Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 6/15

W dzisiejszym artykule powrócimy do wieloletniego sportowego święta, które kilka razy zawitało do naszego miasta. Czy wiecie o jakim wyścigu mowa?

Prezentowane przez nas zdjęcie Leona Pary zostało wykonane w niedzielę 15 maja 1966 roku podczas szóstego etapu zawodów - na trasie Gottwaldov (dzisiejszy czeski Zlin) - Katowice. Zawodników sfotografowano podczas jazdy ulicą Cieszyńską.

W Skoczowie umieszczono punkt odżywczy, z którego rowerzyści pobierali paczki żywnościowe, wykazując w czasie jazdy nie lada zręczność. Kolarze jechali później w stronę Żor, a następnie do Katowic na Stadion Śląski, gdzie umieszczono metę szóstego etapu.

Dziś to miejsce - trzeba przyznać - wygląda nieco inaczej. Zamiast kostki brukowej - asfaltowa droga, która jest granicą między Skoczowem a Wilamowicami. Cały czas znajdują się tutaj miejscowe cmentarze: katolicki i ewangelicki. Zamiast rowerzystów, jedzie spora liczba samochodów, jednak można uchwycić moment, w którym panuje tutaj całkowita cisza i spokój. Słoneczna pogoda oraz widoki (m.in. na miejscową Kaplicówkę) zachęcają do długich, letnich spacerów.

Serdecznie dziękujemy Towarzystwu Miłośników Skoczowa za udostępnienie archiwalnych zdjęć.


Czy macie wspomnienia związane z Wyścigiem Pokoju, który przejeżdżał przez Skoczów? Gorący doping widzów, najlepszych kolarzy, wspaniałą sportową atmosferę? Czekamy na Wasze komentarze.
 

Wasze zdjęcie też ma szansę znaleźć się w naszej serii! Jeśli macie zdjęcia dawnego Skoczowa (sprzed 30 i więcej lat) zachęcamy do przesyłania ich na nasz adres - redakcja@ox.pl (wraz ze zgodą na bezpłatne wykorzystanie przez portal OX.PL i informacją co przedstawia). Stare zdjęcia można również przynieść do naszej redakcji - po ich przeskanowaniu "na miejscu" oddamy je Państwu.

WSZYSTKIE ODCINKI Z SERII: SKOCZÓW KIEDYŚ I DZIŚ

źródło: ox.pl
dodał: PD

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-06-14 16:10:28
ciamajda: Szurkowski, Szozda, Lang, Jaskuła, Halupczok.... Oglądałem przejazd w Międzyświeciu.
2015-06-14 20:28:28
okazja: D..y ich na tej kostce nie bolały?
2015-06-14 22:46:52
alternatywy 5: ciamajda - w którym to roku oglądałeś, bo zapewne nie 15 maja 1966 roku z tymi uczestnikami.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: