Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów nagrodził sportowców

To było wielkie święto sportu w Skoczowie. W Teatrze Elektrycznym spotkali się młodzi sportowcy, którzy z rąk burmistrza i przedstawicieli Rady Sportu otrzymali wyróżnienia za sukcesy, które odnieśli w ubiegłym roku.

Skoczowskie kino pękało w szwach. Nic dziwnego, w gminie nie brakuje osób, które osiągają sukcesy w sporcie. Są to też uczniowie, którzy mieszkają w gminach gminach, ale trenują i reprezentują skoczowskie kluby sportowe. Wielu jest też wychowawców, którzy prowadzą młodzież. Podczas Gali Sportu uhonorowano zawodników indywidualnych, drużyny oraz trenerów, którym zostały przyznane nagrody pieniężne oraz wyróżnienia za osiągnięcia sportowe w 2014 r.

Bardzo się cieszymy z tego powodu, że sport w Skoczowie ma się dobrze. Taki był też zamysł, kiedy powstała Gminna Rada Sportu, aby nagradzać najlepszych sportowców, pokazać ich w środowisku, żeby byli przykładem dla pozostałych, którzy chcą się sportem parać
– mówi Zdzisław Kołodziejczyk przewodniczący Gminnej Rady Sportu. Rada to organ opiniotwórczy, nie podejmuje decyzji, ale pomaga burmistrzowi i radnym w rozwiązywaniu problemów związanych ze sportem. Dzielone są również fundusze na różne sekcje. W radzie sportu działają trenerzy, którzy najlepiej wiedzą jakie są potrzeby.

Podczas skoczowskiej gali uhonorowano 27 młodych sportowców, 6 drużyn i 6 trenerów. Ale żeby odnieść sukces, potrzeba wielu wyrzeczeń i godzin treningu. Wiedzą to wszyscy ci, którzy podczas gali odbierali nagrody i wyróżnienia. Biegam na stadionie 1500 i 800 metrów oraz przełajowe od 2 kilometrów w górę. Trenuję w zimie 6 razy w tygodniu, w lecie - 4 razy. Jak się dobrze zorganizuje czas to wszystko można zrobić, jest czas i na naukę, i rozrywkę – przyznaje Agnieszka Greń, która w ubiegłym roku zdobyła 1. miejsce w Mistrzostwach Śląska na stadionie i 3. w biegach górskich w kategorii junior młodszy.

Z biegami związany jest też Dawid Oleś. W ub. roku zdobył 3. miejsce w biegach górskich. Na co dzień uczy się w Brennej, ale trenuje w klubie sportowym w Pogórzu. To duży wysiłek a biegając po górach trzeba uważać na kontuzje – przyznaje. Ale udaje mu się godzić treningi z nauką w szkole i innymi obowiązkami. Poniedziałek i czwartek lekkoatletyka, wtorek i piątek piłka nożna, w sobotę biegi a niedziela też zawody. Wszystko mi się udaje a świadectwo jest z czerwonym paskiem – mówi dumna mama Dawida, Agnieszka Oleś.

To moje życie i pasja – mówi o piłce nożnej Jędrzej Ogórek. Ja trenuję codziennie, ale przynajmniej trzy razy w tygodniu trzeba to robić. Podania, dokładność, czy się staramy, czy wykonujemy dobrze ćwiczenia – na to wszystko zwraca uwagę trener. Przede wszystkim nas mobilizuje – przyznaje młody piłkarz Klubu Sportowego 'Lukam'.

Kilka lat temu nagradzano kilka osób, tegoroczna gala to już wielkie wydarzenie, podczas którego spotykają się młodzi sportowcy, ich nauczyciele i rodzice. Póki są środki, za które gminie dziękujemy, będziemy nagradzać tych najlepszych. Startujemy od poziomu Mistrzostw Śląska i honorujemy wszystkich, którzy osiągnęli większe sukcesy – dodaje Kołodziejczyk.

Ale są też duże potrzeby jeśli chodzi o infrastrukturę sportową. Kiedy powstał Klub Piłkarski 'Lukam' przybyło nam wiele drużyn piłkarskich. Jest z tym trochę problemów, drużynom zaczyna być ciasno. Dużą inwestycją, która jest przed nami to modernizacja boiska na Górnym Borze. Będzie ono służyło do treningu młodzieży, ale i również do rozgrywek ligowych. To powinno rozładować sytuację na boisku przy ul. Sportowej – dodaje szef Gminnej Rady Sportu.

Słowa te potwierdza burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko. Ten rok to inwestycja na osiedlu, musimy rozładować napiętą sytuację na stadionie. Niezależnie od tego, chcemy na stadionie miejskim odwiercić studnię głębinową, która zapewni systematyczne nawadnianie boiska. W tej chwili trwają uzgodnienia z geologami odnośnie studni – tłumaczy burmistrz.

O oprawę artystyczną gali zadbały solistki zespołu Bevin: Justyna Lewandowska, Martyna Knapik, Weronika Świder, które wystąpiły przy akompaniamencie Mariusza Śniegulskiego. Podziękowano również wszystkim członkom Gminnej Rady Sportu za pełnienie funkcji w ostatniej kadencji.

Nagrody indywidualne na wysokie wyniki sportowe otrzymali:
1. Kamil Górniak - judo
2. Paulina Szymala – lekka atletyka
3. Justyna Zwias – lekka atletyka
4. Magdalena Wrzeszcz – lekka atletyka
5. Patrycja Wrzeszcz – lekka atletyka
6. Wojciech Wojtyła – lekka atletyka
7. Marcelina Wojtyła – lekka atletyka
8. Barbara Wojtyła – lekka atletyka
9. Agnieszka Greń – lekka atletyka
10. Dawid Oleś – lekka atletyka
11. Radosław Greń – lekka atletyka
12. Daria Ciemała – lekka atletyka
13. Zofia Kołodziejczyk – lekka atletyka
14. Izabela Wysłuch – lekka atletyka
15. Aleksandra Rańda – lekka atletyka
16. Anna Sidoruk – lekka atletyka
17. Weronika Kuc – pływanie
18. Patryk Nowak – pływanie
19. Sylwia Zamarska – szachy
20. Marcin Kukulski – siatkówka
21. Mateusz Kukulski – siatkówka
22. Michał Zając – siatkówka
23. Jakub Macura – siatkówka plażowa
24. Mateusz Łysikowski – siatkówka plażowa
25. Judyta Czyż – szybownictwo
26. Mirosław Madzia – lekka atletyka
27. Kamil Firlajczyk – judo

Nagrody dla drużyn za wysokie wyniki sportowe otrzymały:

1. Drużyna Trampkarzy Młodszych (rocznik 2001 i młodsi), KP Lukam Skoczów
2. Drużyna Młodzików Młodszych (rocznik 2003 i młodsi), KP Lukam Skoczów
3. Drużyna minisiatkówki dziewcząt w składzie: Ewa Matuszka, Angelika Gasińska, Oliwia Kaczmarczyk, Natalia Kowalczyk, KS Siatkarz Beskid Skoczów
4. Drużyna tenisa stołowego w składzie: Jerzy Ihas, Janusz Ihas, Przemysław Szostok, Michał Mrowca, Wojciech Duda, Piotr Tomzik, LKS Pogórze
5. Drużyna Trampkarzy, KP Beskid Skoczów
6. Drużyna Młodzików Młodszych, KP Beskid Skoczów
Nagrodę dla trenera za wysokie wyniki podopiecznych oraz działalność sportową otrzymał Artur Szczotka – LKS Pogórze

Wyróżnienia dla trenerów za wysokie wyniki podopiecznych oraz działalność sportową otrzymali:
1. Tomasz Dybczyński – LKS Pogórze
2. Ireneusz Kościelniak – KP Lukam
3. Przemysław Kolondra – LKS Wyzwolenie Simoradz
4. Janusz Macura – KS Siatkarz Beskid Skoczów
5. Ryszard Bochm – Polska Federacja Sztuk Walki i Sportów Obronnych
6. Zdzisław Kołodziejczyk – LKS Pogórze 7. Sławomir Foltyn – KP Beskid Skoczów
7. Sławomir Foltyn - KP Beskid Skoczów

Jan Bacza


źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-04-15 20:14:17
marekk: Wyróżnienia dla trenerów za wysokie wyniki podopiecznych oraz działalność sportową brakuje jeszcze jednego nazwiska Pan Sławomir Foltyn.
2015-04-15 21:06:17
CZŁONEK: Chciałam również podkreślić Brakuje w spisie Pana Sławomira Foltyna , którego bardzo szanuję za profesjonalizm . Wszystkiego najlepszego Panie Foltyn . Proszę o sprostowanie kochana redakcjo .
2015-04-16 07:19:04
ciamajda: Czym ciekawym wyróżniły się drużyny Młodzików czy Trampkarzy?
2015-04-16 08:44:08
NoNick: Studnia ???? 100 metrów do rzeki i studnię będą wiercić ?
2015-04-16 09:17:29
marekk: Do Ciamajdy trampkarze,młodzicy Beskidu czy lukam/\\?
2015-04-16 16:48:06
Skurn: Drogi Janie Baczo, najwyższa pora zapamiętać, że forma \&quot;lekka atletyka\&quot;, jakkolwiek niegdyś faktycznie była używana, dawno temu została wyparta przez złożenie \&quot;lekkoatletyka\&quot; i obecnie jest niepoprawna. A co za tym idzie - po prostu nie ma takiej dyscypliny sportu.<br /><br />Następnym razem proszę pisać tekst ze słownikiem. Albo najlepiej w ogóle już nie pisać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: