Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów będzie miał nowy parking?

 Brak miejsc parkingowych to problem większości polskich miast. W Skoczowie być może parkingów przybędzie. Za miesiąc mają zostać przygotowane projekty na zagospodarowanie placu - Stary Targ, gdzie mają powstać nowe miejsca do parkowania

Będzie piętrowy, a może jednopoziomowy? Jak będzie wyglądał parking na Starym Targu w Skoczowie jeszcze nie wiadomo. Jedno jest pewne skoczowskie władze chcą stworzyć dodatkowe parkingi na Starym Targu. - Na razie likwidujemy place manewrowe szkół nauki jazdy i w tych miejscach niebawem powstaną dodatkowe miejsca parkingowe. Za miesiąc chcemy zlecić opracowanie projektów modernizacji parkingu i w przyszłości przystąpić do realizacji - mówi Piotr Rucki, zastępca burmistrza Skoczowa. 

Place manewrowe, które zajmowały część Starego Targu, już zostają likwidowane. Powstaną tam nowe miejsca parkingowe. - Jeden właściciel szkoły nauki jazdy znalazł już nowe miejsce na plac manewrowy, drugi ma czas do lipca - dodaje Piotr Rucki. 

Docelowo ze Starego Targu ma również zniknąć przystanek autobusowy, na którym zatrzymują się prywatne linie autobusowe. - Będziemy dążyć do tego, aby plac Stary Targ był wyłącznie parkingiem. Chcemy, aby w Skoczowie można było korzystać z dużego darmowego parkingu. Na razie na budowę nowoczesnych parkingów nas nie stać, jednak robimy wszystko, aby w mieście było więcej miejsc do parkowania. W przyszłości z pewnością całkowitą modernizację lub budowę poziomowego parkingu weźmiemy pod uwagę w planach budżetowych - tłumaczy Janina Żagan.

KODPolecamy: Precyzyjnie odliczą czas pozostały do końca wykupionego w parkomacie czasu. Stylowe i niezawodne zegarki szwajcarskie w szerokiej ofercie na każdą kieszeń.

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: