Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 29/15

Skoczów składa się z wielu miejsc i ulic, które warto odwiedzić podczas weekendowego spaceru. Chociaż... musimy przyznać, że pewne punkty tego miasta miały kiedyś niepowtarzalny klimat, którego dziś już niestety nie doświadczymy.

Dzisiejszy odcinek naszej sentymentalnej podróży trafia do centrum miasta i będzie miał charakter czysto porównawczy. Na fotografii Leona Pary dostrzegamy fragment ulicy Cieszyńskiej oraz Rynku. Jak widzimy, dawniej znajdował się tutaj park z ławkami.

Ze względu na budowę miejscowych kamienic, owo miejsce utraciło swój dawny wygląd. Musimy przyznać, że… naprawdę nam tego szkoda. Szczególnie w takich momentach dziękujemy Leonowi Parze za jego pracę; za to, że zdążył zatrzymać w czasie ten przepiękny widok.

Który wygląd tej części miasta podoba się Wam bardziej: dawny czy współczesny? Jakie wspomnienia, rzeczy, postacie wiążecie z tym miejscem? Czekamy na Wasze odpowiedzi w komentarzach pod artykułem.

Serdecznie dziękujemy Towarzystwu Miłośników Skoczowa za udostępnienie archiwalnych zdjęć.


Wasze zdjęcie również ma szansę znaleźć się w naszej serii! Jeśli posiadacie zdjęcia dawnego Skoczowa (sprzed trzydziestu i więcej lat), zachęcamy do przesyłania ich na nasz adres - redakcja@ox.pl (wraz ze zgodą na bezpłatne wykorzystanie przez portal OX.PL i informacją, co przedstawia dana fotografia). Stare zdjęcia można również przynieść do naszej redakcji - po ich przeskanowaniu "na miejscu", oddamy je Państwu.

POPRZEDNI ARTYKUŁ Z SERII

PD

źródło: ox.pl
dodał: PD

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: