Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sekundy emocji na rynku

Przemknęli jak strzała. Najpierw trójka kolarzy, która oderwała się od peletonu, a po kilkunastu minutach przerwy reszta zawodników. Około 16:20 przez Skoczów przejechali zawodnicy 69. Tour de Pologne
Aż 13 minut tracił w Skoczowie peleton do trzech kolarzy, którzy zaatakowali podczas trasy trzeciego etapu Tour de Pologne. Pośród tych, którzy pierwsi zawitali do Skoczowa byli: Japończyk - Fumiyuki Beppu, Włoch Gabriele Bosisio oraz Polak - Mateusz Taciak. W takiej też kolejności minęli lotną premię, która znajdowała się na rynku.
 
Nim jednak nadjechali kolarze, na skoczowski rynek zajechały przepiękne wozy sportowe i samochody wielu firm - sponsorów tegorocznego TdP. Rynek zazielenił się od gadżetów rozdawanych przez firmy reklamowe. Baloniki, czapki, potężne tekturowe dłonie - wszystko rozchwytywane przez dzieci. Tuż przed wjazdem kolarzy, na rynku pojawił się na chwile Lech Piasecki.
 
Dopingujemy, taka okazja żeby zobaczyć z bliska najlepszych kolarzy nie zdarza się często. Fajnie, że Skoczów znalazł się na trasie wyścigu - mówili mieszkańcy Skoczowa, którzy licznie zgromadzili się na skoczowskim rynku.
 
 
 
Skoczów przeznaczył na lotną premię 10 tysięcy złotych, z tych pieniędzy wykupiono m.in. reklamę w katalogu przygotowanym specjalnie z okazji wyścigu. Szkoda jednak, że telewizyjna transmisja z wyścigu rozpoczęła się dopiero, kiedy kolarze byli już w Wiśle. Jednak jak zauważa burmistrz Janina Żagan - miasto i tak swoją promocję będzie dzięki temu miało.
 
 
Ze Skoczowa kolarze ruszyli na Ustroń, Wisłę. Dwa razy pokonali pętlę na Kubalonce. W tej chwili dojeżdżają do mety w Cieszynie.
 
Jan Bacza
 
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: