Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 32/16

Jeden z głównych punktów miasta. Miejsce, przez które każdego dnia - do Cieszyna, Bielska-Białej, Wisły, Katowic oraz innych miejscowości - przemierzają tysiące kierowców lub pasażerów. W dzisiejszym artykule znajdujemy się na drodze nieopodal dworca autobusowego, składającej się z fragmentów ulic Bielskiej oraz Objazdowej.

Jeśli mielibyśmy nazwać jakąś część Skoczowa jego centrum, nie wahalibyśmy się wskazać Rynku oraz terenu nieopodal dworca autobusowego. Każdego dnia ogromne skrzyżowanie prowadzi tysiące kierowców oraz pasażerów w róźne miejsca: Katowice, Cieszyn, Bielsko-Biała, Wisła; bliżej lub dalej.

W poprzednim tygodniu prezentowaliśmy Wam archiwalne zdjęcia dworca kolejowego, nadesłane nam przez naszego czytelnika. Pan Robert Grzebielec zaprezentował nam ogromną kolekcję fotografii miasta sprzed wielu lat. Jedna z nich przedstawia opisywany przez nas teren. Jak widzimy, miejsce to miało kiedyś znacznie mniej miejski charakter, niż teraz. Warto dodać, że kilka dekad temu, z tego punktu można było bez problemu podziwiać wzgórza Kaplicówki.

Towarzystwo Miłośników Skoczowa po raz kolejny nie zawiodło i ze swoich archiwów wydostało zdjęcie Leona Pary, przedstawiające pochód młodzieży w dokładnie tym samym miejscu. O spokoju w tym miejscu, widocznym na pierwszej fotografii, dziś możemy tylko pomarzyć - zwłaszcza podczas godzin szczytu. Obserwowanie Kaplicówki też już nie jest takie samo, jak kiedyś.

Serdecznie dziękujemy Towarzystwu Miłośników Skoczowa oraz Panu Robertowi Grzebielcowi za udostępnienie archiwalnych zdjęć.


Wasze zdjęcie również ma szansę znaleźć się w naszej serii! Jeśli posiadacie zdjęcia dawnego Skoczowa (sprzed trzydziestu i więcej lat), zachęcamy do przesyłania ich na nasz adres - redakcja@ox.pl (wraz ze zgodą na bezpłatne wykorzystanie przez portal OX.PL i informacją, co przedstawia dana fotografia). Stare zdjęcia można również przynieść do naszej redakcji - po ich przeskanowaniu "na miejscu", oddamy je Państwu.

POPRZEDNI ARTYKUŁ Z SERII

PD

źródło: ox.pl
dodał: PD

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-08-08 05:44:47
ciamajda: Kto pamięta jak się kopało w szkolnym ogródku po drugiej stronie ul. Objazdowej?
2016-08-08 08:52:46
Ruben: Pamiętam. Każda klasa miała swoją rabatkę oznaczoną metalową tabliczką ze szpikulcem. Teraz w tym miejscy stoi Bank Spółdzielczy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: