Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Siemanko w Cieszynie

W Cieszynie, w samym sercu miasta, przy ul. Szerokiej 3 (obok poczty) powstała nowa 100 m przestrzeń dla całych rodzin – fundacja rodzinna SIEMANKO. Fundacja zaprasza do swoich wnętrz na różnego rodzaju wydarzenia, skierowane do dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

SIEMANKO to młodziutka fundacja aktywizacji społecznej, utworzona w lutym tego roku przez głogowiankę Ewelinę Pustówkę. Ewelina to lokalna działaczka społeczna, znana większości mieszkańcom miasta jako animator kultury, animator urodzinowy z Hollywoodzkiej Family, animator czasu wolnego z Fundacji Aktywności Społecznej „Cieszynianka”, czy młodszy bibliotekarz i specjalista ds. edukacji multimedialnej i promocji Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. Od roku 2012 czynnie pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi jako animator, warsztatowiec, szkoleniowiec – organizująca im wszelkiego rodzaju zajęcia, warsztaty, szkolenia, evanty i przyjęcia urodzinowe.

„Jesteśmy fundacją rodzinną, planującą czas wolny i aktywizującą społeczeństwo lokalne do włączania się w grupowe działania fundacji. Organizujemy szereg działań bezpłatnych oraz płatnych, zaspokajając tym samym potrzeby kulturalne i społeczne całych rodzin z Cieszyna, okolic czy przyjezdnych. Ponadto zajmujemy się organizacją przyjęć urodzinowych dla dzieci i nastolatków, a także przyjęć typu baby shower dla przyszłych Mam” - mówi Ewelina Pustówka.

Siemanko działa od lutego dlatego ciągle jeszcze lokal jest wyposażany, ale na tym nie koniec, zapewnia Pustówka. „Przygotowujemy ogród za lokalem na cieplejsze dni, by wkrótce móc zaprosić sympatyków naszej Fundacji na szereg działań, organizowanych w plenerze. Nieustannie pracujemy nad ofertą Fundacji, by była jeszcze ciekawsza – a każdy z mieszkańców miasta, lub osób odwiedzających, mógł u nas znaleźć coś dla siebie. Docelowo planujemy rozszerzyć naszą Fundację o klubokawiarnię rodzinną, gdzie zarówno dziecko, nastolatek jak i osoba dorosła – cała rodzina, będą mogli u nas miło spędzić czas” – dodaje.

Warto zaznaczyć, iż w dobie wojny na Ukrainie Fundacja SIEMANKO zaprasza wszystkie dzieci obywatelstwa ukraińskiego do bezpłatnego korzystania z wydarzeń organizowanych przez Fundację. Wystarczy tylko skontaktować się wcześniej z fundacją SIEMANKO, wyrażając chęć uczestnictwa w danych zajęciach. Ponadto w Fundacji bezpłatnie można skorzystać kilka razy w miesiącu m.in. z zajęć i warsztatów organizowanych dla przyszłych rodziców w ramach szkoły rodzenia, zajęć wyciszających dla dzieci typu słuchowisko, zajęć pokazowych z robotyki, kodowania, lego, programowania, a także wykładów na temat zdrowia.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-03-13 09:19:42
koszenila6: Wreszcie coś pozytywnego w mieście. W każdym razie wygląda obiecująco. Łapka w górę dla pasjonatów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: