Siatkarski Finał Rejonowy Szkół Średnich. Porażka i wygrana ''Kopera''

Dzisiaj w hali cieszyńskiego MOSiR-u odbył się finał rejonowy rozgrywek piłki siatkowej szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców.
W rywalizacji mistrzów powiatu cieszyńskiego, który reprezentowały zespoły II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie i powiatu żywieckiego, barw którego broniły ekipy z Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczynie wynik był remisowy.

W pojedynku dziewcząt lepsza okazała się drużyna z Pszczyny, która po zwycięstwie w pierwszym secie 25:21, w drugim zdemolowała nasz zespół do 11.

Z kolei w rywalizacji chłopców lepsi okazali się podopieczni Włodzimierza Habarty.
Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia 'Kopera' (3:0, 5:1). Rywale szybko doprowadzili do remisu (10:10), a potem nawet objęli prowadzenie (10:12). Na szczęście trzy następne piłki wygrali gospodarze. Wyrównany bój toczył się do stanu 20:20. W końcówce 'Koper' odskoczył na trzy punkty (23:20) i trzypunktową przewagę dowiózł do końca tej odsłony.
Druga partia była wyrównana do stanu 13:13. Potem na parkiecie istniał tylko zespół z Cieszyna, który ostatecznie wygrał seta do 16 i cały mecz 2:0 (25:22, 25:16).

Skład dziewcząt: M. Blicharz, J. Cieślar, K. Kuraczowska, K. Kozyra, E. Grygierek, M. Grygierek, Z. Gońda, A. Klimowska, M. Wilk

Skład chłopców: K. Kania, A. Muszyński, M. Kiecoń, K. Kolankowski, Ł. Kolankowski, A. Gąsior, R. Malewski, D. Górny, B. Bulowski, S. Zrąbkowski, M. Pastucha, Ł. Kwiczala