Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Siedmiu rannych - ćwiczenia

W sobotę 28.09.2013 o godzinie 16:00 pracownik przybyły na Oczyszczalnię Ścieków w Kończycach Małych w celu sprawdzenia przebiegu prac remontowo - konserwatorskich zauważył przy wjeździe do bramy pracownika na wpół przytomnego, który przekazał mu informację, że doszło do awarii w budynku technicznym i że znajdują się w nim jeszcze pozostali pracownicy. Na szczęście okazało się, że to tylko ćwiczenia.

Strażacy zarówno ci zawodowi jak i  ochotnicy ciągle muszą doskonalić swoje umiejętności. W tym celu co jakiś czas w różnych gminach organizowane są ćwiczenia, czy to o zasięgu powiatowym, czy też tylko gminnym. Kolejne odbyły się na terenie oczyszczali ścieków w Kończycach Małych w Gminie Zebrzydowice.

Przed taką akcją strażacy przygotowują dokumentację oraz założenia taktyczne i cele które zamierzają osiągnąć. Tematem ćwiczeń zorganizowanych na terenie oczyszczalni ścieków, które odbyły się w sobotę 28 września br. było prowadzenie działań ratowniczo – gaśniczych na terenach zagrożonych wybuchem oraz strefie skażenia środkami trującymi.

W akcji wzięły udział jednostki OSP Zebrzydowice, OSP Kończyce Małe, OSP Kaczyce oraz JRG Cieszyn. Jak powiedział ox.pl po udanych ćwiczeniach Komendant Gminny Związku OSP w Zebrzydowicach Stanisław Pawłowski  - akcja przebiegła sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu>>>

Zobacz fotoreportaż z Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych grupy A i C. Zawody odbyły się na stadionie miejskim w Skoczowie w sobotę 28.09.2013  PRZEJDŹ>>>

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: