Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skakali w Lillehammer

Nie, jeszcze nie rozpoczął się Puchar Świata – na razie skoczkowie trenowali w Lillehammer. Jak nastroje drużyny Thurnbichlera przed początkiem sezonu w Ruce? Jak na norweskich skoczniach radził sobie skoczek z Wisły, Piotr Żyła?

Już w ostatni piątek listopada, czyli 24.11.2023 odbędą się kwalifikacje do konkursu otwierającego 45. edycję Pucharu Świata w skokach narciarskich. Trener Thomas Thurnbichler podjął decyzję, iż w Finlandii swoich sił spróbują Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła, którzy w Norwegii oddali pierwsze skoki na śniegu.

- W Lillehammer towarzyszyła nam iście zimowa aura, warunki były perfekcyjne, a do tego było bezwietrznie. Zaliczyliśmy kilka sesji treningowych na naśnieżonych obiektach- mówił trener Thomas Thurnbichler.

Jak współpracuje się skoczkowi z Wisły, Piotrowi Żyle z Austriakiem?

- To drugi rok treningów pod okiem Thomasa Thurnbichlera. Dobrze nam się współpracuje. Mamy wspólny cel jako drużyna i dążymy do niego. Trzeba walczyć o to, by przez cały sezon być na wyższym poziomie, co zamierzam robić. Jak to będzie wyglądało? Przekonamy się na koniec, w Planicy – mówił Żyła.

Jednocześnie wiślański skoczek zdradził, że nie do końca podpasowały mu skocznie w Lillehammer:

-  Nie do końca się z nimi zaprzyjaźniłem. Nie są mi trochę po drodze, nie są w moim rytmie. Muszę się trochę przestawić na rozbiegu. Które skocznie są w moim rytmie? Planica, Willingen i Engelberg. To dla mnie przyjemne obiekty – zauważył.

W tym sezonie Pucharu Świata będzie dużo skakania w Polsce, w styczniu 2024 w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem w ramach cyklu „PolSKI Turniej”:

- PolSKI Turniej to będzie coś nowego, coś innego. U siebie zawsze skacze się fajnie, a tym razem będziemy mieli dwa weekendy z rzędu – w Wiśle i Zakopanem, a pomiędzy jeszcze Szczyrk. Super pomysł, oby wszystko się udało. Nic, tylko się cieszyć, że w tym sezonie czekają nas też mistrzostwa świata w lotach narciarskich, ale do nich pozostało jeszcze trochę czasu i startów, więc spokojnie. Wygrana w 2020 roku na Kulm? Za bardzo nie pamiętam. Tak zazwyczaj mam, kiedy fajnie mi się skacze. To był szalony dzień – dodał.

Skoczkowie zainaugurują sezon już za tydzień w Ruce, poniżej harmonogram:

Puchar Świata w Ruce

Piątek, 24.11.2023

10:00 - Odprawa techniczna

14:00 - Oficjalny trening

16:00 - Kwalifikacje

Sobota, 25.11.2023

14:45 - Seria próbna

16:15 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 26.11.2023

14:50 - Kwalifikacje

16:15 - Pierwsza seria konkursowa

 

* wszystkie godziny według czasu polskiego

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: