Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 13/15

Dla wielu z nas najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa są związane z tym miejscem. Pierwsze miłości, przyjaźnie, zabawy, radości i smutki. Dziś przyjrzymy się powstawaniu Przedszkola Publicznego nr 2, mieszczącego się przy ulicy Targowej.

Zdjęcie Leona Pary pochodzi z 1961 roku i możemy dostrzec na nim początkowe prace nad budynkiem. Oficjalne otwarcie Przedszkola nr 2 odbyło się 8 września 1963 roku. Patronem placówki był wówczas Paweł Finder - I sekretarz Komitetu Centralnego Polskiej Partii Robotniczej w latach 1942-1943.

Przedszkole nr 2 w Skoczowie od ponad pięćdziesięciu lat uczy, kształtuje i przygotowuje dzieci do nauki na wyższych szczeblach edukacji. Budynek posiada własny plac zabaw, organizuje wiele imprez oraz programów artystycznych z udziałem swoich podopiecznych. 


Serdecznie dziękujemy Towarzystwu Miłośników Skoczowa za udostępnienie archiwalnych zdjęć.

Czy wśród naszych czytelników są wychowankowie Przedszkola nr 2? Jakie macie wspomnienia związane z tym miejscem? Czekamy na nie w Waszych komentarzach.

Wasze zdjęcie również ma szansę znaleźć się w naszej serii! Jeśli posiadacie zdjęcia dawnego Skoczowa (sprzed trzydziestu i więcej lat), zachęcamy do przesyłania ich na nasz adres - redakcja@ox.pl (wraz ze zgodą na bezpłatne wykorzystanie przez portal OX.PL i informacją, co przedstawia dana fotografia). Stare zdjęcia można również przynieść do naszej redakcji - po ich przeskanowaniu "na miejscu", oddamy je Państwu.

POPRZEDNI ARTYKUŁ Z SERII

PD

źródło: ox.pl
dodał: PD

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-08-02 23:23:38
alternatywy 5: Kiedyś budowanie jak widać przychodziło z wielkim trudem, a dziś tak łatwo godzimy się na niszczenie majątku odziedziczonego.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: