Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Siatkarki i bezpieczeństwo

Druga edycja akcji "Bezpiecznie z Profi Credit" zawitała do Wieszcząt - okazję do wysłuchania prelekcji ekspertów na temat bezpieczeństwa i spotkania z siatkarkami BKS Profi Credit Bielsko-Biała, a także możliwość poznania sympatycznego Psotnika, mieli tym razem uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieszczętach (Gmina Jasienica).

Jak informują władze gminy, spotkanie w tej placówce było szóstym z dwudziestu, zaplanowanych do zrealizowania do końca maja 2018 r. - Akcja ma za zadanie edukację najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa na drodze, propagowanie noszenia elementów odblaskowych oraz promowanie właściwego zachowania w trakcie imprez masowych. Program został przygotowany wspólnie przez BKS Profi Credit Bielsko-Biała i sponsora tytularnego bielskiej drużyny. Dzieci spotykają się z siatkarkami oraz prelegentami z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W trakcie ubiegłorocznej, pierwszej edycji akcji odbyło się 12 spotkań, w których wzięło udział łącznie 2,5 tys. uczniów – informują włodarze.

Na każdym spotkaniu organizatorzy wprowadzają jakiś nowy element, aby zaciekawić dzieci programem. - Bohaterem prezentowanych filmików jest sympatyczny Psotnik, który w przystępny sposób pokazuje, jak zachowywać się w pobliżu drogi oraz jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Każda odwiedzana w ramach akcji placówka otrzymuje 400 opasek odblaskowych, by uczniowie mogli w praktyce wykorzystać informacje przekazane przez Psotnika. Podczas spotkania w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach uczniowie mieli okazję porozmawiać z policjantem na temat bezpieczeństwa oraz obejrzeć animacje z Psotnikiem związane z właściwym zachowaniem się w pobliżu drogi. Dodatkowymi informacjami służył Marcin Szarek z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który również zaprezentował najmłodszym, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe - relacjonują urzędnicy.

Atrakcją dla uczniów była możliwość porozmawiania z siatkarkami BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Aleksandrą Wańczyk i Nią Grant. Wzorem poprzednich odsłon „Bezpiecznie z Profi Credit”, spotkanie zakończył mecz szkolnych sportowców z udziałem zawodniczek BKS Profi Credit oraz przekazanie wszystkim uczestnikom opasek odblaskowych.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: