Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 14/15

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak zmieniała się skoczowska kładka na przestrzeni lat (a raczej powinniśmy powiedzieć: jak zmienia się, mając na uwadze obecną przebudowę mostu).

Zdjęcie Leona Pary zostało wykonane w 1960 roku. Ówcześni mieszkańcy przeprawiali się nią nie tylko do swoich domostw, miejsc pracy, ale i na boisko, gdzie mecze rozgrywał miejscowy Beskid. Na zdjęciu możemy ujrzeć fragment budynku restauracji "Strzecha", serwującej przede wszystkim dania kuchni regionalnej.

A dziś? Jak wiemy, na kładce od maja 2014 roku prowadzone są prace remontowe, spowodowane uszkodzeniami powstałymi po intensywnych opadach. O najświeższych doniesieniach z placu budowy pisaliśmy już nie raz na naszym portalu (Zobacz m.in.: Ruszył remont kładki w Skoczowie, Skoczów: kładką nie przejdziesz!)   

Efekt końcowy znamy już z komputerowych wizualizacji (Zobacz: Tak będzie wyglądać nowa kładka w Skoczowie!), jednak swoją rolę w świecie rzeczywistym ma spełniać już od grudnia tego roku.


Serdecznie dziękujemy Towarzystwu Miłośników Skoczowa za udostępnienie archiwalnych zdjęć.

Wasze zdjęcie również ma szansę znaleźć się w naszej serii! Jeśli posiadacie zdjęcia dawnego Skoczowa (sprzed trzydziestu i więcej lat), zachęcamy do przesyłania ich na nasz adres - redakcja@ox.pl (wraz ze zgodą na bezpłatne wykorzystanie przez portal OX.PL i informacją, co przedstawia dana fotografia). Stare zdjęcia można również przynieść do naszej redakcji - po ich przeskanowaniu "na miejscu", oddamy je Państwu.

POPRZEDNI ARTYKUŁ Z SERII

PD

źródło: ox.pl
dodał: PD

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-08-17 10:09:56
paulus601(dawny paulus60): Jest tu jakaś niekonsekwencja w opisie. Zdjęcie wykonano w 1960 roku, a w drugim artykule piszecie, że kładkę zbudowano na przełomie lat 60 i 70 XX wieku.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: