Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: budżet na 2020 rok przyjęty

Na wczorajszej (18.12) sesji Rady Miejskiej Skoczowa radni przyjęli jednogłośnie projekt budżetu na przyszły rok. Uchwalono także Wieloletnią Prognozę Finansową, wokół której toczyła się krótka dyskusja.

Wieloletnia Prognoza Finansowa to dokument, który przedstawia przewidywane dochody i wydatki gmin w dłuższej perspektywie czasowej. W Skoczowie obecnie obejmuje on lata 2020-2032. Jak zauważył radny Maciej Bieniek, rok 2022 wydaje się być "najchudszym" pod względem inwestycyjnym. - Na inwestycje będziemy mogli przeznaczyć około miliona złotych. Czy potem będziemy się odbijać? - pytał samorządowiec.

Na jego pytanie odpowiedział Jerzy Ciałoń, skarbnik gminy. - Staram się jak najbardziej upraszczać Wieloletnią Prognozę Finansową. Nie wkładam do niej nowych zadań, kredytów i innych tego typu rzeczy. Ten 2022 rok jest najchudszy, jeśli chodzi o wskaźniki na ten moment, to znaczy przy zachowaniu obecnego trendu w wydatkach bieżących. To jednak nie przekreśla sytuacji, w której moglibyśmy w 2022 roku zaciągnąć nowe zobowiązania w postaci kredytów czy obligacji, które będą spłacane dwa lata później.  

Jeśli chodzi o przyszłoroczny budżet, gmina ma zakończyć rok z deficytem o wysokości ponad 16 mln zł. Ma on zostać pokryty przychodami z kilku źródeł: emisji papierów wartościowych (na kwotę 5 mln zł), kredytu (3 mln zł), pożyczki (ok. 850 tys. zł), nadwyżki z lat ubiegłych (blisko 800 tys. zł) i wolnych środków (ok. 6,6 mln zł).

Nagranie z sesji można znaleźć tutaj - LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-19 13:06:50
aP: Wywołujemy do tablicy radną Paplalę i radnego Dedio, czytacie to forum regularnie, więc proszę mieć na tyle odwagi, by odpowiedzieć. Ile środków z przyszłorocznego budżetu wydzieliliście na budżet obywatelski, kiedy rozpoczyna się proces składania wniosków i jaka platforma będzie ten proces obsługiwać, do kiedy będzie można głosować na złożone przez mieszkańców gminy Skoczów projekty? Nam, mieszkańcom, budżet obywatelski należy się jak psu zupa. Chcemy mieć dostęp do własnych pieniędzy, przynajmniej w małej części decydować o kształcie gminy i budować szczęśliwe miasto według własnych potrzeb i marzeń. Mamy serdecznie dość nieudolności władzy, która całkowicie ignoruje nasze potrzeby i jest zajęta czapkowaniem burmistrzowi, księżom i innym cudakom. Chcemy żyć w porządnej, ładnej i spełniającej nasze wymagania gminie, a na razie mamy tylko #DziuraweSitko.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: