Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów - będzie jaśniej na moście

W ubiegłym roku, dzień przed Wigilią otwarto nową przeprawę nad Wisłą w Skoczowie. Nowy most wybudowano w pięć miesięcy. Od tamtego czasu niebawem minie rok, jednak w nocy na trakcie ciągle jest ciemno.

Nadwyrężony zębem czasu i wieloma wysokimi stanami Wisły, most w ciągu ulicy Bielskiej w Skoczowie udało się w ubiegłym roku wyremontować. Stało się to dzięki funduszom z Rezerwy Subwencji Ogólnej budżetu państwa, starostwa w Cieszynie oraz gminy Skoczów.

Przeczytaj materiały Most już zamknięty.

Dzień przed ubiegłoroczną Wigilią, most oddano do użytku. Przeczytaj- Już po nowym moście.
W połowie marca 2016 r. cała inwestycja została zakończona, zdemontowano również tymczasowy most, którzy przez kilka miesięcy służył kierowcom i pieszym. Zobacz Skoczów – zakończyli inwestycję.

Od czasu oddania do użytku mostu minęło już 10 miesięcy, ciągle jednak mieszkańcy nie mogą doprosić się od władz, aby most został oświetlony. Latarnie jasno świecą na skrzyżowaniu ulic DK81 oraz Bielskiej. Od strony ronda również nie brakuje oświetlenia. Sam most tonie jednak w ciemnościach.

Mirosław Sitko, Burmistrz Skoczowa problem zna, jak mówi w rozmowie z OX.pl – oświetlenie jest zaprojektowane. Z uwagi na to, że kosztorys był nieco wyższy, niż pierwotnie było to zaplanowane, musieliśmy zrobić przesunięcia w budżecie. Temat jest już zamknięty, jest podpisana umowa z wykonawcą.

Oświetlenie, które pojawi się na moście, będzie miało dwie formy. Jak wyjaśnia burmistrz, w pochwycie balustrady mostu, od strony górnej wody, zainstalowane będzie oświetlenie diodami led. Po drugiej stronie mostu, na środku konstrukcji, ustawione będzie oświetlenie punktowe, czyli latarnia oświetlająca most z góry.

Jednak takie oświetlenie obiektu, jakie ma kładka nad Wisłą przy ulicy Sportowej, nie wchodzi w rachubę. Most na ul. Bielskiej ma inną konstrukcję, nie ma możliwości, aby go w ten sposób podświetlić – kończy Sitko.

Trzeba mieć nadzieję, że oświetlenie na moście niebawem się pojawi.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-10-25 07:48:34
tomi71: faktycznie temat się wlecze ale jakoś nikt nie zauważa, że w Skoczowie lampy gasną przed 7 powodując ciemności ...to może przy okazji ktoś wyreguluje to oświetlenie. Czy to tak trudno założyć zmierzchówkę, a nie polegać na czasówce w oświetleniu ulic? Mam wrażenie, że niektórzy w Ratuszu (Pan B....y) nie mogą tego pojąć.
2016-10-25 07:49:40
Przepierón: Ciekaw jestem jak tam teraz kable doprowadzą, chyba będą to nowe nacinać i kuć, no chyba że kable na zewnątrz w rureczce poprowadzą. Trzeba było wcześniej myśleć i wszystko za jednym razem zrobić a nazywa się to kompleksowo. No ale to już chyba od władzy za dużo wymagam.
2016-10-25 08:02:49
trnike: Oświetlenie mostu już dawno powinno być, ale lepiej później niż wcale.<br /><br />potwierdzam powyższy wpis \&quot;tomi71\&quot;, że w Skoczowie ok 6.40 jest ciemno - sprawa ciągnie się od kilku lat - regulacja oświetlenia w Skoczowie chyba przerasta niektóre osoby.<br />Panie BURMISTRZU proszę o rozwiązanie tego problemu!
2016-10-25 09:02:06
czytelniczka: Przepieron- co do Twojego tekstu: Trzeba było wcześniej myśleć i wszystko za jednym razem zrobić a nazywa się to kompleksowo.\&quot; <br />Wyjaśniam: odbudowa mostu ze środków tzw. \&quot;powodziowych\&quot; absolutnie nie dopuszcza żadnych \&quot;unowocześnień\&quot; dodatkowych elementów, żadnych \&quot;fanaberii\&quot; Po prostu nie mozna sobie przy okazji oświetlić, ozłocić, poszerzyć, zrobić dodatkowy pas na Katowice o czym wołają kierowcy już od dawna. nie i nie. Trzeba trzymać się i \&quot;ODBUDOWAĆ\&quot; itp ;) Sorry takie mamy prawo i zasady w Polsce, na oświetlenie konieczny był osobny projekt, osobne uzgodnienia ( drogowe, mapy itd) i oczywiście osobna kasa A że to wszystko trwa, to dopiero teraz będzie ........ grande finale :)
2016-10-25 09:22:47
skoczowiok123: Czytelniczka - lepiej zabierz się do roboty w tym urzędzie, a nie gadaj bzdur. Można było wszystko kompleksowo zrobić, tylko trzeba myśleć zanim się coś zrobi. Finansowanie to zupełnie inna sprawa i jak już nazywasz oświetlenie \&quot;fanaberią\&quot; to przecież w montaż finansowy można było wmontować pieniądze z budżetu gminy lub powiatu, i w niczym to nie przeszkadzało przy realizacji inwestycji ze środków \&quot;powodziowych\&quot;. I ...sorry to nie wina prawa i zasad w Polsce tylko miernych urzędników i słabego ZARZĄDZANIA.
2016-10-25 09:42:27
czytelniczka: hahaha PUDŁO nie pracuję w żadnym urzędzie :)))
2016-10-25 18:28:30
kemotakzsar: odnośnie oświetlenia w Skoczowie: <br />w ubiegłym tygodniu na skwerze św. Jana Sarkandra było naprawiane oświetlenie, bo żadna z 20 lamp nie świeciła - tydzień minął i już 3 lampy nie święcą.
2016-10-25 21:00:57
krzysztof.mm: czytelniczka<br />nie pracujesz w urzędzie?<br />i bardzo dobrze - tam już aż nadto niekompetentnych mędrków
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: