Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sezon narciarski w pełni

Narciarzy w Beskidach nie brakuje, większość zjechała się tu już przed świętami, aby na stoku spędzić okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Warunki na stoku wyśmienite, wiec amatorów białego szaleństwa w Beskidach nie brakuje.

 

W ośrodku narciarskim „Zagroń” w Istebnej pokrywa śnieżna sięga 100 cm., podobnie na „Złotym Groniu”. W Wiśle na Stożku leży 60 cm śniegu, na trasach w ośrodku Soszów w Wiśle Jaworniku mamy 40 cm ubitego śniegu. W ośrodku Cieńków w Wiśle Malince na narciarzy czeka pokrywa śnieżna o grubości sięgającej pół metra. W Nowej Osadzie –70 cm śniegu, w ośrodku „Kiczera” – nawet 85 cm, w „Rówienkach” – 30cm.

 

Dobre warunki również w Ustroniu. Na Czantorii leży do 70 cm śniegu, trasa czerwona czeka na narciarzy, niebieska jest zamknięta niezłe warunki narciarskie również na na Poniwcu.

 

W Brennej na stoku Brenna Węgierski na narciarzy czeka 40 cm pokrywa śnieżna. Pod Starym Groniem znajdziemy nawet 60 cm śniegu. Naśnieżanie trwa w Dolinie Leśnicy i tam będzie można niebawem pojeździć.

 

Przez najbliższe dni warunki narciarskie bedą się jeszcze polepszać. Utrzymujący siię mróz i padający śnieg z pewnością  poprawią warunki na stokach.

TK

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: