Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczkowie z medalami mistrzostw UKS-ów

Trzynaście medali: 5 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe wywalczyli skoczkowie Wisły Ustronianki podczas Mistrzostw Uczniowskich Klubów Sportowych w skokach narciarskich, które odbyły się w dniach 22-23 sierpnia w Szczyrku.
Na najwyższym stopniu stanęli Mateusz Kukuczka w II konkursie indywidualnym juniorów młodszych, Tomasz Byrt w pierwszym i Paweł Słowiok w drugim konkursie młodzików oraz zespoły juniorów młodszych w składzie: Mateusz Cieślar, Kamil Waluś, Mateusz Kukuczka i młodzików: Artur Kukuła, Piotr Wójcik i Paweł Słowiok.

Wyniki:


Juniorzy młodsi (rocznik 1990-91)

Konkurs nr 1 - skocznia K-50 (22.09.2006)

1 Jan Ziobro WKS Zakopane
UKS Regle Kościelisko
224,9 pkt. 50,0 i 51,0 m
2 Mateusz Kukuczka KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
220,3 pkt. 49,0 i 50,5 m
3 Kamil Waluś KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
219,9 pkt. 49,0 i 49,5 m
4 Kamil Kowal Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
216,1 pkt. 48,0 i 48,5 m
5 Jakub Kot Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
215,0 pkt. 49,0 i 48,5 m
6 Mateusz Cieślar KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
212,1 pkt. 49,5 i 47,0 m
7 Kamil Skrobot TS Wisła Zakopane
.
211,2 pkt. 48,0 i 47,5 m
8 Krzysztof Miętus Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
203,3 pkt. 48,5 i 46,0 m
9 Artur Bandyk TS Wisła Zakopane
.
195,8 pkt. 46,0 i 46,0 m
10 Bartłomiej Czernik Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
193,6 pkt. 46,5 i 45,0 m
11 Michał Pyclik SS-R LZS Sokół Szczyrk
SMS Szczyrk
182,9 pkt. 44,0 i 44,5 m
11 Wojciech Dudek SS-R LZS Sokół Szczyrk
SMS Szczyrk
182,9 pkt. 44,5 i 44,0 m
13 Andrzej Zapotoczny Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
177,8 pkt. 45,0 i 42,0 m
14 Mariusz Kawulok KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
177,3 pkt. 42,5 i 44,5 m
15 Klemens Krzeptowski WKS Zakopane
UKS Regle Kościelisko
175,5 pkt. 42,5 i 42,5 m
. ... ...
18 Przemysław Polok KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
159,7 pkt. 39,0 i 41,5 m
24 Marek Jurosz KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
140,8 pkt. 38,0 i 36,5 m


Konkurs nr 2 - skocznia K-50 (23.09.2006)

1 Mateusz Kukuczka KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
225,0 pkt. 50,0 i 50,0 m
2 Kamil Waluś KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
219,5 pkt. 49,5 i 48,0 m
3 Kamil Kowal Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
218,5 pkt. 49,0 i 48,5 m
4 Kamil Skrobot TS Wisła Zakopane
.
217,5 pkt. 48,0 i 49,5 m
5 Mateusz Cieślar KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
216,2 pkt. 50,0 i 48,0 m
6 Jan Ziobro WKS Zakopane
UKS Regle Kościelisko
210,4 pkt. 52,5 i 48,5 m
7 Krzysztof Miętus Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
209,9 pkt. 47,5 i 48,5 m
8 Bartłomiej Czernik Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
201,4 pkt. 47,5 i 46,0 m
9 Mariusz Kawulok KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
189,5 pkt. 45,0 i 45,0 m
10 Jakub Kot Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
188,0 pkt. 49,0 i 46,0 m
11 Wojciech Dudek SS-R LZS Sokół Szczyrk
SMS Szczyrk
187,0 pkt. 46,0 i 44,0 m
12 Michał Pyclik SS-R LZS Sokół Szczyrk
SMS Szczyrk
183,4 pkt. 44,0 i 44,5 m
13 Kacper Skrobot TS Wisła Zakopane
.
182,9 pkt. 44,5 i 41,5 m
14 Andrzej Zapotoczny Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
176,2 pkt. 44,0 i 41,5 m
15 Klemens Krzeptowski WKS Zakopane
UKS Regle Kościelisko
174,4 pkt. 42,5 i 41,0 m
. ... ...
17 Przemysław Polok KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
166,1 pkt. 40,5 i 41,0 m
21 Marek Jurosz KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
145,1 pkt. 39,5 i 37,0 m


Konkurs drużynowy - skocznia K-50 (23.09.2006)

1 UKS Centrum Wisła / KS Wisła Ustronianka I 660,7 pkt. ...
- Mateusz Cieślar 216,2 pkt. 50,0 i 48,0 m
- Kamil Waluś 219,5 pkt. 49,5 i 48,0 m
- Mateusz Kukuczka 225,0 pkt. 50,0 i 50,0 m
. ... ... ...
2 UKS Regle Kościelisko I 616,9 pkt. ...
- Jakub Kot 188,0 pkt. 49,0 i 46,0 m
- Kamil Kowal 218,5 pkt. 49,0 i 48,5 m
- Jan Ziobro 210,4 pkt. 52,5 i 48,5 m
. ... ... ...
3 UKS Regle Kościelisko II 587,5 pkt. ...
- Andrzej Zapotoczny 176,2 pkt. 44,0 i 41,5 m
- Bartłomiej Czernik 201,4 pkt. 47,5 i 46,0 m
- Krzysztof Miętus 209,9 pkt. 47,5 i 48,5 m
. ... ... ...
4 TS Wisła Zakopane 570,9 pkt. ...
- Kacper Skrobot 182,9 pkt. 44,5 i 41,5 m
- Artur Bandyk 170,5 pkt. 45,0 i 45,0 m
- Kamil Skrobot 217,5 pkt. 48,0 i 49,5 m
. ... ... ...
5 PKS Gilowice 526,6 pkt. ...
- Krzysztof Łokaj 156,2 pkt. 39,0 i 39,0 m
- Wojciech Dudek 187,0 pkt. 46,0 i 44,0 m
- Michał Pyclik 183,4 pkt. 44,0 i 44,5 m
. ... ... ...
6 UKS Centrum Wisła / KS Wisła Ustronianka II 500,7 pkt. ...
- Marek Jurosz 145,1 pkt. 39,5 i 37,0 m
- Przemysław Polok 166,1 pkt. 40,5 i 41,0 m
- Mariusz Kawulok 189,5 pkt. 45,0 i 45,0 m



Młodzicy (rocznik 1992-93)

Konkurs nr 1 (22.09.2006) - skocznia K-50

1 Tomasz Byrt KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
223,3 pkt. 49,0 i 50,5 m
2 Paweł Słowiok KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
216,3 pkt. 48,0 i 49,0 m
3 Piotr Wójcik KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
192,7 pkt. 44,5 i 46,0 m
4 Piotr Szczepaniak Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
191,4 pkt. 45,0 i 46,0 m
5 Michał Pawlus SS-R LZS Sokół Szczyrk
SMS Szczyrk
190,3 pkt. 44,0 i 45,5 m
6 Artur Kukuła KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
189,0 pkt. 43,5 i 46,0 m
7 Piotr Czyż KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
188,5 pkt. 45,0 i 45,0 m
8 Adam Cieślar KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
187,3 pkt. 44,5 i 45,0 m
9 Grzegorz Miętus Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
185,8 pkt. 44,5 i 45,0 m
10 Rafał Polinkiewicz Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
181,2 pkt. 42,5 i 45,5 m
11 Dawid Kanik LKS Klimczok Bystra
UKS Orzeł Wilkowice
175,9 pkt. 43,5 i 42,5 m
12 Dawid Macura KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
173,7 pkt. 43,5 i 42,0 m
13 Andrzej Szlembarski Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
173,5 pkt. 41,5 i 43,5 m
14 Aleksander Cieślar KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
171,1 pkt. 43,0 i 41,0 m
15 Dawid Kanik LKS Klimczok Bystra
UKS Orzeł Wilkowice
170,1 pkt. 42,5 i 41,5 m
. ... ...
18 Mateusz Bujok KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
165,2 pkt. 41,5 i 41,5 m
24 Jan Kłoda KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
156,3 pkt. 40,5 i 39,0 m
32 Mateusz Krężelok KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
139,6 pkt. 36,5 i 37,5 m
36 Michał Podżorski KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
131,4 pkt. 30,5 i 40,5 m
38 Paweł Matuszny KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
117,1 pkt. 32,0 i 34,5 m
44 Patryk Dunajski KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
98,6 pkt. 30,5 i 28,5 m


Konkurs nr 2 (23.09.2006) - skocznia K-50

1 Paweł Słowiok KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
234,0 pkt. 51,0 i 51,5 m
2 Artur Kukuła KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
217,8 pkt. 50,5 i 49,0 m
3 Tomasz Byrt KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
216,8 pkt. 51,0 i 53,5 m
4 Adam Cieślar KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
205,7 pkt. 48,0 i 47,5 m
5 Piotr Wójcik KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
203,9 pkt. 45,5 i 48,0 m
6 Rafał Polinkiewicz Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
203,3 pkt. 45,5 i 47,5 m
7 Piotr Szczepaniak Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
201,2 pkt. 47,0 i 47,5 m
8 Grzegorz Miętus Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
200,9 pkt. 48,5 i 45,0 m
9 Aleksander Cieślar KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
193,7 pkt. 46,0 i 44,5 m
10 Michał Pawlus SS-R LZS Sokół Szczyrk
SMS Szczyrk
191,0 pkt. 47,0 i 43,0 m
11 Bartłomiej Kłusek LKS Klimczok Bystra
UKS Orzeł Wilkowice
189,1 pkt. 43,5 i 48,0 m
12 Dawid Macura KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
185,3 pkt. 44,5 i 45,0 m
13 Patryk Pokorski SS-R LZS Sokół Szczyrk
SMS Szczyrk
183,4 pkt. 45,0 i 43,5 m
14 Piotr Czyż KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
182,7 pkt. 48,0 i 45,0 m
15 Andrzej Szlembarski Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
182,3 pkt. 43,5 i 43,5 m
. ... ...
19 Mateusz Bujok KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
178,6 pkt. 44,0 i 42,5 m
21 Michał Podżorski KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
177,4 pkt. 44,5 i 41,5 m
23 Jan Kłoda KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
169,6 pkt. 43,0 i 41,0 m
30 Mateusz Krężelok KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
151,2 pkt. 40,5 i 37,5 m
36 Paweł Matuszny KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
138,3 pkt. 36,0 i 38,5 m
43 Patryk Dunajski KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
95,4 pkt. 29,0 i 29,5 m


Konkurs drużynowy - skocznia K-50

1 UKS Centrum Wisła / KS Wisła Ustronianka I 655,7 pkt. ...
- Artur Kukuła 217,8 pkt. 50,5 i 49,0 m
- Piotr Wójcik 203,9 pkt. 45,5 i 48,0 m
- Paweł Słowiok 234,0 pkt. 51,0 i 51,5 m
. ... ... ...
2 UKS Stożek Wisła / KS Wisła Ustronianka I 607,8 pkt. ...
- Dawid Macura 185,3 pkt. 44,5 i 45,0 m
- Adam Cieślar 205,7 pkt. 48,0 i 47,5 m
- Tomasz Byrt 216,8 pkt. 51,0 i 53,5 m
. ... ... ...
3 UKS Regle Kościelisko I 605,4 pkt. ...
- Rafał Polinkiewicz 203,3 pkt. 47,0 i 47,5 m
- Grzegorz Miętus 200,9 pkt. 48,5 i 45,0 m
- Piotr Szczepaniak 201,2 pkt. 45,5 i 47,5 m
. ... ... ...
4 UKS Centrum Wisła / KS Wisła Ustronianka II 538,7 pkt. ...
- Michał Podżorski 177,4 pkt. 44,5 i 41,5 m
- Mateusz Bujok 178,6 pkt. 44,0 i 42,5 m
- Piotr Czyż 182,7 pkt. 48,0 i 45,0 m
. ... ... ...
5 UKS Węgierska Górka 533,1 pkt. ...
- Konrad Turczak 181,0 pkt. 44,0 i 43,5 m
- Szczepan Kupczak 161,1 pkt. 40,5 i 41,0 m
- Michał Pawlus 191,0 pkt. 47,0 i 43,0 m
. ... ... ...
6 UKS Orzeł Wilkowice I 526,8 pkt. ...
- Rafał Kocurek 169,4 pkt. 41,5 i 42,0 m
- Jędrzej Ścisłowicz 179,3 pkt. 43,5 i 43,5 m
- Dawid Kanik 178,1 pkt. 44,5 i 42,0 m
. ... ... ...
7 UKS Stożek Wisła / KS Wisła Ustronianka II 514,5 pkt. ...
- Mateusz Krężelok 151,2 pkt. 40,5 i 37,5 m
- Jan Kłoda 169,6 pkt. 43,0 i 41,0 m
- Aleksander Cieślar 193,7 pkt. 46,0 i 44,5 m



Dzieci (rocznik 1994 i młodsze)

Konkurs nr 1 (22.09.2006) - skocznia K-33

1 Klemens Murańka TS Wisła Zakopane
.
240,6 pkt. 35,0 i 34,5 m
2 Jakub Wolny LKS Klimczok Bystra
UKS Orzeł Wilkowice
232,0 pkt. 34,5 i 34,0 m
3 Krzysztof Leja Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
231,5 pkt. 34,5 i 34,0 m
4 Piotr Mojżesz LKS Klimczok Bystra
UKS Orzeł Wilkowice
229,4 pkt. 33,5 i 34,0 m
5 Damian Żyła LKS Klimczok Bystra
UKS Orzeł Wilkowice
229,0 pkt. 34,5 i 34,0 m
6 Jakub Przybyła WKS Zakopane
UKS Regle Kościelisko
226,0 pkt. 33,0 i 33,0 m
7 Stanisław Biela Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
223,6 pkt. 33,5 i 33,5 m
8 Krzysztof Biegun SS-R LZS Sokół Szczyrk
PKS Gilowice
220,4 pkt. 32,0 i 33,0 m
9 Szymon Szostok KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
218,1 pkt. 32,0 i 32,5 m
10 Bogdan Zych Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
210,3 pkt. 33,0 i 31,0 m
11 Łukasz Socała LKS Klimczok Bystra
UKS Orzeł Wilkowice
205,7 pkt. 32,5 i 30,5 m
12 Michał Pytel TS Wisła Zakopane
UKS Chochołów
203,4 pkt. 31,0 i 31,5 m
13 Mateusz Kojzar KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
197,5 pkt. 32,0 i 29,0 m
14 Łukasz Podżorski KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
195,7 pkt. 30,5 i 30,0 m
15 Wojciech Fąferko LKS Klimczok Bystra
UKS Orzeł Wilkowice
194,2 pkt. 29,5 i 31,0 m
. ... ...
40 Dominik Jurosz KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
134,1 pkt. 23,5 i 23,5 m
42 Filip Pałaszyński LKS Olimpia Goleszów
UKS Cisownica
120,5 pkt. 22,0 i 21,5 m
44 Paweł Wąsek LKS Olimpia Goleszów
UKS Cisownica
117,2 pkt. 21,5 i 21,5 m
47 Kamil Kurek LKS Olimpia Goleszów
UKS Cisownica
103,4 pkt. 20,5 i 19,5 m
53 Paweł Stasik LKS Olimpia Goleszów
UKS Cisownica
61,1 pkt. 14,5 i 15,0 m


Konkurs nr 2 (23.09.2006) - skocznia K-33

1 Klemens Murańka TS Wisła Zakopane
.
232,9 pkt. 33,5 i 34,0 m
2 Piotr Mojżesz LKS Klimczok Bystra
UKS Orzeł Wilkowice
225,3 pkt. 32,5 i 34,0 m
3 Damian Żyła LKS Klimczok Bystra
UKS Orzeł Wilkowice
225,1 pkt. 33,5 i 33,5 m
4 Krzysztof Leja Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
223,3 pkt. 33,5 i 33,0 m
5 Jakub Wolny LKS Klimczok Bystra
UKS Orzeł Wilkowice
222,5 pkt. 33,0 i 33,0 m
6 Krzysztof Biegun SS-R LZS Sokół Szczyrk
PKS Gilowice
219,6 pkt. 32,0 i 32,5 m
7 Stanisław Biela Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
219,0 pkt. 33,0 i 33,0 m
8 Szymon Szostok KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
218,4 pkt. 33,0 i 32,0 m
9 Bartłomiej Gąsienica-Laskowy Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
213,0 pkt. 32,0 i 31,5 m
10 Jakub Przybyła WKS Zakopane
UKS Regle Kościelisko
209,2 pkt. 32,0 i 31,0 m
11 Konrad Janota SS-R LZS Sokół Szczyrk
UKS Węgierska Górka
205,9 pkt. 30,5 i 32,0 m
12 Bogdan Zych Start Krokiew Zakopane
UKS Regle Kościelisko
203,4 pkt. 31,5 i 31,0 m
13 Łukasz Socała LKS Klimczok Bystra
UKS Orzeł Wilkowice
200,3 pkt. 31,0 i 30,5 m
14 Michał Pytel TS Wisła Zakopane
UKS Chochołów
196,0 pkt. 30,5 i 30,5 m
15 Wojciech Fąferko LKS Klimczok Bystra
UKS Orzeł Wilkowice
193,3 pkt. 32,0 i 32,0 m
. ... ...
17 Mateusz Kojzar KS Wisła Ustronianka
UKS Centrum Wisła
192,9 pkt. 29,5 i 30,5 m
21 Łukasz Podżorski KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
183,9 pkt. 30,0 i 27,5 m
44 Filip Pałaszyński LKS Olimpia Goleszów
UKS Cisownica
124,1 pkt. 23,5 i 21,0 m
45 Dominik Jurosz KS Wisła Ustronianka
UKS Stożek Wisła
118,0 pkt. 22,0 i 21,5 m
46 Paweł Wąsek LKS Olimpia Goleszów
UKS Cisownica
116,4 pkt. 21,0 i 21,5 m
49 Kamil Kurek LKS Olimpia Goleszów
UKS Cisownica
102,6 pkt. 19,0 i 20,5 m
52 Paweł Stasik LKS Olimpia Goleszów
UKS Cisownica
92,9 pkt. 20,0 i 17,5 m


Konkurs drużynowy - skocznia K-33 (23.09.2006)

1 UKS Orzeł Wilkowice I 672,9 pkt. ...
- Damian Żyła 225,1 pkt. 33,5 i 33,5 m
- Piotr Mojżesz 225,3 pkt. 32,5 i 34,0 m
- Jakub Wolny 222,5 pkt. 33,0 i 33,0 m
. ... ... ...
2 UKS Regle Kościelisko I 651,5 pkt. ...
- Stanisław Biela 219,0 pkt. 33,0 i 33,0 m
- Jakub Przybyła 209,2 pkt. 32,0 i 31,0 m
- Krzysztof Leja 223,3 pkt. 33,5 i 33,0 m
. ... ... ...
3 UKS Regle Kościelisko II 598,1 pkt. ...
- Bartłomiej Gąsienica-Laskowy 213,0 pkt. 32,0 i 31,5 m
- Kamil Gałysa 181,7 pkt. 30,5 i 27,5 m
- Bogdan Zych 203,4 pkt. 31,5 i 31,0 m
. ... ... ...
4 UKS Centrum Wisła / KS Wisła Ustronianka I 595,5 pkt. ...
- Łukasz Podżorski 183,9 pkt. 30,0 i 27,5 m
- Mateusz Kojzar 192,9 pkt. 29,5 i 30,5 m
- Szymon Szostok 218,4 pkt. 33,0 i 32,0 m
. ... ... ...
5 UKS Węgierska Górka 579,6 pkt. ...
- Konrad Janota 205,9 pkt. 30,5 i 32,0 m
- Artur Łokaj 185,2 pkt. 29,5 i 28,5 m
- Kacper Kupczak 188,5 pkt. 29,5 i 29,0 m
. ... ... ...
6 UKS Orzeł Wilkowice II 551,2 pkt. ...
- Kornel Dobija 157,6 pkt. 24,5 i 27,5 m
- Wojciech Fąferko 193,3 pkt. 32,0 i 32,0 m
- Łukasz Socała 200,3 pkt. 31,0 i 30,5 m
. ... ... ...
13 UKS Cisownica / LKS Olimpia Goleszów 343,1 pkt. ...
- Kamil Kurek 102,6 pkt. 19,0 i 20,5 m
- Paweł Wąsek 116,4 pkt. 21,0 i 21,5 m
- Filip Pałaszyński 124,1 pkt. 23,5 i 21,0 m


źródło: SRiWR "OLZA"
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: