Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Seniorzy otrzymali tablety

Otrzymali certyfikaty ukończenia kursu oraz tablety. Mowa o seniorach z terenu Gminy Dębowiec, którzy zostali absolwentami Śląskiej Akademii Seniora.

Grupa seniorów powyżej 65. roku życia z terenu Gminy Dębowiec od września uczestniczyła w kursie komputerowym. Spotkania miały miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębowcu. W czwartek (06.02) odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Śląska Akademia Senior@”. Studenci – absolwenci otrzymali z rąk koordynatora świadectwa ukończenia kursu, a także sprzęt komputerowy w postaci tabletów.

Gratulacje wszystkim seniorom złożył m.in. Wójt Gminy Dębowiec Tomasz Branny.  Dzięki temu przedsięwzięciu grupka naszych seniorów skorzystała intelektualnie i materialnie. Myślę, że tablety które dziś otrzymacie przydadzą się na kolejny etap nauki, a także w życiu codziennym – mówił Wójt.

Choć seniorzy otrzymali już świadectwa ukończenia kursu to jednak na tym nie koniec ich przygody z komputerem. To nie koniec. Tak naprawdę od poniedziałku (10.02) rozpoczniecie intensywne prace związane z obsługą tabletów – zaznaczyła Gabriela Hałgas Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębowcu. Na kolejnych spotkaniach seniorzy znów będą pogłębiać swoją wiedzę w obszarze kompetencji cyfrowych, a także umiejętności korzystania ze sprzętu komputerowego i internetu w życiu codziennym.

Umiejętności komputerowe seniorzy doskonalą nie tylko w Dębowcu. W II półroczu 2019 roku w tego typu zajęciach wzięło udział 40 osób z Gminy Zebrzydowice.  - Informuje dyrektor Teresa Sojka z GBP w Zebrzydowicach. Za ukończony kurs również otrzymali tablety.-  Już od lutego ruszają kolejne zajęcia - dodaje Sojka. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: