Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów - będzie praca

Pracodawców i pracowników poszukuje gmina Skoczów. Praca będzie nie w samym urzędzie, ale w ramach projektu, który miasto realizuje wspólnie urzędem pracy i Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej 'Być Razem'.

W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 40 osób bezrobotnych. Do projektu w pierwszej kolejności będą kwalifikowały się osoby długotrwale bezrobotne, wychowujące dziecko, osoby niepełnosprawne, kobiety powyżej 40 roku życia. To pierwszy tak duży projekt, w którym bierze udział gmina Skoczów. Do tej pory realizowaliśmy drobne projekty w poprzedniej perspektywie programowania. Oferowaliśmy bezrobotnym np. szkolenia komputerowe. Takiego, gdzie są staże, prace interwencyjne i inne formy wsparcia czy współpraca z pracodawcami – do tej pory nie realizowaliśmy. - mówi Iwona Marczyk – Klepczyńska, koordynator projektu.

W tej chwili prowadzący projekt są na etapie poszukiwania zarówno pracodawców i pracowników. To trudny moment, bo rekrutujemy osoby bezrobotne a i znalezienie pracodawców też nie jest łatwe. Mają swoje wymagania, doświadczenia, to kwestia przekonania ich, żeby z nami współpracowali. - dodaje Klepczyńska

Potrzeby realizacji tego typu projektu są. Mam na myśli osoby długotrwale bezrobotne, bez kwalifikacji zawodowych, z pewnymi utrudnieniami na rynku pracy. Potrzeby pracodawców jeśli chodzi o zatrudnianie również są. Najtrudniejsze jest połączenie tych dwóch stron, czyli osób, które mają problem z brakiem pracy a oczekiwań i potrzeb na konkretnych stanowiskach u pracodawców. - mówi Dorota Bizoń zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie. Jak zauważa, obecnie rynek pracy staje się bardziej rynkiem pracownika. To pracodawcom coraz trudniej znaleźć odpowiednich kandydatów. - dodaje.

Pierwsze spotkanie z potencjalnymi pracodawcami już się odbyło. Zwracali oni uwagę na problem znalezienia odpowiednich kandydatów do pracy. Jak mówili przedsiębiorcy, są chętni zatrudniać osoby, jednak nie zawsze są one chętne pracę podjąć. Na brak motywacji do podjęcia pracy, czy też w późniejszym czasie jej utrzymania, zwraca uwagę Mariusz Andrukiewicz, prezes Fundacji 'Być Razem'. Jak mówi, jest to często widoczne wśród osób długotrwale bezrobotnych. Formą wsparcia jest codzienny kontakt pracownika socjalnego czy psychologa z takimi osobami. Pracownicy fundacji pomagać będą przy rekrutacji. Będziemy prowadzili tzw. miękkie szkolenia, motywujące, przygotowujące do pracy dla konkretnego pracodawcy. Liczymy, że pracodawcy będą się z nami kontaktować, ponieważ chcemy pracowników konkretnie przygotować, dopasować do potrzeb konkretnej firmy. - dodaje Andrukiewicz.

Nabór chętnych do projektu potrwa do listopada. Osoby bezrobotne mogą liczyć na doradztwo zawodowe, wsparcie w formie stażów, szkoleń. Pracodawcy mogą w ciągu pół roku przygotować kandydatów na konkretne stanowisko pracy. W ramach prac interwencyjnych mogą korzystać z refundacji części wynagrodzenia i składek ZUS. - dodaje Bizoń.

Projekt 'Do pracy wskocz – sukcesów poczuj moc' kierowany jest dla mieszkańców gminy Skoczów. Zainteresowani powinni pytać o niego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie, lub skoczowskim Wydziale Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Skoczowie, Rynek 17

 JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

19
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-09-12 19:02:02
Przepierón: Może Łowczorz (OWCZARZY1) znajdzie tam prace i będzie z nim na ox spokój. Myślę że po wieloletnich odpowiednich szkoleniach nauczy się ten debil chociaż logicznie myśleć.
2016-09-12 20:14:21
mustafa21: Ludzie nie szukajcie tam pracy, lepiej być bezrobotnym niż pracować w być razem.
2016-09-12 22:04:51
crank: Może by zacząć od szkolenia pracodawców? Coraz więcej \"pracodawców\" nie zasługuje na to miano. Do tego anonimowe ogłoszenia o poszukiwanych pracownikach poprzez agencje pracy tymczasowej do anonimowych zakładów. O co tu chodzi? O wyłudzenie danych osobowych? Ludzie mają wysyłać CV czyli wrażliwe dane nie wiadomo do kogo?
2016-09-12 23:07:55
bronek91: mustafa21 uważaj, jeszcze Ci komentarz usuną, prowadziliśmy dyskusję z ludźmi ze stowarzyszenia http://telewizja.ox.pl/wideo,34835,20-lat-byc-razem.html, czasem niekorzystne komentarze były usuwane;)
2016-09-12 23:12:17
OWCZARZY1: PRZEPIERÓM NIE MOGĘ SIĘ ZNIŻYĆ DO TWOJEGO POZIOMU -BRAWO TY
2016-09-13 09:18:57
Iwan: Ja nie widzę w Skoczowie bezrobotnych. Kiedyś owszem kto chciał wyjechać do UK za pracą to wyjechał. Ludzi brak widać to po ogłoszeniach. Kto chce pracować to praca jest. Na czarno na biało ale jest. Jeżeli pracodawcy płacą za pracę i szanują swoich pracowników to takiemu pracodawcy ich nie brakuje. Gorzej jest jak pracowników traktuje się jak śmieci za 5 zł na godzinę albo muszą czekać 6 miesięcy na wynagrodzenie lub wcale nie dostają i są zwalniani a potem następny i to samo. W dodatku stosuje się w stosunku do nich mobbing. Przykład firma koreańska. Kiedyś był nakaz pracy i takich Stowarzyszeń niepotrzebnych Być Razem nie było. Projekt realizowany wspólnie żeby widać było że coś robią i pieniądze nasze biorą, żeby potem radni z tego stowarzyszenia przy UM Cieszyn mogli zabiegać o środki. To wszystko marnotrawienie publicznych pieniędzy. Jeżeli takie Stowarzyszenie chce istnieć niech na siebie zarobi.
2016-09-13 10:05:02
AK47: \&quot;Jak mówili przedsiębiorcy, są chętni zatrudniać osoby, jednak nie zawsze są one chętne pracę podjąć. Na brak motywacji do podjęcia pracy\&quot;<br />Mnie zmotywować można dobrym zarobkiem, dobrą atmosferą w pracy a jak szukacie ludzi żeby wam za 1200 robili to szukajcie dalej.
2016-09-13 11:24:57
crank: Iwan - do Koreańczyków w Skoczowie dołącz jeszcze Ikeę. Tam jest to samo. I obawiam się że lista jest dłuższa.
2016-09-13 16:54:40
Wazon: a może z ratusza i spółek należacych do miasta zwolnic ludzi a bezrobotnych tam dać...coż realizm,człowieka,1400zł i zapomnij że jestes człowiekiem...<br />
2016-09-13 21:48:45
kinkar2005: Zastanawia mnie fakt jak to możliwe ze na śląsku za pracę na produkcji płacą 2000-2500 podczas gdy cieszyn najniższa krajowa :(
2016-09-14 08:29:42
Przepierón: @kinkar2005 bo Slunzoki sam muszóm srogo wypłata mieć i tónio w sklepach.
2016-09-14 09:59:16
OWCZARZY1: PRZEPIERÓM TO JE ZBYT SKOMPLIKOWANE DLA CIEBIE
2016-09-14 11:00:38
krzysztof.mm: Iwan<br />tobie tęskno za peerelowskimi nakazami pracy, dobrze zrozumiałem?...<br />no to wyobraź sobie dziadku, że dostajesz nakaz pracy, do wyboru masz Koreańczyków i Ikea - tak to wyglądało w peerelu.<br />Lepiej ci, dziadku?<br />A jak nie, to weź się do roboty. Pomaga na wszystko.<br />
2016-09-14 11:21:36
Przepierón: Łowczorzu (OWCZARZY1), ale co ? Bredzisz od rzeczy :D
2016-09-14 13:22:30
OWCZARZY1: PRZEPIERÓM JA JA BRAWO TY
2016-09-14 14:17:27
Przepierón: ŁOWCZORZU, BRAWO TY TY
2016-09-14 19:43:16
cd minerwa: Bedzie praca - wyswiecona, poswiecona itd. czyli nowy projekt , nowa ideologia - na zasadzie \&quot;damy rade, do pracy wskocz\&quot;. A po fajrancie obowiazkowo apel smolenski.
2016-09-14 21:07:22
Iwan: do krzysztof.mm <br />Przede wszystkim nie jestem dziadkiem, popytaj Twoich rodziców jak było to Ci powiedzą. Przynajmniej wszyscy byli zadowoleni nie było z tego powodu depresji jak dzisiaj. Nie było mobbingu a zarobki bardzo dobre. Można było sobie pracę wybierać bo praca czekała na pracownika do wyboru i koloru. Nie masz o niczym zielonego pojęcia a wypisujesz bzdury. Trzeba mieć trochę wiedzy na tema jak było w PRL, Trzeba być naprawdę maluczkim żeby kogoś obrażać a na tym portalu to modne. Nie dość że maluczkim to jeszcze miernotą.
2016-09-15 09:16:43
krzysztof.mm: Iwan<br />niech ci będzie dzieciuch - to wiele tłumaczy<br />w d^pie był, g^wno widział - ale klikać się naumiał już w przedszkolu, to se używa...<br /><br />Ci twoi rodzice i ich znajomi i sąsiedzi tak byli zadowoleni z peerelu, że nie bacząc na sowiecki czołgi, pały ZOMO i służbę bezpieczeństwa w try miga zmietli komusze rządy i ten cały zasrany komuszy dobrobyt.<br /><br />Dobre zarobki? - pojęcia nie masz, o czym piszesz.<br />Za Gomułki 1500 to była niezła pensja - wtedy kostka masła kosztowała 17,50 zł, kilo żeber wołowych 40 zł, 10 deko kawy - 60 zł, czekolada - 20 zł, kiełbasa zwyczajna - 44 zł, pomarańcze - 40 zł. <br />Ja bym ci życzył, dzieciuchu, żebyś ty swoje dzieci w takim dobrobycie chował.<br /><br />Potem był Gierek i pożyczone przez niego na zachodzie 20 miliardów dolarów, które ten szybko przeputał na pepsi colę i marlboro (40 zł paczka) a które spłacaliśmy przez następne 40 lat. Jedynie na odgórnie i po uważaniu przez władze partyjne rozdzielane talony można było kupić małego fiata, za bagatela 69 000 zł. na wolnym rynku kosztował maluch nawet 120 000 zł. Zarabiało się wtedy niewiele - 3, 4, 5 tysięcy. . <br />W narodzie kipiało coraz bardziej od tego \'dobrobytu\' - krwawe protesty na Wybrzeżu \'70, Radom \'76 - władze próbowały gasić coraz gorętsze nastroje dosypując do ognia makulaturę drukowanych masowo banknotów o coraz większych nominałach. Skończyło się wiadomo jak - jedynie ocet na półkach sklepowych, olbrzymia inflacja i zapaść całej gospodarki. <br />Te twoje \'dobre zarobki\' parzyły ludziom dłonie - sklepy opustoszały z towarów, za to przed nimi pojawiły się stojące dzień i noc kolejki w oczekiwaniu, że coś \'rzucą\'. Kupowało się cokolwiek, w atmosferze kłótni i przepychanek, byle pozbyć się śmiecia z portfela. <br /><br />Twoi staruszkowie mogli sobie co najwyżej kupić na czarnym rynku bony pekao albo dolary i w peweksie za nie pół litra, by zalać pałę z rozpaczy. Bo nie wiem, czy szanowna mamusia pamięta, że nie tylko wódkę, cukier, mięso - ale już niemal wszystko mogłeś kupić jedynie na kartki, i to w bardzo skromnych ilościach. No po choju dobrobyt. <br />Ale być może rodzice należeli do kasty panującej - SB, MO, PZPR - to by wiele tłumaczyło. Ci mieli swoje własne specjalne sklepy ze specjalnymi towarami i cenami. Takie niegdysiejsze pisiory u koryta - oni nie narzekali i do dziś wspominają z sentymentem te czasy...<br /><br />To było jedno wielkie poniżenie dla wszystkich. Kto mógł uciekał - tak się składa, że wszyscy na zachód, choć tobie bym radził ruszyć w przeciwnym kierunku, tam dużo z twojego wymarzonego raju się jeszcze zachowało. <br /><br />Tak więc nie fanzol Iwan, a rodzicom, co te bajki ci opowiadają - jeśli ich faktycznie masz - serwuj co rano wodzionkę na śniadanie, dużo czosnku - to ponoć dobrze robi na starcze zaburzenia pamięci.<br /><br />Może też być i tak, że nosisz imię po przodkach, przysłanych tu z Moskwy w \'45 by trzymać za pysk tę nieposłuszna polską hołotę. Wtedy po prostu kultywujesz tradycje rodzinne.<br />A może piszesz te brednie, bo ci za to płacą - wtedy też ok, szacun dla człowieka czynu - kasiora podobno nie śmierdzi.<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: