Siatkarki Victorii Cieszyn zakończyły turniej finałowy na trzecim miejscu

Podopieczne Andrzeja Husarka i Grzegorza Kosatki przegrały dzisiaj (20.05) z Chemikiem Olsztyn, 0:3. Jednak jeszcze przed rozpoczęciem tego spotkania było wiadomo, że cieszyniankom nie uda się wywalczyć awansu do II ligi.

Po piątkowym zwycięstwie nad toruńską drużyną, apetyt na awans znacznie wzrósł. Ale wczoraj Victoria uległa Burzy Mikołów, a dziś musiała uznać wyższość Chemika Olsztyn. Cieszynianki, podobnie jak to miało miejsce we wczorajszym meczu, nie wygrały ani jednego seta, ale dwa z nich przegrały zaledwie o dwa punkty - 23:25.

Jeszcze przed rozpoczęciem niedzielnego meczu było pewne, iż siatkarki Victorii, nawet gdyby wygrały, nie zajmą pierwszego miejsca w turnieju. Zadecydowała o tym wygrana ich sobotnich rywalek, które dziś pokonały Budowlanych II Toruń. Awans do II ligi wywalczyły siatkarki z Olsztyna, a Cieszyn, w turnieju finałowym, zajął trzecie miejsce.

Trzeci dzień turnieju:

VKS Borowa Wieś - Budowlani II Toruń 3:0 (25:14, 25:11, 25:15), Chemik Olsztyn - Victoria Cieszyn 3:0 (25:18, 25:23, 25:23).

Tabela turnieju:

1. UKS Chemik Olsztyn 3 6 9:3
2. VKS Borowa Wieś 3 5 8:3
3. VC Victoria Cieszyn 3 4 3:6
4. TKS-T Budowlani II Toruń 3 3 1:9

 

Andrzej Poncza

źródło:
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją