Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: Korpus Wsparcia Seniorów

Gmina Skoczów realizuje m.in. w tym roku program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) „Korpus wsparcia seniorów na 2022 rok”. Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej przez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb na terenie gminy, wpisujących się we wskazane w programie obszary oraz poprawa poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

Zgodnie z założeniem programu, usługa wsparcia dla osoby starszej ma m. in. na celu ułatwienie dostępu do podstawowej oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej poprzez pomoc w umawianiu wizyt czy organizacji transportu na szczepienia, pomoc w załatwianiu prostych spraw urzędowych.  Ma na celu również wsparcie w czynnościach dnia codziennego takich jak pomoc w wyprowadzeniu psa, dostarczenie zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby czy zakup oraz dostarczenie ciepłych posiłków itp.

Celem tzw. „opieki na odległość” jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania poprzez tzw. „opaski bezpieczeństwa”. Seniorzy z gminy Skoczów mogą bezpłatnie korzystać z ww. opaski. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie przycisku alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą. Idealne rozwiązanie szczególnie dla osób samotnych, u których nieprzewidywalność zmiany stanu zdrowia uzasadnia stałe monitorowanie funkcji życiowych w miejscu zamieszkania.  System ten pozwala na natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia seniora.

Program adresowany jest do seniorów w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Informacje o możliwości skorzystania ze wsparcia określonego w programie można uzyskać zgłaszając się bezpośrednio do  Ośrodka Pomocy Społecznej w Skoczowie  lub pod numerami telefonów: 884 777 770, tel. 33 853 34 52

Szczegóły udziału w programie można uzyskać pod adresem: https://wspierajseniora.pl/

Program „Korpus Wsparcia Seniorów” w Gminie Skoczów realizowany będzie do 31 grudnia 2022r.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: