Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Seniorzy serfują po necie

Seniorzy z terenu Gminy Strumień rozpoczęli szkolenie na bezpłatnych kursach komputerowych

Projekt skierowany jest dla osób powyżej 65 roku życia, którzy zostali wyłonieni podczas rekrutacji jaka odbyła się pomiędzy czerwcem a lipcem tego roku.

W zajęciach bierze udział 20 mieszkańców w dwóch grupach po 10 osób, - Z powodów epidemicznych zajęcia odbywać się będą online. Zaplanowano 15 szkoleń komputerowych i 8 spotkań animacyjnych po 4 godziny. Uczestnicy kursu zyskają nie tylko cenną wiedzę o możliwościach i zagrożeniach jakie niesie ze sobą Internet, ale przede wszystkim nabędą umiejętności bezpiecznego poruszania się i komunikowania w sieci - informuje Agata Bołdys z Referatu Rozwoju i Promocji UG w Strumieniu.

Seniorzy uczyć się będą między innymi jak korzystać z e-recept, bezpiecznie płacić rachunki przez Internet, czy zamówić zakupy z dostawą do domu. Poznają także aplikacje które ułatwią im kontakt z rodzina np. whatsapp, czy Messenger

- Żyjemy w czasach, gdzie komputery i smartfony są niemal codziennością. Zależy nam, by seniorzy z naszej gminy korzystali z tego cyfrowego świata, by nie czuli się wykluczeni. Dlatego cieszymy się, że znaleźliśmy się wśród tych miejscowości, które uczestniczącą w programie zapewniającym bezpłatne kursy komputerowe dla seniorów - powiedziała Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

red

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: