Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Seniorzy połknęli komputerowego bakcyla

Komputer - to okno na świat z którego korzystać mogą wszyscy. Do grona osób biegłych w sztuce pisania, klikania i ''szperania'' dołączyły kolejne osoby biorące udział w kursie komputerowym organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie.

Kolejna 25-osobowa grupa seniorów po dwóch miesiącach zmagań ukończyła kurs komputerowy  "Komputer dla seniora". Dzięki inicjatywie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie seniorzy mają okazję stać się bardziej otwartymi na innych ludzi, świat i przede wszystkim nowinki techniczne.

Była to już szósta edycja kursu komputerowego. - Seniorzy swoją przygodę z komputerem rozpoczęli w październiku. Po dwóch miesiącach zmagań, końcem listopada wszyscy uczestnicy odebrali certyfikaty, zaświadczające, iż stali się pełnoprawnymi użytkownikami komputera i Internetu – wyjaśnia prowadząca spotkania Magdalena Strządała z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Szósta edycja "Komputera dla seniora" to siedem spotkań 25 osób, podzielonych na dwie grupy. W gronie uczestników najmłodszy "uczeń" miał 55 wiosen, najstarszy zaś 81.

- Kurs współfinansowany był przez Fundację Orange w ramach Programu "Akademia Orange dla bibliotek" – dodaje M. Strządała -  następna edycja planowana jest na luty 2012 roku w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu "Information for the people", finansowanego ze środków Departamentu Stanu USA. Niesłabnące zainteresowanie kursami przeczy stereotypom, że korzystanie z komputerów i globalnej sieci to domena wyłącznie młodych. Dziesiątki osób zgłaszających się na kolejne edycje szkoleń po kilku tygodniach intensywnej nauki staje się prawdziwymi „mistrzoszperaczmi Internetowymi”.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: