Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Serwis kąpielisk GIS w czasie pandemii

Główny Inspektorat Sanitarny przypomina o odpowiedzialnym planowaniu wakacji. Podczas tegorocznego lata należy jednak zwrócić uwagę nie tylko podstawowe zasady bezpieczeństwa, ale również na zagrożenia związane z pandemią. Informacje na temat kąpielisk i zalecenia związane z zagrożeniem epidemicznym zostały zebrane w „serwisie kąpieliskowym”.

Wakacje to czas beztroski i zabawy, nie należy jednak zapominać o bezpieczeństwie. Poza corocznymi akcjami, związanymi m.in. z bezpieczeństwem nad wodą, czy stanem sanitarnym ośrodków, do których na kolonie wysyłane są dzieci, podczas tegorocznych wakacji GIS zwraca również uwagę na zagrożenia związane z pandemią koronawirusa.

Jak co roku Główny Inspektorat Sanitarny przygotował mapę, na której zebrane są dane dotyczące kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli. Tym razem uwzględniono tam nowe dane - Zapraszamy do Serwisu kąpieliskowego GIS, w którym znajdują się m.in. informacje na temat korzystania z kąpielisk oraz miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w dobie pandemii spowodowanej SARS-CoV-2 – poinformował GIS w mediach społecznościowych - Nie należy korzystać z kąpielisk/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w przypadku przebywania na kwarantannie/izolacji oraz zamieszkiwania z osobą przebywającą na kwarantannie/izolacji, a także w przypadku kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie – uzupełnia Główny Inspektorat Sanitarny.

Dane na temat kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli dostępne są tutaj. Na mapie nie uwzględniono żadnego kąpieliska z powiatu cieszyńskiego, dane będą więc przydatne dla osób planujących wyjazdy. Informacje na stronie dotyczą m.in. jakości wody i bezpieczeństwa w wybranych miejscach. Można również znaleźć aktualne wskazania i zalecenia. O zasadach obowiązujących aktualnie na Kąpielisku Miejskim w Cieszynie pisaliśmy tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: