Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Serduszko Jadzi potrzebuje pomocy...

Lekarze nie dawali dziewczynce szans na przeżycie. Urodziła się z poważną wadą serca. Bardzo szybko okazało się, że mała Jadzia jest wielką wojowniczką. Ma 11 miesięcy i cały czas walczy. Jednak aby mogła normalnie żyć czeka ją kolejna operacja i kosztowne leczenie.

Jadzia Jendrysik jest córką Patryka, chłopaka stela. Urodziła się w marcu 2019 roku z poważną i bardzo rzadką wadą serca, większość swojego życia spędziła w szpitalach – informują rodzice małej Jadzi. Pomimo że ma dopiero 11 miesięcy przeszła już dwie poważne operacje, a przed nią kolejna oraz długotrwałe i kosztowne leczenie. Rodziców i Jadzię wspierają znajomi oraz przyjaciele. W sobotę (25.01) zorganizowali w Cieszyńskim Ośrodku Kultury koncert charytatywny „Serduszko Jadzi”. Po prostu skrzyknęliśmy się aby przygotować takie wydarzenie. W jakiś sposób pomóc – przyznała w rozmowie z OX.PL Kinga Krupska-Firla – współorganizatorka koncertu.

W wydarzeniu tym wzięli udział lokalni artyści m.in. Józef Broda, Zespół Klezmer, uczniowie z Akademii Dźwięku Daj Głos w Cieszynie, Katarzyna Gacek-Duda. W przyszłości chcielibyśmy dalej działać – dodała Marta Goncalves-Kohut – współorganizatorka.

Środki zebrane podczas koncertu zostały przekazane na leczenie Jadzi. Koncert za nami, ale pomagać można cały czas.  Przekazując 1%, darowiznę. Utworzona została również grupa na Facebooku „Serduszko Jadzi licytacje”. Maleńka Jadzia jest podopieczną Fundacji Serce Dziecka.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: