Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sezon rusza! Już w ten weekend będzie można suszować na nartach

Narty czas szykować, bo już od jutra ruszają pierwsze wyciągi w Beskidach. Od kilku dni właściciele nartostrad robią co mogą, by je należycie przygotować na najazd narciarzy. Dla tych ostatnich dobra wiadomość jest taka, że w większości turystycznych gmin już od jutra będzie można szusować.
W naśnieżaniu stoków sprzyja pogoda, bo jest mróz a dodatkowo sypie naturalny śnieg. Jeszcze nie wszędzie, ale już w wielu miejscach w ten weekend będzie można pojeździć na nartach.
Istebna szykuje się do przyjazdu narciarzy. Sezon już rusza, startują pierwsze wyciągi – zachęca Aneta Legierska zastępca dyrektora GOK w Istebnej. Na Zagroniu 8 i 9 grudnia czynny będzie wyciąg talerzykowy, nim wjedziemy bezpłatnie. W niedzielę ruszy duża, czteroosobowa kolej linowa, będzie czynna do godziny 16. W tym dniu promocyjna cena wyjazdów, zostanie ona obniżona o 20%.
 
 
W następny weekend prawdopodobnie rusza wyciągi w innych dzielnicach Trójwsi.
 
Wisła również śnieży z armatek. Jesteśmy gotowi na otwarcie wyciągów narciarskich. W ten weekend rusza Soszów i Cieńków – informuje Katarzyna Czyż – Kaźmierczak z referatu promocji miasta. Nie wszystkie wyciągi będą czynne na tych stokach, ale pojeździć będzie można. Pozostałe wyciągi naśnieżają i korzystają z dobrej pogody.
 
 
 
Czantoria w Ustroniu jeszcze czeka na więcej śniegu. Jak mówi Czesław Matuszyński dyrektor kolejki linowej na Czantorię – to już nie te czasy, żeby ludzi puszczać na byle co. Trasa musi być dobrze przygotowana i bezpieczna. Dlatego też w ten weekend będzie czynna 200 – metrowa trasa na Polanie Stokłosicy.
 
 
W Brennej natomiast narty musimy zamienić na łyżwy, bo nie ma czynnych tutaj wyciągów. Na stoki jeszcze tutaj nie wyjedziemy. Od wczoraj działa jednak gminna ślizgawka. Jak informuje Katarzyna Macura dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury, nie ma jeszcze informacji, że będzie czynny któryś z wyciągów. Może za tydzień, w następny weekend – dodaje Macura.
 
 
 
Na koniec Szczyrk, tutaj też wielkie przygotowania. Miasto liczy na wielu narciarzy, bo będzie to pierwszy weekend z nartami. Już od piątku można jeździć na Białym Krzyżu na wyciągu Bartuś. Od soboty będzie uruchomiona część Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego – informuje Sandra Kulka z Informacji Turystycznej w Szczyrku.
 
 
Warunki powinny być dobre w ten weekend – dopowiada Kulka. Dzisiejszej nocy w całych Beskidach padał śnieg.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: