Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Scena oficjalnie otwarta

W sobotę (22.06) w parku rekreacyjno-sportowym w Zamarskach miało miejsce oficjalne otwarcie nowej sceny. Wydarzenie to połączono z zabawą "Świynto Dziedziny".

Świynto Dziedziny w Zamarskach już za nami. W tym roku wydarzenie to połączono z uroczystym otwarciem nowej sceny w parku rekreacyjno-sportowym. Przybyłych gości przywitał sołtys Klaudiusz Zawada.

Po pięciu latach otwarcia parku w Zamarskach, miejsca które jest wybudowane przez zamarskich społeczników, jest to miejsce nasze o które dbamy, które pielęgnujemy i które cały czas budujemy - otwieramy scenę. W tym roku przygotowania do Świynta Dziedziny były bardzo trudne. Miesiąc temu ruszyły prace społeczne. Przerzuciliśmy sto ton kamienia, ponad sto krawężników. Ułożyliśmy ponad 430 m2 kostki brukowej. To miejsce budują społecznicy i dzięki nim możemy tutaj dziś być i bawić się. Te piękne kwiaty, trawniki i to całe otoczenie to właśnie ich praca. Za co z całego serca bardzo dziękuję. Pracowali młodzi, starsi, dzieci, młodzież. Wszyscy angażują się w to dzieło. To jest nasza duma Zamarsk - dziękował ze wzruszeniem zamarskim społecznikom Klaudiusz Zawada.

W wydarzeniu tym udział wzięli m.in.: Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski, Przewodniczący Rady Gminy Hażlach Sławomir Kolondra, Zastępca Wójta Gminy Hażlach Stanisława Pelczar, Sekretarz Euroregionu "Śląsk Cieszyński" Bogdan Kasperek, goście z miasta partnerskiego z Karwiny, ks. proboszcz Kazimierz Walusiak, dyrektor GOK Cecylia Gasz-Płońska, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, nauczyciele ze SP im. Orła Białego.

Zanim nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi głos zabrał Wójt Grzegorz Sikorski. Na naszych oczach rodzi się niebywała historia w Zamarskach. Otwieramy uroczyście scenę, która ma wszelkie atuty by stać się miejscem kultowym. Zamarski mogą stać się taką stolicą kultury i rozrywki w Gminie Hażlach. Dziękuję tym wszystkim osobom bez których ta scena by nie powstała. Życzę Państwu, aby ten obiekt służył długie lata i żebyśmy się tutaj świetnie bawili - mówił Wójt.

Wstęgę przecięło siedem osób, a w imieniu społeczników zrobił to Sebastian Palac. To jest niesamowite co się tutaj dzieje w Zamarskach od siedmiu lat. Ta mobilizacja mieszkańców, osób które tutaj przychodzą pracować - oni to robią z potrzeby serca.  Jestem dumny z mieszkańców Zamarsk. Jestem dumny, że mieszkam w Zamarskach i mam wspaniałych mieszkańców-przyjaciół wokół siebie. Bardzo serdecznie Wam wszystkim z całego serca dziękuję - podkreślał Zawada.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: