Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Seniorzy świętowali

Dzisiaj (14.09) w samo południe, na cieszyńskim Rynku, Burmistrz Cieszyna przekazał symboliczny klucz do bram miasta seniorom. W ten sposób rozpoczęły się II Nadolziańskie Senioralia.

Pogoda wprawdzie nie sprzyjała dziś (14.09) imprezom na świeżym powietrzu, ale seniorów kapryśna aura nie odstraszyła. II Nadolziańskie Senioralia rozpoczęły się po godzinie 12:00. Seniorów, również tych z miasta partnerskiego Pucka, na cieszyńskim Rynku przywitał Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura. Myślę, że stanie się to tradycją, a z roku na rok będzie przybywać kolejnych punktów i ofert. Zależy nam bardzo na tym, abyście Państwo nie tylko czuli się dobrze w Cieszynie, ale żeby ta oferta kierowana do Was przez różne instytucje, pracownie, Wam służyła – mówił Burmistrz przekazując symboliczny klucz seniorom.

Cieszyńska Rada Seniorów powstała trzy lata temu. Nadolziańskie Senioralia odbyły się po raz drugi. Ten klucz przekazany przez Burmistrza jest dla nas znakiem, że możemy otwierać różne drzwi i pokonywać przeszkody. Trzy lata temu troje zapaleńców wystąpiło z wnioskiem, aby w Cieszynie założyć Cieszyńską Radę Seniorów i udało się przy przychylności władz. Tegoroczne Senioralia postanowiliśmy zorganizować na rynku w samym centrum miasta, tak aby łatwiej i prościej było wszystkim seniorom skorzystać z oferty, którą przygotowaliśmy - podkreślał Andrzej Mleczko przewodniczący Rady Seniorów.

Po części oficjalnej przed publicznością wystąpił zespół taneczny połączonych Uniwersytetów Trzeciego Wieku ze Skoczowa, Cieszyna i Ustronia. Oprócz wielu innych występów i propozycji artystycznych można było skorzystać z badań, a także poznać bliżej prezentujące się organizacje.

Potencjał w seniorach jest ogromny. Chętnie podejmują działania, chcą łączyć pokolenia. Moja funkcja polega na tym, aby scalać zadania, tak aby skierowane były w jednym kierunku. Ważne jest również to, aby te niejednokrotnie małe grupy mogły się poznać i dążyć do jakiegoś dużego celu – przyznała Ewa Kucypera przedstawiciel osób starszych i niepełnosprawnych w Urzędzie Miejskim w Cieszynie.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-14 20:05:28
bronek91: Taka wspaniała impreza, na rynku w Cieszynie, w tle Dom Narodowy. Tak się zastanawiam, czym jest spowodowana absencja Naszej Złotej Cieszynianki, Pani MSM? Czyżby kryterium doboru redakcji ox, może inny powód? Jakoś tej wybitnej postaci nie można zauważyć na przedstawionych przez redakcję fotografiach. Natomiast rada tak doświadczonej osoby z pewnością była/byłaby przydatna przy organizacji. Widać, iż mamy przedwyborczy karnawał seniorów. Bardzo Dobrze! Tak tylko się zastanawiam, czy chodzi tylko o niewątpliwie zasłużonych seniorów czy również ich głosy. Jest jeszcze kolejna możliwość. Niektórzy z polityków szykują już sobie miejsce w gronie seniorów. Pozdrawiam!
2018-09-14 21:06:26
krokusik: @bronek - niestety kolejny raz muszę Cię skrytykować ;) Niedopuszczalnym jest traktowanie tej imprezy jako "kiełbasa wyborcza". Po wyborach nie ma już po prostu wolnych terminów. Pozdrawiam.
2018-09-15 06:56:41
bronek91: Pozdrawiam mojego fana i jak widać stałego czytelnika @krokusika. Bardzo mi miło, iż zapoznajesz się z treścią moich komentarzy→ trzymaj tak dalej. Gdybyś trochę bardziej zwrócił uwagę, przesłanie mojej wypowiedzi w odniesieniu do Szacownego Włodarza nie polega na wytykaniu jakiejkolwiek kiełbaski. Tylko pochwaleniu zaradności Pana Burmistrza za umiejętność skorzystania z nadarzającej się okoliczności. Jak to optymalnie można połączyć przyjemne z pożytecznym. To dobrze świadczy o polityku. Dziwi mnie tylko nieobecność na fotografiach tak pożytecznej dla tego typu przedsięwzięć persony. Tak nawiasem, jak informują dobrzy ludzie, pochwała dla sympatyków komisariatu, iż zainteresowali się okolicznym życiem publicznym. Niestety jak zwykle stanęli po tej stronie co nie należy, o przepraszam, stanęli po tej stronie co trzeja. PS skąd wiesz o dostępnych terminach?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: