Skłócone gospodynie w Gminie Hażlach

Choć od ''Wiosennych wariacji na talerzu'' w Gminie Hażlach minęło już trochę czasu o kulinarnym konkursie ciągle jest głośno. W kołach gospodyń wiejskich zawrzało po przyznaniu tylko czterech, a nie sześciu nagród.

W kwietniu br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Hażlachu odbył się konkurs kulinarny „Wiosenne wariacje na talerzu”. W wydarzeniu tym wzięły udział panie z wszystkich kół gospodyń wiejskich działających na terenie gminy Hażlach. Potrawy oceniali członkowie komisji konkursowej. I na tym można by właściwie zakończyć ten temat, gdyby nie nagrody, które wywołały spore zamieszanie wśród kół gospodyń wiejskich. Temat kulinarnego konkursu został również poruszony na ostatniej (27.04) sesji Rady Gminy Hażlach. Leszek Banot sołtys Brzezówki zwrócił uwagę, iż konkurs skłócił koła. Konkurs bardzo fajny. Było smacznie. Wszystkie koła się sprężyły. Coś jednak zrobiono nie tak. Wybrano tylko cztery koła, których przedstawiciele pojadą w nagrodę na wycieczkę do Brukseli. Macie świadomość tego, że tą decyzją skłóciliście koła? To było zupełnie niepotrzebne – podkreślał sołtys zwracając się do Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury.

Jak się okazuje faktycznie przyznano tylko cztery nagrody w formie wycieczki do Brukseli. Dodajmy, iż kół gospodyń wiejskich w Gminie Hażlach jest sześć. Chodzi jednak nie tylko o samą wycieczkę ale również o niejasne reguły jej przyznania. GOK nie decydował o przyznaniu tych nagród. Przyjęliśmy je jako dodatkową nagrodę od sponsorów dla KGW. Szkoda, że nie udało się załatwić sześciu ale jesteśmy wdzięczni, że w ogóle były. Myślę, że to nie jest powód aby skakać sobie do oczu – przyznał Wojciech  Kasztura Dyrektor GOK.

Do Brukseli nie pojadą przedstawiciele kół z Brzezówki i Zamarsk. Temat nagród i konkursu wywołał wśród radnych wiele emocji. Pojawiały się głosy, że całe to zamieszanie staje się sprawą polityczną, że potrawy powinny oceniać osoby z gminy i okolic, a tego typu konkursy powinny integrować koła, a nie skłócać. Aby na przyszłość uniknąć takich nieporozumień dyrektor GOK rozważa zmianę koncepcji konkursu na pokazy kulinarne.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-05-03 17:32:33
Kaś: I o co tyle krzyku? Skoro konkurs to wygrywają najlepsi. To nie podstawówka, że każdy dostanie uśmiechnięte słoneczko do zeszytu. Równie dobrze mogła być tylko jedna nagroda lub dwie. Paniom się w głowach poprzewracało bo myślały że najlepiej gotować potrafią a teraz boli urażona duma. To się nazywa zdrowa i uczciwa konkurencja. Zamiast biadolić może lepiej już się zacząć przygotowywać na kolejną edycję KONKURSU.
2016-05-03 19:26:21
marian0803: Impreza ta jest nazwana KONKURSEM, gdyż dwa razy do roku była wybierana NAJLEPSZA potrawa z KAŻDEGO KOŁA. Nie dziwię się, że Panie są urażone - nigdy dotąd tego typu nagroda nie była przyznawana, same nawet nie były \"świadome\" o co \"walczą\"... każde koło bierze udział w organizacji różnych imprez i akurat koła \"wykluczone\" z wyjazdu do Brukseli są jednymi z najaktywniej działających w naszej Gminie, gdyż własnie w Brzezówce i w Zamarskach jest organizowanych NAJWIĘCEJ imprez z czynnym udziałem KGW...jestem pewny, że gdyby pan \"dyrektor\" poinformował Panie, o co walczą i że są tylko 4 miejsca na zdobycie tej nagrody PODCZAS KONKURSU KULINARNEGO, to takiego zamieszania by nie było... ale niestety, jak się nie potrafi normalnie rozmawiać z ludźmi, to potem są takie efekty i nieporozumienia...
2016-05-03 22:27:02
PERSPEKTIVO: To i tak nie jest najważniejsze, koła które nie dostały wyróżnienia niech sie cieszą... Problem jest inny... która Pani w każdym kole KGW zasługuje na wyjazd... wygrało całe koło a pojechać może jedna osoba... niech teraz dojdą która ugotowała smacznie a która dobrze pozmywała. Na przyszłość... nagrodę dostaje jedno KGW i jedzie cały skład, a teraz niech GOK myśli o konkursie na kolejne Święta bo nie będzie miał kto wystąpić
2016-05-04 02:33:15
ali.ali.: Moim zdaniem konkurs nie skłócił kół. To nadinterpretacja tego co się wydarzyło w Hażlachu podczas tegorocznych kulinarii, Panie z jednego z kół poczuły się urażone głosowaniem jury, w którego w skład weszły 2 reprezentantki innego koła gospodyń wiejskich z gminy Hażlach. Owe panie jurorki zagłosowały na swój stół, choć nie powinny, stąd to całe zamieszanie. Panie zagłosowały zgodnie ze swoim sumieniem, na które niestety nie ma wpływu ani dyrektor, ani wójt,ani mężowie tych pań, ani żadna inna święta krowa, być może jeszcze faroż by coś wskórał :) . Pikanterii dodaje fakt, że gdyby owe paniczki nie zagłosowały na siebie, to i tak by wygrały, ponieważ znalazły uznanie w oczach innych członków tej komisji oraz części mieszkańców, którzy tam byli obecni w dniu imprezy. Obwinianie goku w Hażlachu za to jest śmieszne. W całej sprawie, jest jeszcze drugie dno - ze sceny przedstawicielka sponsora wyraźnie powiedziała, że teraz jadą 4 kobity, na wiosnę 2017 r. pojadą dwie następne. Byłam tam, słyszałam te słowa na własne uszy. Mogę je z całą świadomością potwierdzić. Skoro panie to wiedziały, powinny to były usłyszeć (skoro ja to słyszałam i moi znajomi) ,więc ja się teraz pytam - to kto nakręcił tę awanturę i po co? Pewnie już niedługo karty zostaną odkryte. Ps. W zwycięskich kołach zostanie wycieczka rozlosowana wśród członkiń (wiadomość dla Perspectivo)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją