Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skazani szkolą się na spawaczy

Funkcjonariusze Służby Więziennej z Cieszyna zorganizowali kolejny kurs zawodowy dla skazanych. Aż 12 skazanych nabyło uprawnienia zawodowe ''Spawacz metodą Mag".

- Dwunastu osadzonych, w okresie od 26 marca do 27 kwietnia br., zdobywało wiedzę i praktyczne umiejętności w zawodzie "Spawacz metodą Mag”". Dodatkowo ukończyli cykl zajęć z aktywizacji zawodowej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Projekt został dofinansowany z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza-Edukacja-Rozwój” – informuje por. Tomasz Głasek.

Program ten ma na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów, dzięki którym zwiększy się ich szansa na zatrudnienie po odbyciu kary pozbawienia wolności. Jak podkreśla Głasek, ponad połowa skazanych, którzy ukończą kurs zostanie zatrudniona jeszcze podczas przebywania w jednostce penitencjarnej.

Kursy zawodowe cieszą się dużą popularnością wśród więźniów-  mają oni świadomość znaczenia odpowiednich kwalifikacji przy ubieganiu się o pracę. Wielu z nich posiada jedynie wykształcenie podstawowe więc jest to dla nich szansa szybszego znalezienia pracy po wyjściu na wolność – podsumowuje Tomasz Głasek.
(red./mat.pras.)


Tekst i foto: por. Tomasz Głasek

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-05-02 13:16:29
bronek91: Aktywizacja zawodowa zawsze jest godna pochwały. Pytanie, czy nie doprowadzi to do kolejnej patologii, kiedy pobyt w więzieniu dla niektórych będzie postrzegany jako możliwość zdobycia nowych umiejętności, nie tylko tych przydatnych do stania się lepszym przestępcą. Wiem, że do Meksyku i graniczących z Meksykiem stanów USA nam jeszcze daleko, ale nic nie wiadomo. <br /><br />Tak przy okazji, proponuję szukać odpowiednich pracodawców. Uprawnienia spawalnicze są ważne przez określony czas a przy pobycie w więzieniu przekraczającym 2 lata (?) po chwalebnym ukończeniu kursu, papapierek z kwalifikacjami będą mogli sobie powiesić na ścianie. Pozostaną umiejętności, a te z pewnością zostaną należycie wykorzystane.
2018-05-02 13:24:32
kermit00: Mogli ich przekwalifikować na doktorów, mieszkania na nich czekają, nie musieliby nic robić i 10 tys w łape by dostali.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: