Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów. Biblioteka podsumowała ubiegły rok

Ponad 45 tys. książek wypożyczyli w ubiegłym roku mieszkańcy gminy Skoczów. Najchętniej sięgano po polską literaturę obyczajową dla kobiet, kryminały, powieści historyczne i literaturę faktu.

Ubiegłroczną działalność skoczowskiej biblioteki podsumował na ostatniej sesji Rady Miejskiej jej dyrektor, Marcin Wieczorek. - W porównaniu z 2020 rokiem, zwiększyły się liczby osób wypożyczających (o 16% - dop. red), wypożyczonych książek (10%) oraz odwiedzin (16%). To oczywiście nie są tak duże wzrosty, jak w latach ubiegłych, ale to dla nas sygnał, że zaczynamy odzyskiwać to, co straciliśmy przez pandemię. Potrzeba tu jeszcze trochę czasu, ten rok powinien być nieco lepszy. Patrzymy w przyszłość z optymizmem - podkreślał.

Z dokumentu podsumowującego działalność instytucji wynika też, że o blisko 10% spadła ogólna liczba czytelników. Spowodowane ma to być przebywaniem na kwarantannie wielu osób stale korzystających z biblioteki. - Z rozmów z czytelnikami wynika też, że nie bez znaczenia była obawa czytelników o zdrowie swoje i bliskich, skutkująca znacznie zmniejszoną częstotliwością odwiedzania placówek kulturalnych, w tym także biblioteki - pisze Wieczorek w opracowaniu.

Największą grupę czytelników wypożyczalni dla dorosłych stanowiły osoby w grupie wiekowej 25-44 lata, a z oddziału dla dzieci najczęściej korzystali młodzi Skoczowianie między szóstym a dwunastym rokiem życia. Warto dodać, że księgozbiór skoczowskiej biblioteki (w tym także dwóch jej filii) zwiększył się o ponad 2800 woluminów i 120 audiobooków o łącznej wartości blisko 67 tys. zł.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: