Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów napędza oświetlenie... rowerem

Czasy ciężkie, kryzys energetyczny, inflacja...Skoczów proponuje nowe rozwiązanie – świetlną dekorację świąteczną napędzaną rowerem. To i ekologiczne i zdrowe.


- Co powiecie na ozdobę, która świeci się tylko wtedy, gdy ktoś wsiądzie na rower i zacznie pedałować?  Właśnie taka dzisiaj stanęła na skoczowskim Rynku.  Zapraszamy – każdy może spróbować swoich sił! - informuje dumnie Skoczów i już pojawili się pierwsi śmiałkowie, którzy dzielnie pedałowali, aby wytworzyć oświetlenie.

- Tak możemy sami wytworzyć trochę prądu i spalić nieco kalorii… - podkreśla gmina Skoczów.
Pomysł podoba się także mieszkańcom, również tym, dla których rower to sposób na życie. - Wspaniała atrakcja! Miły akcent, który pomoże spalać kalorie świątecznego stołu – mówi Sławomir Kohut, wielokrotny Mistrz Polski i olimpijczyk z Aten, pochodzący z Pogórza. - Sam na pewno skorzystam po świątecznej wizycie u rodziny – dodaje z uśmiechem.

Jak mówi już 20 min takiego „kręcenia” na rowerze, może dać dobre efekty i poprawić samopoczucie – Serdecznie polecam, zwłaszcza tym troszkę bardziej „zasiedzianym”, nie tylko przy świątecznym stole – kwituje.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-12-09 09:08:17
Boska Adela: pasuje jak ulał do zbierania chrustu i nakładania mniejszych porcji na talerz, ekipa PiS ściga się w świetnych pomysłach na bide i drożyzne
2022-12-09 09:12:53
św. Patryk.: A tymczasem jedenaście milionów złotych publicznych pieniędzy przeznaczyły Lasy Państwowe na dotacje w konkursie "Drewno jest z lasu". Dwie trzecie instytucji, które dostały dofinansowania to kościoły, klasztory i parafie katolickie. W zamian za dofinansowanie oferowały takie formy promocji Lasów Państwowych jak msza w intencji Lasów czy umieszczenie tablicy informacyjnej. Promocja Lasów Państwowych była bowiem jednym z celów konkursu. Zasady tego konkursu były niejasne i nieprzejrzyste, a obdarowani nie będą musieli rozliczać się z otrzymanych pieniędzy. Tam dokąd popłynęły pieniądze z Lasów Państwowych, pojawiają się nazwiska polityków i działaczy ugrupowań rządzących. Partyjno-kościelna mafia na maksa bezczelnie kradnie czując zbliżający się koniec jej panowania ----> tvn24.pl/go/programy,7/czarno-na-bialym-odcinki,11367/odcinek-2344,S00E2344,931756
2022-12-09 12:40:00
Wiederholec: A tymczasem "Krzysztof Matyjaszczyk od 2010 r. jest prezydentem Częstochowy i osobą od lat związaną z lewicą. W przeszłości był m.in. posłem z listy Lewica i Demokraci oraz przewodniczącym struktur SLD w Częstochowie. Tymczasem 18 listopada Matyjaszczyk został powołany na członka rady nadzorczej Krakowskiego Holdingu Komunalnego. To miejska spółka, która odpowiada za funkcjonowanie ekospalarni oraz za zwiększenie efektywności funkcjonowania krakowskich spółek komunalnych. Jak ustaliliśmy, za zasiadanie w radzie co miesiąc polityk będzie otrzymywał blisko 5 tys. zł wynagrodzenia. Przykład dbałości o koryto w wykonaniu lewice jest cały czas na najwyższym poziomie----->https://wydarzenia.interia.pl/malopolskie/news-prezydent-czestochowy-dorabia-w-miejskiej-spolce-z-krakowa,nId,6462635
2022-12-09 14:45:51
Ar--Ai: słabe
2022-12-10 09:28:12
pszeniczny: Biorąc pod uwagę obecny kryzys energetyczny, takie rowery, gdyby zainstalować je w budynkach, mogłyby nawet wspomagać kaloryfery.Pedałowanie nie tylko wyzwala sporo ciepła, ale również poprawia krążenie.Natomiast z pewnością byłyby lepsze niż ganianie dla rozgrzewki z workiem węgla dookoła domu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: