Siatkarki z „Kopera” na drugim miejscu

W środę 16 marca na hali UŚ w Cieszynie odbył się turniej półfinałowy województwa śląskiego w siatkówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Siatkarki z „Kopernika” wystąpiły w nim drugi raz z rzędu i postarano się, aby uzyskać prawo organizacji tej imprezy na własnym terenie. Oprócz nich z finałów rejonowych awansowały drużyny III LO z Katowic, III LO z Chorzowa i I LO z Mikołowa.
W wyniku losowania w pierwszym meczu spotkały się zespoły z Katowic i Chorzowa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem dziewcząt z Chorzowa 2:0. W drugim meczu zmierzyły się siatkarki z Cieszyna z drużyną I LO z Mikołowa. Lepsze okazały się gospodynie pokonując swoje rywalki 2:0. Tym samym w meczu o trzecie miejsce rywalizowały dziewczęta z Katowic i Mikołowa. Spotkanie zakończyło się wygraną zespołu III LO z Katowic. W meczu decydującym o pierwszym miejscu premiowanym awansem do finału województwa – grona czterech najlepszych drużyn szkół ponadgjmnazjalnych – spotkały się siatkarki z „Kopera” i z Chorzowa. Chorzowianki – ubiegłoroczne triumfatorki były faworytkami (wszystkie zawodniczki należą do klubu „Sokoł” Chorzów – seniorki I ligi serii B). Jednak początek seta należał do siatkarek z „Kopera”. Prowadziły już 8:2, ale ogranie i doświadczenie zawodniczek z Chorzowa wzięło górę i to one wygrały pierwszego seta 25:19. Drugi set to wyrównana walka punkt za punkt do stanu 15:14 dla siatkarek z Cieszyna. Potem błędy w przyjęciu zagrywki zdecydowały o końcowym wyniku 17:25 dla chorzowianek i to one zagrają w finale województwa śląskiego.
Drugie miejsce siatkarek z „Kopernika” (5-8 w województwie śląskim) to i tak dobry wynik i poprawa w stosunku do roku ubiegłego, kiedy zajęły czwarte miejsce. Nasze dziewczyny wystąpiły w składzie: Maria Haratyk (kapitan), Katarzyna Kuraczowska, Mirosława Kędzierska, Sylwia Szlaur, Justyna Trybalska, Edyta Rymaszewska, Anna Jaworska i Anna Sikora.
Drużynę przygotował i prowadził Włodzimierz Habarta. Przypominamy, że większość drużyny z „Kopera” to wychowanki Zbigniewa Gruszczyka, trenera TRS „Siła” Ustroń.
źródło: W. Habarta