największe brawo dla naszych Radnych Skoczowskich (M.Szyndler) bo w planach Powiatu był odcinek z Pierśćca do Kowali, ale ważniejsza droga w kierunku Iłownicy, drugi radny (M.Szwarc) wywalczył odcinek w kierunku Dolnego Boru ;) tam mieszka ;)
2019-02-25 12:31:21
ciotka matylda: Za chwilę wszyscy włodarze miast i gmin będą tak samo zdziwieni jak ci nasi ze Skoczowa. A powód braku nakładów jest oczywisty. Jak mawia klasyk to jest oczywista oczywistość. Mamy rok wyborczy więc Prezes Wszystkich Prezesów ,Wielki Bob Budowniczy w swej nieskończonej dobroci był łaskaw obdzielić suwerena różnymi zachętami wyborczymi. Przypomnę,że Łaskawca ten nie dzieli jakimiś datkami ze Srebrnej a pieniędzmi pochodzącymi z podatków. A tych pomimo ogłaszania ciągłych sukcesów jest trochę za mało na tak bogatą kiełbasę wyborczą. Ogłaszając program kupowania głosów nie powiedział skąd będzie brał pieniądze. Tak więc dziwię się,że Burmistrz czy sołtysi są zaskoczeni brakiem pieniędzy na remont dróg powiatowych. To dopiero początek ograniczeń. Suweren dostanie po pięćset na pierwsze dziecko, piórnikowe dla każdego ucznia, emeryci i renciści po tysiąc sto złotych reszta dostanie po autobusie "do umycia" ale za to wszystko i tak podatnicy zapłacą. Wiedza ekonomiczna Prezesa Wszystkich Prezesów ogranicza się do wiary,że pieniądze biorą się ze "ściany". Chociaż z drugiej strony taśmy dowodzą,że całkiem sprawny z niego deweloper. Jemu wystarczy, wielcy rewolucjoniści uciekają do znienawidzonej Europy bo tam za friko można zostać milionerem! A ty durny suwerenie musisz nam wierzyć ,że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej. Tak więc panie Burmistrzu ,może pan pisać i odwoływać się wszędzie .Skutek będzie taki sam.Nie ma...............bo musimy wygrać wybory!!!! No więc wygrajcie! Po wyborach zwiększycie podatki bo cudów nie ma! Oczywiście winni będą komuniści i złodzieje!
2019-02-25 12:34:39
przemo6464: A pobawię się w proroka i uważam, że inwestycje 1) Most na rzece Wisła w Ochabach 2) ulica Stalmach nie dojdą do skutku w roku 2019 ;)
2019-02-25 13:16:29
monika.szyndler: przemo6464- nie sugeruj, że radny walczy o drogę do swojego domu, dobra? To pomówienie :( Z racji pełnionej funkcji leży mi na sercu każdy metr drogi w naszej wiosce/ niewazne czy gminna czy powiatowa/. Mam kopie pisemnych wniosków z ostatnich 5 lat, składanych do projektu budżetu powiatu cieszyńskiego. O drogę Pc-Kowale również wnioskowałam, jak nie wierzysz- mam kopie pisma, zapraszam. Przy czym w ub. roku starosta pisze- tak pani Moniko, ujmujemy w planach odcinek na Landek do wykonania w 2019. Po czym mija ją 3 miesiące i przychodzi pisemko, że żadnych prac nie wykonają na dr.powiatowych w skoczowskich sołectwach. Nie wkurzyłbyś się?? Jest 10 sołectw. Drogi z lat 50/60-tych mamy, np. Pierściec rozcięty powiatówkami wzdłuż i wszerz- każda z tych dróg / na Kowale, na Iłownicę, na Zaborze) woła o nową nawierzchnię. Tym sposobem nie robiąc nic- gdzie my będziemy za lat 5/10? Mamy fruwać helikopterami?
2019-02-25 14:17:31
C_R_W: Kochani zamiast na 500+, 300+ oraz inną kiełbasę wyborczą przeznaczyć te środki na drogi. Myslę, że byłoby po problemie. Niech suweren wybierze coś z "+" czy nowa droga - w sume też może być z PLUSEM ;-) Pozdrawiam
2019-02-25 14:58:39
inigo: W powiecie rządzi peło, w gminie PiS. Wszystko jasne, Żagań, Rucki & company działają.
2019-02-25 20:01:31
krzysztof.mm: powiat ma tyle pieniędzy, ile mu z Warszawy dadzą - i najwyraźniej dlatego, że w Cieszyńskiem rządzi PO, Partia pokazała nam fucka, a kasę zabrała na prezenty od Jarosława Małego "Dewelopera" - wszystko na ten temat
2019-02-25 20:32:53
Wiederholec: Przecież budżet był przygotowany przez poprzedni zarząd Powiatu i nikt tych pieniędzy z zewnątrz nie zabrał powiatowi. Dlaczego pani Żagan, która jest wicestarostą nie dba o swoich wyborców?
2019-02-25 21:01:19
krzysztof.mm: NA PREZENTY OD DZIADKA JARKA, kolego, na prezenty!....
2019-02-25 21:03:57
krzysztof.mm: najbardziej z tych prezentów cieszą się mali przedsiębiorcy i ci, co prowadzą działalność gospodarczą - ponad 1300 zł/mies pod pretekstem "ZUS" ten rząd od nich regularnie doi, świątek piątek czy bankructwo....
2019-02-25 21:04:38
krzysztof.mm: i to jest słynny PiS-owski program 1300+
2019-02-25 21:40:41
Wiederholec: Dlaczego pani Żagan nie dba o swoich wyborców? Może dlatego, że to jest jej ostatnia kadencja i po co ma się wysilać. Wystarczy jak co miesiąc wpadnie niemały grosik z pensji wicestarosty i diety radnego.
2019-02-27 15:28:54
pikador40: A moze mniej kasy na zbrojenia,Ruskie przyjada i zrobia droge i wode na Zebroka ?
2019-02-27 15:34:24
pikador40: Z kim Pisiory chca sie bic? Ruskie nas czapkami zabija?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: