Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skarbówka ostrzega - smsy o mandacie, albo kontroli celnej to oszustwo

Oszuści znów w akcji. Tym razem rozsyłają wiadomości SMS, w których informują o… konieczności zapłaty za odprawę celną lub o nałożeniu mandatu przez skarbówkę.

Podszywanie się pod służby jest częstą praktyką oszustów. W ostatnich tygodniach prawdziwą plagą stały się wiadomości, w których ktoś podszywa się pod służbę celno-skarbową.

Przykładowa treść wiadomości SMS może brzmieć „Masz niezapłacony mandat karny … należy dokonać wpłaty do dnia... sprawa zostanie przekazana do sądu...kwota mandatu 10 zł” lub „Twoja paczka została zatrzymana podczas kontroli celnej. Uiść opłatę, aby paczka do Ciebie dotarła, w przeciwnym razie zostanie zwrócona do nadawcy”.

Sama wiadomość SMS jest nieszkodliwa, problem pojawia się, jednak kiedy faktycznie chcemy zapłacić — wiadomość zawiera link do strony, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych. Nie należy otwierać linków z takiej wiadomości ani na nią odpowiadać – wyjaśnia rzecznik śląskiego KAS.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-17 18:02:40
św. Patryk.: skarbówka ostrzega: dojna zmiana weszła na wysokie obroty
2021-04-18 13:46:33
MonikaWolska89: Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia :) http://panieonline.pl/monika30
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: