Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Seniorzy i tak podzielili się opłatkiem

W 2020 roku tradycyjna wigilijka cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie mogła zostać zorganizowana. Seniorzy jednak i tak znaleźli sposób, żeby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Tym razem jednak opłatki wraz z życzeniami zostały rozesłane pocztą.

Dla seniorów ograniczenia to często brak kontaktu ze światem zewnętrznym. Bliskość i pamięć innych jest w tym przypadku kluczowa i szczególnie potrzebna w okresie świątecznym. Zwykle seniorzy z cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotykali się podczas wigilijki, aby przełamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia świąteczne i wspólnie biesiadować. W tym roku organizacja spotkania nie była możliwa, jednak seniorzy i tak znaleźli sposób, aby dać wyraz, że pamiętają o sobie wzajemnie – w grudniu miało się odbyć coroczne spotkanie świąteczne. Niestety utrzymująca się wciąż pandemia, pokrzyżowała nam plany. Pozwólcie zatem Koleżanki i Koledzy na wirtualną formę spotkania – mówiła Lucyna Bałandziuk, prezes cieszyńskiego UTW.

Opłatki wraz z życzeniami oraz kalendarzami cieszyńskiego UTW zostały rozesłane do seniorów zrzeszonych w organizacji oraz do sympatyków i osób wspierających Uniwersytet. Wirtualna forma spotkania to w tym przypadku jedyny sposób, aby w jakiś sposób wspólnie przeżywać magię świąt. Odzew był jednak bardzo pozytywny, a seniorzy docenili ten gest.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: