Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Samorządowcy, krawcowa i naukowiec

Trzecia Droga to wybór pozytywny. Dajemy nadzieję na przyszłość. Koalicję tworzą ludzie, którzy wiedzą jak poradzić sobie z wyzwaniami, by Polska ruszyła do przodu – mówił dziś poseł koła Polska 2050 Mirosław Suchoń podczas prezentacji listy kandydatów Trzeciej Drogi do Sejmu w okręgu 27.

Danuta Kożusznik, druga na liście jest nauczycielką i działaczką PSL z Cieszyna. Podczas konferencji zapowiedziała, że szczególnie bliskie są jej sprawy edukacji oraz wsi. - Nie mogę patrzeć na to, jak dochodzi do kuriozalnej sytuacji, że początkujący nauczyciele zarabiają poniżej pensji minimalnej. Organy prowadzące dopłacają im ze swoich środków. Wynagrodzenie nauczyciela powinno być powiązane procentowo na stałe ze średnim wynagrodzeniem, a subwencja z budżetu państwa powinna w stu procentach pokrywać wynagrodzenie nauczycieli, by samorządu nie musiały dopłacać – zaznaczyła Kożusznik.


Adam Arczewski, ósmy na liście dyrektor generalny ze Skoczowa, członek PSL podkreślił, że idzie do Sejmu RP, bo chce bronić demokracji. – Uważam, że wartości demokratyczne i struktury demokratyczne są w Polsce zagrożone. Idę do Sejmu RP bo jestem Polakiem i patriotą. Idę do Sejmu RP dla ludzi, bo praca dla ludzi dla ich dobra jest dla mnie najważniejsza – podkreślił.

Mirosław Staniek nauczyciel z Frelichowa ma 15 miejsce na liście i nie należy do żadnej partii politycznej. Na konferencji prasowej podkreślił, że marzy o tym, aby status ekonomiczny i społeczny pracownika oświaty był taki, na jaki zasługuje. – Marzę także o tym, aby polskie szkolnictwo zostało zwolnione z papierologii. Tworzenia setek tysięcy stron dokumentów. Wszyscy pracownicy oświaty piszą plany rozwoju, zamiast zająć się tym, do czego jesteśmy przeznaczeni. Jesteśmy przeznaczeni do pracy z młodzieżą, z dziećmi. Marzę o tym, aby stało się to co obiecuje każdy nowy minister zwolnienie z biurokratyzacji – podkreślił.

18 miejsce na liście zajmuje Damian Legierski, inżynier pożarnictwa, były komendant PSP w Cieszynie. Zapowiedział, że chciałby solidnie popracować w obszarze bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.– Interesuje mnie również wsparcie samorządu lokalnego na poziomie gminy, miasta i powiatu. Chciałbym mocno wesprzeć rozwój polskiej wsi, ze szczególnym uwzględnieniem wsi na Śląsku Cieszyńskim – wyjaśnił.

Mariola Golik z Jaworza startuje z 14 miejsca. Jest specjalistą administracji publicznej. Była nieobecna na konferencji prasowej.

Wśród kandydatów Trzeciej Drogi są samorządowcy, przedsiębiorcy, pracownik biurowy, krawcowa i naukowiec.

Sejmowy okręg 27. obejmuje Bielsko-Białą oraz powiaty bielski, cieszyński, pszczyński i żywiecki. (ach)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

71
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-15 21:34:25
Hejo: Jedynie co łączy PSL i Hołownię jest parcie do koryta ! Poza tym wszystko ich różni !!! Np. Po co obiecanki PSL-u skierowane do różnych grup społecznych choćby emerytów skoro i tak z tego nic PSL nie zrealizuje , przecież wiadomo: Petru i inni POzabierają jeszcze co jest teraz ! I jaka to trzecia droga ??? Gdy krytykują totalnie PIS, ale nie śmią nic powiedziec na Tuska, który na dodatek mocno upokorzył liderów tzw. trzeciej drogi ;) :) :-)
2023-09-15 21:47:14
Obiektywny: Bardzo fajni, pracowici i kompetentni ludzie. Panią Danutę znam osobiście i jest świetna. Pan Staniek to marka w Chybiu. Na pana Suchonia głosowałem i zrobię to też teraz. Nie ma co słuchać tych płaczków z pisu i po. Boją się o stołki!
2023-09-16 07:47:05
Mach: Widać z tego ,że partyjniactwo ma się w Polsce dobrze. Ludzi w poszczególnych partiach ledwo ,że na kanapę ale każdy lider nie odpuści. Musi mieć swoją trzódkę i za wszelką cenę musi podkreślić różnicę od innych partyjek. Ci pomniejsi liderzy bałamutnie wygłaszają tyrady o koalicjach w koalicji. Faktycznie nie pomogą sprawie. Nie ma trzeciej drogi a co najwyżej bezdroże- bo przecież partie kanapowe nawet nie mają ludzi by w wypadku wygranych wyborów obsadzić kluczowe stanowiska do realizacji programów. jedyny obecny wybór to albo kontynuować dyktatorski kierunek rozwoju Polski albo powrócić na tory demokratycznego państwa, praworządnego -z działającym Trybunałem Konstytucyjnym, z właściwie wybranym Sądem Najwyższym, Prokuraturą nie zdominowaną przez polityków rządzącej partii, która nie kryje przestępców własnej partii i podsłuchuje opozycje, z Sejmem kontrolującym służby ochrony państwa i obywateli , z Sejmem mającym kontrolę nad wydawaniem publicznych pieniędzy z rządem kompetentnych fachowców a nie przypadkowych ministrów znajdujących się w rządzie za zasługi polityczne własnej partii. Wolnymi mediami, bo tylko "głos wolny wolność ubezpieczyć może". Tego niestety nie znajduję w obecnych strukturach państwa. Dlatego nasze państwo potrzebuje zmian radykalnych a PiS niech sobie odpocznie przynajmniej na 4 lata i oczyści swoje struktury partyjne. Kaczyński na polityczną emeryturę.
2023-09-16 08:00:58
"tom": ... PO słowach - "na tory demokratycznego państwa" może tylko zaświtać - demokracja socjalistyczna, no i te wolne media - kolejny bon mot, jeśli nie agitacja za słuszna linią własnej propagandy ;-)
2023-09-16 09:20:40
ondraszek2013: Ani Trzecia Droga ani samo PSL ani też 2050 z Szymonem na czele nie są godni do oddania na nich głosu do parlamentu. Walka rozgrywać się będzie pomiędzy PO i ZP. Jeśli wyborcy mają naprawdę Polskę w sercu a nie tak jak te przypinki serduszek z PO lub jak to robi Wałęsa zapewne zagłosują na partię propolską jaka jest ZP. Idąc z PISem będziemy mieli Polskę suwereną, bezpieczną..... i z podobnym socjalem jak w Europie Zachodniej . Inaczej te oszołomy z PO sprzedadzą nas Brukseli, Niemcom. Konfederacja nie cierpi i nienawdzi nikogo- zmarnowany głos a pseudo lewica to stan umysłu, lenie, nieroby, pijaki
2023-09-16 09:32:50
Marx.: @mach - Kaczyński na emeryturę? ok, ale wyłącznie w ramach programu CELA+, jedynka we Wronkach
2023-09-16 09:34:39
Marx.: @ondraszek - skończy ci się wypas przy partyjnym korycie już niebawem
2023-09-16 10:24:46
Mach: Więc podyskutujmy co jest a co nie jest "propolskie"? Wiemy ,że państwo i jego demokratyczne funkcjonowanie opiera się na trzech filarach- niezależnym sądownictwie, organach ustawodawczych tj. Sejmie i Senacie i rządzie działającym w oparciu o uchwalony budżet i w granicach prawa zawartą w konstytucji, a także nie mających zamocowania konstytucyjnego czwartym filarze tj. niezależnych mediach publicznych. Myślę ,że jeżeli kolejno przyjrzeć się tym filarom funkcjonowania państwa nie trudno wskazać w jakim położeniu tuż przed kolejnymi wyborami znalazło się nasze państwo. c.d.n.
2023-09-16 10:37:58
Mach: Nie ulega wątpliwości, że Trybunał Konstytucyjny reformował PiS. Odpowiedzcie sobie co z tego organu sądowniczego badającego zgodność podejmowanych uchwał dziś w "niby demokratycznym" państwie pozostało? Trybunał Konstytucyjny ustanowiony przez PiS został całkowicie sparaliżowany -od półtora roku sędziowie pobierają pensję i nie wydali żadnego orzeczenia nawet w sprawie uchwał ,które skierował do ich rozpatrzenia Prezydent i Premier- wszyscy z PiS tylko z jednego powodu- owi sędziowie z PiS, nie są się w stanie dogadać kto jest ich przewodniczącym i kto jest kompetentny do zwołania posiedzenia TK. Pomijając ,że wcześniej ten TK wydał orzeczenia, które nie leżały w jego kompetencjach paraliżując dodatkowo funkcjonowanie państwa. Jak nie ma prawa i nie ma kto skutecznie orzekać o zasadach funkcjonowania państwa to nie da się tego inaczej określić jak tylko bezprawiem -tego chcesz Ondraszek 2013, Hejo, że o kamieniarzu nie wspomnę?
2023-09-16 11:56:10
"tom": ... bawi mnie wycieranie gęby demokracją, zwłaszcza gdy się ma z nią tyle wspólnego co facet ogłaszający Stan Wojenny, który też bredził o demokracji socjalistycznej ;-)
2023-09-16 12:42:31
Hejo: Mach lepiej niż nas to zapytaj Kosiniaka jaki program będą realizować gdyby opozycja wygrała wybory :) A propo Trybunału; wszyscy widzieli filmik z 2017r: "Tajna narada elity sędziowskiej z politykami PO w lipcowej batalii o sądy" Szkoda gadać
2023-09-16 13:09:09
Mach: Hejo, dyskutujemy o obecnym stanie państwa, którego jednym z podstawowych elementów, filarów jest stan sądownictwa po 8 latach rządzenia PiS a konkretnie funkcjonowaniu TK. Czy da się z Wami rzeczowo rozmawiać o podstawach funkcjonowania państwa? Potraficie obronić w sposób rzeczowy ten organ w całości stworzony przez PiS? Kolejnym organem sądownictwa jest Sąd Najwyższy w skład którego wchodzą sędziowie powołani niezgodnie z naszą polską konstytucją w sprawie której odwołano się wówczas do referendum ogólnopaństwowego gdzie obywatele RP wypowiedzieli się w sprawie jej uchwalenia przez Sejm i Zgromadzenie Narodowe w zaproponowanym brzmieniu. Czy obecny pisowski rząd, pisowski prezydent i pisowska obecnie większość sejmowa nie pogwałciła ustawę zasadniczą uchwaloną przez Zgromadzenie Narodowe i naród, że oto w obronie jej zasad wstrzymana jest wielomiliardowa pomoc finansowa dla Polski, w obliczu takiego partyjniackiego bezprawia uprawianego przez PiS zawłaszczającego państwo dla partyjnych celów i ich pseudo elit. Wy to bezprawie chcecie utrwalić i dać tej władzy mandat na kolejne lata odsuwania polski od cywilizowanego świata?
2023-09-16 13:41:04
etykk2: Jacy to są demokraci to całe lewactwo tylko zmieniają marynarki tak samo PSL ta partia gdyby była samodzielna to byłby już trup polityczny z tej partii zawsze się kogoś doczepia nie mówiąc o PO Czy Hołowni same łajdactwo już pokazali jak rządzą
2023-09-16 13:57:28
Hejo: Mach : Jakie wy ?? Widzisz przestępstwa - zgłoś to do odpowiedniego urzędu. Wy to najwyżej możecie być liberałowie . A waszą postawę polityczną, tą pogarde, którą widać na każdym kroku właśnie w postawie politycznej liberałów wobec obywateli, właśnie po 8- lat rządów Tuska i Kamysza i jeszcze te kłamstwa.... to powoduje, że partia, która rządzi teraz krajem od prawie 8- lat i to w ciężkich czasach w ciężkim okresie; pandemi, wojny za granicą... wciąż cieszy się na tyle dużym poparciem tak, że PiS ma wygraną po raz 3 w kieszeni. To wyborcy 15 października ocenią jakie filary państwa są najważniejsze a nie twoje Mach wypociny, sorry takie życie :)
2023-09-16 14:09:25
Mach: Wasze milczenie wskazuje ,że nie potraficie obronić wadliwie pracującego sądownictwa "zreformowanego" w całości w ciągu 8 lat rządzenia przez PiS a ściślej mówiąc przez jedną z frakcji tej na niby 'prawicy" reprezentowanej przez Ziobrę mogącą się jedynie wykazać 2% poparciem społecznym a niestety trzęsącą całą partią PiSowską- jak sądzicie dlaczego to jest możliwe? Bo ten minister sprawiedliwości, generalny prokurator ma na wszystkich w jego partii haki kryminalne, blokując w sposób bezpardonowy wszystkie nadużycia gospodarcze, ustawowe ,konstytucyjne dokonywane przez właśnie tę partię, której Wy chcecie dać mandat do ponownego rządzenia. Stoicie na szafocie i sami sobie zakładacie tę pętlę na szubienicy zaślepieni bełkotem partyjnym Kaczyńskiego, którym tak naprawdę kręci Ziobro, wobec którego ten pierwszy jest zupełnie bezradny i ubezwłasnowolniony. Co ma na niego Ziobro? Przecież nie kto inny a Ziobro stoi na wstrzymaniem ogromnych pieniędzy z UE dla Polski, wobec którego także bezsilnym jest Morawiecki- premier który chwalił się ,że te wielkie pieniądze do Polski napłyną niebawem jak usunie wadliwie powołanych sędziów. I co? Był w stanie premier pokierować swoim ministrem sprawiedliwości ,żeby usunąć tę przeszkodę? Więc kogo tam macie za sternika? Czy nie jest nim Ziobro? Największy szkodnik gospodarczo- polityczny Polski. Potraficie trzeźwo analizować polityczną pozycję Kaczyńskiego w relacji z Ziobrą?
2023-09-16 14:23:03
Mach: Hejo, ty też je widzisz, więc nie umywaj ręce. Widzą je także posłowie z każdej strony sceny politycznej i zgłaszają te przestępstwa- tyle ,że wszczynane nie mogą doczekać się zakończenia śledztw- bo od tego mają tam Ziobrę, który robi wszystko by byli bezkarni i jednocześnie zapewnili mu miejsce w sejmie i kontynuację stanowiska- "albo nadal Ja albo cela+ i ja mam klucze do wszystkiego" . Ziobro to ich prawo i to ich sprawiedliwość a raczej ich bezkarność.
2023-09-16 15:35:27
Hejo: Mach nie bądź dzieckiem i to Ty nie udawaj, bo wszyscy wiedzą , że nie ma ludzi świetych, nigdzie: W Polsce, Europie, na świecie ! A takie czcze gadanie i odwracanie kota... nie zmieni tego, że post jest o parti tzw. 3- drodze i opozycja jej nie potrafi obronić ! Tak po ludzku : Tygrysa Kamysza , Petru z Madery, Hołownii z TVN nie da obronić :) Tak w skrócie: Nie tylko nie są poważni, nie potrafią nas obronić, nie mają zaplecza.... ale za to są tak niewiarygodni jak PSL , który już pokazywał w przeszłości jakie z nich są horągiwki, od lewa do prawa byle do żłobu a jak podnieśli wiek emerytalny ? Z polecenia Tuska i Merkel ?? A poglady ich 3- drogi są w ogóle nie zbieżne. Niech przyjdzie młodość... może ludzie im zaufają, komuś nowemu .. ? Póki co, życzę obecnej władzy niech domkną wszystkie: reformy, obietnice , programy . Polsce trzeba stabilizacji, mądrych odpowiedzialnych rządów a nie chuliganów i sprzedajnych
2023-09-16 15:56:26
Mach: Hejo, to nie rozmowa o świętości ludzi w polityce. To rozmowa o państwie i podstawach jego funkcjonowaniu i byciu w rodzinie narodów cywilizowanych ,do której to rodziny większość Polaków aspirowała i aspiruje- czyli do Unii Europejskiej skoro już powołujesz się na Europę. O jakim czczym gadaniu piszesz i odwracaniu kota. Mnie akurat trzecia droga nie interesuje, bo takiej przynajmniej w Polsce nie widzę, tak jak nie widzę w Polsce partii mieniącej się Prawo i Sprawiedliwość- za fasadą jej nazwy kryje się bezprawie i niesprawiedliwość, której uosobieniem jest Ziobro i jego nieudane reforma stanowiąca podstawę funkcjonowania państwa tj. Sądownictwo a w szczególności funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego, co sprowadza nasz kraj w rodzinę narodów objętych bezprawiem. Skoro tej obecnej wladzy ty życzysz domknięcia reform- to pytam się jakich- skoro te które przeprowadziła są całkowitą klęską wręcz katastrofą wyprowadzającą nas poza narody cywilizowane- przynajmniej jak dotąd ci wykazałem w zakresie Sądownictwa bo na temat pozostałych dwóch się jeszcze nie wypowiedziałem
2023-09-16 16:32:01
Hejo: Akurat Europa nam wiele zazdrości, zwłaszcza w gospodarce, chodżby mamy największy plac budowy dróg ekspresowych i autostrad ! Nie mówiąc o uszczelnieniu VAT i najniższym od dawna bezrobociu jak w Czechach. Do tego: zasiłki na dzieci, obniżenia wieku emerytalnego, znacznego podwyższenia płacy minimalnej, nałożenia nowych podatków na zagraniczne banki, repolonizacji banków i ogólnego .. wzmocnienia roli państwa w gospodarce ze zdrowym rozsądkiem . Czekamy na stażowe : ) Akurat Prezydent Duda się nie popisał tu. Reforma wojska wiadomo cycyś ! Dużo gadać... tylko po co ? Mach ! Każdy ma swój rozum i sumienie i wie jak ma zagłosować, więcej chrześcijanin wie jak ma głosować :) A skoro 3 - droga cię nie interesuje, chociaż post o niej jest to jesteś po prostu ignorantem. Atakuj PiS dalej ;)
2023-09-16 16:43:11
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Dla Macha liczy się nie dobro Polaków, nie dobro jego kraju tylko żeby w tej Europie Zachodniej ładnie nas klepali po plecach, żeby dla nich było dobrze. O tak, ważniejsze akceptacja i to bycie, tylko bycie w gronie, nie ważne za kogo nas to grono ma. Mamy przyjąć wszystko co nam Niemcy i UE każą bez dyskusji. Zamykać gospodarkę, wyprzedawać, przyjmowac wszystkie wzorce z zachodu nie wazne czy zgodne z naszymi przekonaniami, tradycją lub religią. Z takim tym bardziej nie pogada.
2023-09-16 17:45:12
czytelnikfan1: Trzecia droga czyli trzecia wroga dla Polaków partia ! Pierwsza wroga PO, druga wroga SLD. To wszystko zdrajcy narodu. W Brukseli głosują ZAWSZE za sankcjami na swą Ojczyznę ! Po trzykroć zdrajcy !!! Na liście jest wczesny emeryt strażak Legierski, zaś szef OSP i lider Trzeciej drogi Pawlak proponuje na stere lata pracę przy fotowoltaice montaż paneli zadzwonić i ok , hipokryzja
2023-09-16 18:40:36
Mach: Hejo, w jakim świecie ty żyjesz. Czego nam ta Europa zazdrości Autostrad i dróg ekspresowych. Ty chyba w cieszyńskiej ziemi nigdy nie opuszczałeś. Europa już dawno ma gęstą sieć autostrad i dróg ekspresowych od co najmniej 50 lat. To my nadrabiamy zaległości- czytaj i nie pisz bzdur. Na budowę dróg, sieci telekomunikacyjnych rozbudowę internetu dostajemy ciężkie pieniądze, żeby przynajmniej strukturalnie i komunikacyjnie nawiązaliśmy ze standardami do UE, bo długo pozostawaliśmy i jeszcze pozostajemy w tyle. W większości pieniądze na autostrady płyną z UE tylko PiS do tego się nie przyznaje. Tunel pod Świną jeżeli wiesz gdzie to jest w 80% także z finansowała UE. Wpływy z podatku Vat uszczelniła cała UE, bo przekręt był w całym obszarze UE i to za sprawą interpolu położono kres karuzelom vatowskim bo afera wykraczała poza obszar gospodarczy Polski - i tu znów Morawiecki przypisuje PiSowi zasługę ,której nie byli autorami. O bezrobociu już dawno tutaj pisaliśmy. Prześledź sobie co nie jest trudne poziom bezrobocia w krajach UE od 2002 roku, i prześledź sobie jak ono spadało- wystarczy w google wpisać -bezrobocie w krajach UE w latach 20002 -2022 tam masz wszystko podane. To nie PiS zlikwidował bezrobocie, ale otwarcie się rynków po przyjęciu byłych "demoludów do UE. To korporacje międzynarodowe otwarły montownie samochodów w demoludach i zasadniczo bezrobocie spadło podobnie jak w pozostałych krajach a UE zaczęła odrabiać straty do Chin i USA- kolejny mit PiSu. Kolejną demagogią jest repolonizacja banków- którego -napisz? Napisz coś o wzmocnieniu roli państwa w gospodarce- to też slogan. Wzrost płac minimalnych- to wzrost wpływu do budżetu zarabiamy więcej płacimy wyższe podatki- a czy wzrasta wydajność pracy? Nie! NBP dodrukowuje pieniądze ,żeby plebs myślał ,że jest lepiej, dług rośnie i rośnie armia pracowników administracji rządowej i samorządowej. Reforma wojska- no cóż możemy i o tym podyskutować. To obecny konflikt na Ukrainie wprawił w otrzeźwienie polityków ,że wojna jest możliwa po stanowczym ultimatum Putina ,że Nato ma się wycofać za Odrę- bo tak to nawet PiS bojkotował zakupy broni -, ze przypomnę francuskie caracale. To ultimatum USA wprawiło w otrzeźwienie całą Europę, że nie będzie stanowił parasola ochronnego jeśli państwa europejskie nie zaczną wydawać na uzbrojenia 2 % PKB- bo USA ma inny problem na Pacyfiku z Tajwanem. Więc niech PiS się nie zdobi w piórka obrońców wojska bo to Tramp i potem Bajden stanowczo nakazał reformę w Nato co oczywiście miało wpływ na Polskę ,ktora jest krajem przyfrontowym. Polityka to nie fundamentalizm religijny i nie mieszaj chrześcijaństwa do polityki jak tego oczekuje Pis, który od komuny różni się tylko tym ,że do swoich gier wykorzystuje administrację kościelną. Ewangelia jest nie polityczna i nie PiSowska -kapujesz. Na zbawienie musisz zapracować sobie sam. Już ci napisałem ,że trzecia droga to bezdroże i po wyborach dokleją się do zwycięzcy. Poza tym nie podjęłeś się oceny stanu polskiego sądownictwa pod rządami PiS- ten filar leży i to PiSowskie bezprawie wyjdzie nam wszystkim bokiem. "Pogromco cwaniaczków" - dobro Polaków nie myl z dobrem elit partyjnych PiSu i dopłatami wszelkiego rodzaju rozkręcającymi inflację- to wszystko ściema. Prześledź jak pieniądz się kręci w państwie a zrozumiesz na czym polega gonienie króliczka i nakręcanie PKP na podstawie wzrostu cen wytworzonych i pozyskanych surowców bez wzrostu wydajności pracy, poprzez wyprowadzenie wydatków państwowych poza kontrolę Sejmu- niebawem otworzycie oczy. Bez obecności Polski w UE i dobrych relacjach z najpotężniejszą gospodarką europejską PiS nie ostanie się długo- wypędzą ich sami wyborcy- lud pracy ,któremu się należy, podobnie jak władzy PiSowskiej - uczcie się od Czechów- oni nawet pieniądze malowali niegdyś w kolorze niemieckich marek i im nie przeszkadza kto ich poklepuje po ramieniu- uczą się od lepszych- to tylko Kaczyński macha szabelką i grabi was ciołki bezmyślne.
2023-09-16 20:46:29
Hejo: Na wujku Google wszyscy umią korzystać nie musisz mach pouczać innych ! PiS się przyznaje do funduszy UE . Zresztą to są nasze w większości pieniądze, które wracają. Nadrabiamy za okres zniewolenia w PRL-u i za okres nieudolnych poprzednich rządów ;( Budujemy teraz w Europie najszybciej, najwięcej a trzeba to umieć, trzeba umieć wykorzystać koniunktury na ryku, trzeba umieć ściągać pieniądze z UE na te inwestycje i inne... Czemu tego poprzednie rządy nie robiły dobrze , skutecznie ? Nic im nie wychodziło, czemu np. na Euro 2012 nie wybudowano obiecanych autostrad ? Ile wtedy firm, ile podwykonawców zbankrutowało ! A Caracale ? - to psujący złom, nikt ich nie chce . Teraz będą śmigłowce szturmowe Apache, które stworzone są do współpracy z czołgami Abrams i sprzętem innym z Korei a razem stworzą jeden z najbardziej zaawansowanych systemów bojowych jaki istnieje i przewyższają zdolnościami twoje caracale ;) Morawiecki słusznie przypisuje PiS-owi walki z mafiami VAT-owskimi czy wpływami dawnej komunistycznej bezpieki. Inni zaś jedynie tego nam zazdroszczą i nikt nie poradził sobie z mafiami tak dobrze jak rząd PiS-u. I dobrze, niech się opozycja totalna uczy prawdzwej praworządności. O winie 'małego bezrobocia' to mnie nie rozśmieszaj, chociaz mam ubaw, bo lepiej było tu napisać kawał: za 3 -lata Niemcy będą do Polski przyjeżdżać za pracą / marchewki będą zbierać w kraju kwitnącej lipy ;) Co zaś do repolonizacji, cóż np. Mamy wielkiego Obajtka prezesa Orlenu co powinni go na rękach l nosić liberałowie i nie tylko. Wiesz jakie pieniądze miliardy z zagranicy wpływają do Polski przez Orlen , do kapsy ? ! Zaś o korzyściach z Banków Polskich jako własności państwa, które służyć mają obywatelom nie trzeba pisać . Natomiast kilka wycieczek opozycji do Brukseli reformę sądownictwa nie zatrzyma a doktryna Neumanna”, tej filozofii opozycji totalnej polityka Platformy Obywatelskiej- długo se ne vrati !. Na koniec, jestem pewien, że obstrukcja polityczna i wpływy z zewnątrz, zakulisowe wpływy lll RP, zagraniczne agentury, które od dekad uniemożliwiały w Polsce przeprowadzenie poważnych zmiam i reform oraz zrealizowania wielkich inwestycji już długo nie wrócą ! Tutaj PiSowi udało się przełamać lody
2023-09-16 20:51:36
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Mach jak by tak było jak piszesz to syweren nie dałby tyle razy kopa w 4 litery Partii Obciachu. Przecież tak dobrze rządzili i tacy słowni byli... Czego ty się po nich spodziewasz jak oni sami gubią się w tym co opowiadają. Jak zawieje tak się gną. Krytykowali programy społeczne, mówili że wszystkie zlikwidują po czym obiecywali że utrzymają albo dadzą jeszcze więcej. Gdzie tu logika? Emigrantów również tych nielegalnych chcieli wpuszczać jak leci, godzili się na wszelkie narzucane przez Angelę liczby a teraz wielcy obroncy granic oskarżają rządzacych że ci wpuszczaja obcokrajowców. Normalnie jaja. Wg ciebie nie ważne kto rządzi bo i tak wszystko zawdzięczamy UE. A ta UE to wg ciebie skąd ma pieniądze? Swoje ma pieniądze tak? Owszem nadrabiamy do innych krajów. A te kraje na czym skorzystały po wojnie, w jakiej rzeczywistości żyli? A może jeszcze odpowiesz na pytanie skąd w niemieckich domach tyle nagrabionych dóbr a na kontach czyje zrabowabe pieniążki? Dlaczego platformersi odrzucają wszelkie roszczenia od Niemców? Co ty masz z tym sądownictwem, z czym ci tak źle? Kto rozpoczął ten kryzys nieprawnie powołujac swoich kandydatów do TK? Bezstronni, apolityczni sędziowie za poprzedniej władzy to ci dobre. Za kim łazili na spotkania partyjme??? Masz jedną konstytucje dla calej UE, masz jednakowe ustawy, przepisy odnośnie sądownictwa we wszystkich krajach UE? Czego ci brakuje, tzw "praw mniejszości seksualnych" czy co? Konkrety. Teraz sam prześledź sobie te bezrobocie od 2002 w Hiszpanii, Portugalii, Grecji i innych jeszcze krajach. Polotycy PO twierdzą że wydatki na zbrojenie niepotrzebne a co w końcu z tymi wydatkami na obronność u Niemców? Przekazali już coś więcej walczącej Ukrainie?
2023-09-16 21:07:06
Ar--Ai: PiS zagarnął publiczne media wyłącznie dla celów swej partyjnej kampanii propagandowej. Te media utrzymują wszyscy Polacy. Pis okrada w ten sposób 70% społeczeństwa płacącego podatki i abonament. Okrada także mnie. To wystarczy. Każdy kto tym złodziejom klaszcze i na tych bezczelnych złodziei głosuje jest w moich oczach takim samym skurwysynem jak ci złodzieje, taką samą gównianą ma wartość jako człowiek -to ludzkie śmiecie, moralne zera, intelektualne odpady, mafijna menelia pod krawatami w pierwszych ławkach przekupionych miliardowymi łapówkami kościołów. Takie zwykłe tradycyjne polskie narodowo-katolickie szmaciarstwo. Opluć ich to zaszczyt im uczynić. Gnój.
2023-09-16 21:38:08
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Temu Ar--Ai nie dziękujemy i liczymy na redakcyjny wykop. Chamskie odzywki i obrażanie to twoja etykieta?
2023-09-16 21:45:33
Hejo: Bo nijaki: Ar--Ai to nic innego jak ten sam użytkownik : Krzysztof, ja- nek , mark , Edward z Ogrodzonej.. i jeszcze ze sto niców.. Ogląda propagandę hejtuś w tvn i wszystko jasne :)
2023-09-17 00:03:49
Mach: Co za mobilizacja zwolenników Pisu w PiSaniu tych dyrdymałów. Czy wy nie oglądacie siatkówki? Jesteśmy mistrzami Europy. No to po kolei koledzy antagoniści. Hejo, nie pouczam a wskazuję jedynie fakty z "eurostatu" jak i gdzie i w jakim tempie spadało bezrobocie w demoludach po przyjęciu nas do UE i podkreślam, ze spadek bezrobocia do nie zasługa PiSu ale koniunktury gospodarczej w Europie bo bezrobocie spadło wszędzie w demoludach a praca została ulokowana tam gdzie jej koszty były najniższe tj. między innymi w Polsce. I to korporacjom międzynarodowym zawdzięczamy spadek bezrobocia . PiS, jak otwierał tunel pod Świną łączący Wolin z lądem stałym słowem nie wspomniał z czyich środków tunel został zbudowany w dniu przecięcia wstęgi-Fakt odnotowany w polskich mediach. Hejo, nie rozśmieszaj mnie -co budujemy w Europie najszybciej- płoty na granicy? czy może coś ambitniejszego? Napisz dokładnie a nie uprawiaj gołosłowia . Czego budujemy najwięcej? Napisz, konkretnie! Może trumien? Bo ostatnio Polaków umiera dwa razy więcej rocznie niż się nas rodzi. Na jakie inwestycje ściągamy środki z UE skoro tam leżą miliardy środków niewykorzystanych z KPO blokowanych przez Ziobrę bo premier ,który nad nim stoi Morawiecki nie potrafi doprowadzić do usunięcia nieprawidłowo powołanych sędziów do czego się zobowiązał na forum parlamentu europejskiego. Czego poprzednie rządy nie robiły skutecznie a co skutecznie robi obecny rząd-napisz? Nie pisz ogólnikami a wskazuj rzetelnie przykłady. W związku z Euro wybudowano sporo km autostrad, tyle ile wykonawcy byli w stanie ich wykonać- nie każdy potrafił stanąć na wysokości zadania i bankrutował jak się przeliczył z możliwościami- tak działa wolny rynek . Pytasz mnie dalej skąd UE ma pieniądze- przecież to są sprawy znane i wykazane ,że Polska otrzymuje więcej pieniędzy z UE niż do niej wkłada i tak będzie jeszcze do 2027 r. Te Caracale już by w polskiej armii były od 10 lat a Apache mamy obiecane i pewnie nie należy ich się spodziewać przed 2027 r. Rozdziel jeszcze opinie handlowców bronią od strategów amerykańskich, którzy oczywiście pytają czy Polska będzie miała na te olbrzymie zakupy środki, dostatecznie wyszkolone dublujące się załogi, wyszkolony olbrzymi personel naziemny ,bazę warsztatową itd. Policz 96 Apachów po 4 pilotów do jednego i po 6 osób personelu naziemnego do jednego Apacha, łącznie 1000 osób personelu + wynagrodzenia plus zakup rakiet + zapasy rakiet plus magazyny uzbrojenia plus koszty paliwa i jego zapasy dolicz do tego 500 wyrzutni rakiet himars po 5 osób do każdego plus zakup rakiet plus magazyny plus konserwacja ok 5000 personelu dalej 2000 czołgów Abrams po 8 osób załogi zdublowanej plus uzbrojenie plus personel techniczny do każdego zestawu itd. a gdzie wyrzutnie rakiet Czummo, stacje radarowe pilica, narew, patriot, samoloty Fa50 ,F 35 załogi zdublowane itd. To i inne uzbrojenie np. corwety Miecznik za 0,5 mld szt. Kraby , czołgi koreańskie, okręty podwodne itd. Pasuje ci ten wykaz do możliwości finansowych Polski.? Czy te podpisane papiery na zakup takiego uzbrojenia nie są niczym innym jak bełkotem wyborczym podobnym do tego zapisanego bełkotu w politycznym programie PiS. Jeśli to uzbrojenie się pojawi to do wojska pójdą zarówno mężczyźni jak i młode kobiety i zostanie przywrócona obowiązkowa służba wojskowa- dziś rocznik poborowy to 300 tys. ludzi, których nie da się wpakować wszystkich do armii bo ktoś musi pracować w służbie cywilnej młodzież studiuje- oj propaganda PiSu poszła po bandzie a utrzymanie takiej liczby wojska sporo kosztuje- gotów jesteś płacić o 40 % wyższe podatki bo to nie będzie za darmo. Spójrz na Ukrainę i Rosję ile kosztuje utrzymanie armii w czasie pokoju nie mówiąc o wojnie. No i potencjał ludzki starzejących się społeczeństw europejskich w tym Polski ze wskaźnikiem urodzeń 1,2 dziecka na rodzinę- tylko na Ukrainie jest gorzej bo 0,8 i w Rosji bo 0,9 dziecka na rodzinę. czy wy tam jeszcze wierzycie w tę Pisowską propagandę- no cóż matematyki młodego pokolenia nikt dobrze nie nauczył więc z logiką też nie będzie dobrze więc łykacie wszystko co usłyszycie od pisowskich propagandystów. Na wasz dalszy bełkot odpowiem jutro bo już dwie minuty temu zaczęła się niedziela. c.d.n.
2023-09-17 06:46:19
Mach: Kontynuując, aby Hejo sprostać umową intencyjnym podkreślam intencyjnym na uzbrojenie podpisanym przez Błaszczaka należało by w rocznym budżecie planować nie 4%, a 10% wydatków na uzbrojenie rocznie a i tak na zapłacenie zobowiązań w tym zakresie Polska musiała by zaciągać kolejne drogie pożyczki. Z tym zbrojeniem się Polski, pewnie zakończy się podobnie jak z polityką migracyjną i wydawaniem pod stołem wiz wjazdowych do strefy Schengen niesprawdzonych imigrantów za korupcyjne pieniądze (ilu terrorystów znalazło się w krajach europejskich dzięki polskiej i dodajmy Pisowskiej dyplomacji ???) - WIELKĄ MIĘDZYNARODOWĄ KOMPROMITACJĄ !!! W chwili obecnej to Polska jest słabiej uzbrojona niż przed konfliktem Rosji z Ukrainą -Polska swoje uzbrojenie oddała podkreślam oddała Ukrainie i na chwilę obecną korzystamy z osłony USA . To dziś Polska stanowi głębię strategiczną dla Ukrainy. Zadaj więc sobie Hejo i ty Pogromco cwaniaczków pytanie geostrategiczne czy prowadzona awanturnicza polityka Polski przez Pis w stosunku do Niemiec zapewni nam podobną głębię strategiczną na wypadek wojny Polski z Rosją przez Niemcy gdy USA zostanie zaangażowane w wojnę na Pacyfiku z Chinami? Kto nam będzie dostarczał uzbrojenie i amunicję z Korei Południowej przez dwa oceany a kto z USA w wypadku wojny skoro one same będą je potrzebowały? Ile pocisków tygodniowo zużywa Ukraina, ile i jak często trzeba zmieniać lufy dział ,czołgów- kto będzie naprawiał nam tak nasycony elektroniką sprzęt gdy od dostawcy dzielą nas oceany? Stratedzy amerykańscy łapią się za głowę bo na 176 tys. wojska mamy tak naprawdę wojsk liniowych 42 tysiące bo resztę to brzuchaty personel bawiący się w wojsko. Nie szkoliliśmy rezerw i młodzieży wzorem np. Izraela czy Finlandii, która w 2 tygodnie może ustawić 250 tys. wojska liniowego i przeszkolonego. Jeśli mamy mieć 300 tys. armię gotową do walki to może za 10 lat- a tak niech się dalej Błaszczak fotografuje w świetle szkoleniowych egzemplarzy uzbrojenia bo gotowości wojskowej już ta władza w obrębie tej kadencji nie zbuduje- to wykracza poza jej obszar propagandowego mamienia i to wy będziecie musieli się o tym przekonać a za uzbrojenie należy zapłacić twardą walutą nie tą z dodruku NBP. Dziś sypie się wiarygodność polskiego państwa jako odpowiedzialnego sojusznika w UE poprzez przejęcie wzorem Łukaszenki handlu migrantami za drogie wizy. Gdy na wschodniej granicy budowano płot a straż graniczna goniła tam migrantów polskie agencje od wydawania wiz robiły kokosowy interes na ich sprzedaży 256 tys. wiz każda za co najmniej 6000$ robiąc w ten sposób "konkurencję" Łukaszence i Putinowi -czy takie mamy mieć oblicze w UE. c.d.n.
2023-09-17 08:14:32
Ar--Ai: hejo, pogromca - to klasyka pisich sukinsynów, powiedz im parę słów prawdy prosto w oczy to jedyna reakcja opluć i obszczekać tego co się ośmielił mówić, o meritum ani be a ni me, bo wam moralna menelio jest po prostu na rękę że PiS Polaków od lat na ciężkie miliardy okrada, we własnym i waszym interesie - brzydzę się wami i takimi jak wy ja i co najmniej połowa Polek i Polaków, a jest was wbrew pozorom garstka i co by wam Kaczyński z Ziobrą nie obiecywali nie uciekniecie od odpowiedzialności za swe złodziejstwa przekręty i oszustwa
2023-09-17 08:21:29
: Miało być lepiej, a jak jest?! Drukowanie pieniędzy bez pokrycia, wycinanie na potęgę lasów, sprzedaż Lotosu, wpuszczanie imigrantów za łapówki urzędnicze, niekontrolowany skup ukraińskiego zboża, zwiększone kolejki do lekarza, rozwalony system sądownictwa, upolityczniony system edukacji, miliony dla Rydzyka, dziesiątki pisowskich afer zamiatanych pod dywan, brak starań o miliardy euro z KPO. Niesamowita drożyzna, megainflacja, wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo. Naprawdę za rządów PiS jest lepiej?! No tak, klerowi, patologii i tym, którym nie chce się pracować jest z pewnością lepiej....
2023-09-17 09:11:09
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Na was po prostu szkoda czasu i klawiatury. Kto cię opluł, zwyzywał od sukin....? Sam nadaje gdzie tylko się pojawi w kilkunastu wcieleniach i innym chce jeszcze przypisywać swe chamskie zachowanie phi. Żegnam. Wiesz co ci powiem Machu, jakaś niezrozumiała zazdrość przez ciebie przemawia. Bo ty czegoś nie dostajesz, odgaduje że o te 500+ i dodatkowe emerytury to inni są tego winni tak? Rząd zły bo dba o rodziny a jakby nic nie dawali to jeszcze bardziej byście ujadali. Jasne Niemcy cię obronią w razie czego, no nie rozśmieszaj. Jakby wojsko było na takim poziomie jak za PO to też byście ujadali, że kraj bezbronny nie mówiąc o tym co by było jak nie byłoby muru na granicy białoruskiej i wszystkich byśmy wpuścili. Łojej to byście dopiero skarżyli do PUE. I tak ciągle i ze wszystkim. Wam dobrze było za PRLu jak to wy dostawaliście od państwa ale to uz s ne vrati.
2023-09-17 10:22:26
: Pogromco, cwaniaczku; pewnie słyszałeś o tym, że program 500+ nie podniósł dzietności polskich rodzin a wręcz przeciwnie dzieci za rządów PiS rodzi się coraz mniej, prawdopodobnie dlatego PiS zlikwidował w Polsce 60 porodówek. W kwestii dodatkowych emerytur także mydlisz oczy, PiS wrzucił dodatkowe emerytury dla wybranych a jednocześnie podniósł składkę zdrowotną dla wszystkich więc sumarycznie każdy emeryt na takiej operacji nie zyskał a stracił sporo pieniędzy.
2023-09-17 10:44:20
"tom": ... czytając mądrości specjalisty od wojskowości a szczególnie od obsługi maszyn latających, można logicznie dojść do wniosku i odlecieć, że cały postęp motoryzacyjny nie ma sensu, bo do każdego pojazdu potrzebnych jest przynajmniej dwóch kierowców i przynajmniej jeden mechanik. Przy takim logicznym pie...leniu zostaną sami mechanicy i braknie miejsca na inne profesje zwłaszcza, gdy do obsługi Abramsa potrzebnych będzie zamiast 4 - ośmiu takich logicznych cymbałów ;-)
2023-09-17 13:37:43
oxjas1: Jeden z sukcesow PiS - Program "Polskie Szwalnie" kosztowal Polakow 258 mln zl, w jego ramach wytworzono miliony sztuk maseczek nie nadajacych sie do uzytku, a fabryka w Stalowej Woli nie wyprodukowala ani jednej maseczki.
2023-09-17 13:41:18
oxjas1: - [ ] PiS to najpierw afery krajowe, coraz wiecej afer krajowych. Potem rozwineli skrzydla, kraj stal sie dla nich za maly i jest juz afera co najmniej europejska z nielegalnymi polskimi wizami. A jesli zachowaja wladze to pewne, ze rozkreca afere swiatowa. I kto im zabroni !?
2023-09-17 14:04:37
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Specjaliści platformersów od wojskowości to nawet na drzwiach od stodoły gotowi polecieć. Ciekawe gdzie byliby teraz Ukraińcy gdyby mieli tyłu pilotów co samolotów i tak samo tylu mechaników i innych od obsługi co tych maszyn? Marianku a kto ci powiedział że program 500+ miał podnieść dzietność? Z pewnością zatrzymał w jakimś stopniu spadek narodzin, bo gdyby takiego programu nie było to miałbyś jeszcze mniej dzieci niż jest. Poza tym w znacznym stopniu poprawił sytuację materialną rodzin z dziećmi. I jakbyś nie wiedział to w innych (bogatszych) krajach UE podobne programy są od dawna. Twój tok myślenia to dobitny przykład platformowskiego podejścia. Dlaczego PO nic w tym temacie nie zrobiło? Teraz to sobie mogą obiecywać. Dawno stracili wiarygodność i niemal napewno to co obiecują teraz wiadomo że nie spełnią, albo to co zmienią lub dadzą to będzie na krótką chwilę. Wypowiedzi Tuska i innych polityków PO, to co mówili kiedyś a to co mówią teraz są najlepszym przykładem. Takich chcesz u władzy?
2023-09-17 14:20:54
czytelnikfan1: Specjalista od armii Bronisław Komorowski pokazał, z jaką pogardą traktuje symbole narodowe, podpisując się pod czekoladowym orłem symbolem rozbrajania polskiej armii przez PO partię zdrajców i oszustów
2023-09-17 14:33:35
Mach: No, tak poczytałem wasze ambitne teksty. Do czego by się tu można było odnieść. Pogromco cwaniaczków, zarzucasz mi "interesowność" z powodu ,że czegoś nie dostaję?? Tylko to ci się udało wymyślić, ale napisz mi na jaką okoliczność miałbym komuś czego zazdrościć. Wcześniej jedynie wypowiadałem się na temat katastrofalnego stanu polskiego sparaliżowanego sądownictwa reformowanego przez największego szkodnika w polskiej polityce Ziobrę, głównego sprawcy zablokowania funduszy europejskich z KPO i bezprawiem państwowym, którego ten jest sprawcą i który wykopał tak faktycznie grób obecnie rządzącej PiSowskiej ekipie ,a ci nagrodzili go jedynką w nadchodzących wyborach pomimo ,że wcześniej Kaczyński wielokrotnie usuwał go ze swojego otoczenia- prezes nie ma wyboru, jak przegra wybory będzie siedział a jak Ziobrę odsunie też będzie siedział więc brnie w tym zakłamaniu jak długo będzie mógł mamić narod swoimi utopijnymi starokawalerskimi wizjami. Polska nie musi liczyć na obronę Niemiec , bo Niemcy będą kolejnym zagrożonym krajem jak po Ukrainie padnie Polska, lecz Polska może zrobić wszystko by relacje z Niemcami utrzymywać w jak najbardziej poprawnych relacjach skoro Polska jest krajem dla którego Niemcy są największym partnerem handlowym i to stan ich gospodarki rzutuje na stan naszej gospodarki a nie odwrotnie. Poczytaj co to głębia strategiczna i dlaczego dla Ukrainy tak ważnym krajem jest Polska i odnieść to do sytuacji kiedy Polska znajdzie się w wojnie z Rosją jaką wówczas rolę będą pełnić dla nas Niemcy. Odnosząc się do stanu polskiego wojska to już ci napisałem ,że jest zmuszony przez USA do strategicznej przebudowy na okolicznośc zagrożenia od Rosji i każda z ekip politycznych niezależnie która by rządziła w Polsce to zadanie musi zrealizować w możliwie jak najszybszym i najkrótszym okresie. Ten niezbędny czas dała nam Ukraina do reformy naszych sił zbrojnych. Sił zbrojnych ,które na chwilę obecną są słabsze niż były bo 40% naszego uzbrojenia darowaliśmy armii Ukraińskiej a to co obecnie zakupuje Błaszczak dotyczy działań przyszłych i gotowość , czy też zastępowalność gotowości polskiej armii to okres co najmniej 7 lat by owe zakupy zostały zrealizowane a nasze wojsko osiągnęło rzeczywistą gotowość bojową do obrony ojczyzny i nie koniecznie musi to realizować PiS - dosyć już narozrabiali. Nie bredź w sprawie muru na granicy- jak donoszą swiatowe media Polskie służby wizowe wpuściły w strefę Schengen w sposób niekontrolowany więcej uchodźców legalnie z wizami niż przedarło się ich przez Pisowski mur na granicy z białorusią i rozpieszchli się w całym obszarze UE. SKANDAL.!!! Tom znów straciłeś okazję by milczeć ciołku. Wyjaśniam ci ,że w opinii generała Drewniaka byłego dowódcy polskiego lotnictwa w Apachach siedzą dwaj piloci i to nie przez 24 godziny na dobę i tak wkoło- potrzebują co najmniej jednej zmiany i pilotów rezerwowych by samoloty mogły w sposób ciągly pełnić dyżur bojowy- dotyczy to także służb naziemnych utrzymujących śmigłowce w gotowości bojowej również przez 24 godziny na dobę. Taki twój okrąg widzenia jaki zataczasz swoimi tępymi oczyma w kamieniarskim warsztacie co oczywiście odróżnia cię od wojska kiedy sobie spokojnie spisz w swoim łóżku. Podobnie ma się sprawa z Abramsami- załogi też muszą być podwójne- żołnierz to człowiek nie cyborg musi się wyspać a maszyna może walczyć z wymienioną załogą- czy to dla ciebie jest jasne. c.d.n.
2023-09-17 15:02:28
: Pogromco, cwaniaczku; podstawowym elementem pisowskiej propagandy podczas wprowadzania programu 500+ była próba wmówienia społeczeństwu, że takie finansowe wsparcie przyczyni się do zwiększenia dzietności w rodzinach, doczytaj jeśli o tym nie słyszałeś. Tak, wiem o tym, że w innych krajach podobne programy istnieją od dawna, jednak tam pomyślano o szeregu dodatkowych rozwiązań, które pozwoliły na zwiększenie dzietności rodzin, np. Czechy. Pogromco, cwaniaczku, może łaskawie odniesiesz się do moich innych zarzutów kierowanych wobec PiS, a wymieniłem ich na tyle dużo, że możesz sobie wybrać zaledwie kilka i przekonać wszystkich jak bardzo się mylę.
2023-09-17 15:28:31
Ar--Ai: dyskusja ze złodziejami i ich fanklubem ma tyle sensu co modlitwa plebana o deszcz - to wszystko intelektualne gnidy, behawioralne pasożyty, moralna menelia - tyle w temacie
2023-09-17 15:35:05
"tom": ... no patrzcie!!! podpiera się specjalista od lotnictwa gen. Drewniakiem. który jest szczęśliwy, że dochodzi do wymiany sprzętu ruskiego na amerykański, on sam tęskniąc za latającymi francuskimi tramwajami, cytuje pytania strategów amerykańskich by dodać wiarygodności wyssanych z własnego palca opiniom. Brakuje jeszcze obronnej strategii na linii Wisły i bezpiecznego schronienia w piwnicy, pod spódnicą premier Kopacz ;-)
2023-09-17 18:10:01
oxjas1: Bezpieczna Polska ?? skoro PiS wpuszcza do Polski: bialoruskie helikoptery, bialoruskie rakiety balistyczne, odlamki rosyjskich pociskow, do tego wojsko polskie zgubilo zapalnik od swoich rakiet, to jest te bezpieczenstwo. PiS sobie ostro kpi z Polakow i Polski !
2023-09-17 18:18:24
oxjas1: Nie dziw, ze wojskowe cwiczenia "Zima-20" skonczyly sie blamazem i calkowita kleska. Symulacja wskazala, ze po pieciu dniach wojna byla przegrana, a polska armia przestala istniec ! Nie dziwi teraz decyzja, ze MON w 2021 roku kupilo 40 kompletow mobilnych oltarzy a w kolejnych latach ( jak szalec to szalec ) liczba ta wzrosnie o kolejne 260 sztuk !
2023-09-17 20:25:31
Mach: Temu powyżej kamieniarzowi podpisującemu się "tom" po jego kompromitującym wpisie z godz. 10.44.20 z 17.092023 wyjaśniłem, że załogi w sprzęcie wojskowym latającym i lądowym są kompletowane podwójnie z uwagi na gotowość bojową i możliwość rotacji wyczerpanych służbą załóg bo jak przeczytacie jego głupkowate wpisy on myśli ,że służba na sprzęcie wartości za szt. Apacha 14,5 mln$ czy na Abramsie M1A2 za 9,5 mln$ niczym się nie różni od jazdy żukiem za 1500$ z nagrobkami na cmentarz . Oczywiście wszyscy możemy oczekiwać ,że może dojdzie do całkowitej wymiany ruskiego sprzętu na amerykański lub Korei Południowej oraz polski licencyjny tylko każdy rozsądny wraz z emerytowanym generałem Drewniakiem zastanawia się skąd rząd PiSowski znajdzie na te zakupy środki skoro wykraczają one wartością znacznie poza roczne 4% nakłady budżetowe na uzbrojenie i kogo na tym sprzęcie PiS posadzi jeśli nie wprowadzi się na nowo powszechnej obowiązkowej służby wojskowej nie wyłączając młodych kobiet. Wiem ,że tomie się rwiesz do służby- nie te lata , nie to zdrowie no i kiepsko z myśleniem. Zostaje ci agitacja za Pisem no i wizyta w cieszyńskim tramwaju.
2023-09-17 21:17:41
Mach: No chyba ,że pis zaangażuje "tomie" policyjnego pilota Bleck Hawka co to zerwał linię wysokiego napięcia i ciebie dobierze do kompletu w Apachu.
2023-09-17 21:32:36
"tom": ... to znalazł się rozsądny, który z braku argumentów porównuje się do emerytowanych generałów dowodzących lotnictwem lub wojskami pancernymi, zadowolonych z wymiany technologicznego złomu. Jako argument przedstawia obsadę personalną maszyn wojskowych i ich serwisowanie oraz powrót do szkoleń wojskowych. Ten specjalista od wszystkiego oczywiście zastanawia się także z generałami, skąd na uzbrojenie pieniądze zorganizuje Pisowski rząd, bez pomocy Brukseli. Czyżby miał przynajmniej doświadczenie ministerialne w państwowych finansach nie wspominając o bankowości. Wydaje się chyba bucowi, że jak nauczył się mnożyć przez 1000, to stał się tyle razy mądrzejszy. Zastanawiaj się dalej magistrze od wszystkiego, czeladniku do niczego i agituj za utraconą socjalistyczną demokracją w cieszyńskim tramwaju.;-)
2023-09-17 21:53:06
Mach: O jaki argumentach od ciebie usłyszeliśmy i mogliśmy poczytać -wskaż kamieniarzu? Może w tym poście z godz. 10.44.20 z dnia 2023-09-17 to się uśmiałem a może w tym ostatnim twoim bełkocie?
2023-09-17 22:32:52
"tom": ... tośmy się uśmiali oboje, ja wcześniej - z twojego bełkotu o demokracji i wyższości głosu wolnego, oraz zsyłki Kaczyńskiego na polityczną emeryturę ;-)
2023-09-18 07:45:11
Mach: Masz rację kamieniarzu ,zasługujesz na takiego wodza i z treści twoich wPiSów można to wyczytać ,że masz już "właściwie" ukształtowane przez Kaczyńskiego swoje oblicze polityczne.
2023-09-18 08:34:51
: Pogromco, cwaniaczku; masz coś na obronę katastrofalnych rządów PiS? No więc właśnie... Chyba przyszedł czas na głęboką refleksję o tym, co pis zrobił z tym krajem, o tym jakie krzywdy wyrządził narodowi na którego koszt żyje w luksusie?!
2023-09-18 16:42:37
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Co ty jeszcze nie wymyślisz chciwy propagandysto z Psiej Wólki? Same fake newsy i tania propaganda. Polska dalej utrzymuje zakaz importu zbórz wbrew zniedieniu tego zakazu przez UE a ty dalej piszesz o niekontrolowanym skupię. Gdzie i kiedy, konkrety, pobudka propagandysto. Sprzedaż Lotosu dobre. Przecież taki był wsrunek UE na fuzje. Dowiedz się lepiej propagandystów. Blokowanie środków z KPO. No to napisz jak głodowali europosłowie opozycji w sprawie wiadomej rezolucji albo jak głosowała opozycja w Sejmie. Kto się wstrzymał? Brednie i fake newsy łatwo rozsiewać ale potem nie potrafi się jeden z drugim przyznać. Drożyzna, inflacja. No pojedz w końcu gdzieś za granicę a zobaczysz jak ci kapsą szarpnie. Jak zaplacisz przykładowo 2x wiecej za to samo w Chorwacji co u nas to ci mina zrzednie. Idź na zakupy do Czech tam nie rządzi PIS. Kolejki do lekarzy masz rację były ogromne za PO. Jak dziecku trzeba było usunąć 3 migdał to wolałem prywatnie pójść i zapłacić niż 1,5 roku czekać. A takich podobnych przypadków było na pęczki. Idź się lepiej zagraj że swoją propagandą i faje newsami.
2023-09-18 18:24:21
: Pogromco,cwaniaczku; trochę błędów ortograficznych jakie zrobiłeś w swoim tekście ("zborze,,, skupię) można Ci wybaczyć, w końcu jesteś zwolennikiem partii w której ludzie jakoś tam przyzwoicie ogarnięci nie są mile widziani, aby nie powiedzieć, że są wręcz postrzegani jako wrogowie. Więc z tymi błędami oraz próbą obrażenia mnie, sytuując w Psiej Wólce, idealnie wpisujesz się w typowego wyborcę PiS. A skoro wyjaśniliśmy już sobie Twój niezbyt błyskotliwy byt, doszedłem do wniosku, że jakiejkolwiek dalsze próby przekonania Ciebie i Tobie podobnych do podjęcia wysiłku poznania otaczającej rzeczywistości są z góry skazane na niepowodzenie. Pozostaje mi życzyć Ci, abyś dobrze się czuł w swoim brodziku intelektualno-emocjonalnym i nadal głęboko oraz bezkrytycznie wierzył w propagandę sukcesu Twoich pisich idoli. Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że dla niektórych funkcjonowanie w bańce iluzji i zaprzeczeń jest zwyczajnie wygodniejsze aniżeli pogodzenie się z niewygodnymi faktami.
2023-09-18 21:15:28
Ar--Ai: Wytykanie elektoratowi PiS błędów ortograficznych to jak pretensje do osła że ma duże uszy albo kupy że śmierdzi. No tak już jest po prostu, to ciemna materia, najsłabiej wykształceni za to z dużym potencjałem nienawiści do otaczającego świata. Do tego behawioralne pasożyty, moralna menelia. Złodzieje ze złodziejskiego nasienia.
2023-09-18 22:27:36
Mach: Generalnie panowie PiS położył Ziobro i jego reforma sądownictwa, głównie sparaliżował Trybunał Konstytucyjny, który został ustanowiony z przeciętniaków, że wspomnę Piotrowskiego , nienajedzoną Pawłowicz i nie douczoną mgr Przyłębską, którzy ostatecznie się wzajemnie w gronie 15 sędziów poróżnili, ze nie są w stanie orzekać w sprawach zgodności podejmowanych uchwał sejmowych z konstytucją. Kierowane tam ustawy i zapytania prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego nie zostały rozpatrzone bo wybrani sędziowie nie uznają za przewodniczącą Przyłębską i nikt posiedzeń nie zwołuje i nikt nie orzeka o zgodności kierowanych tam zapytań i ustaw z konstytucją. Z tego też powodu Morawiecki nie był też w stanie usunąć kamienia milowego jakim było odsunięcie od orzekania wadliwie ustanowionych sędziów by środki z KPO wcześniej nam przyznane zostały nam odblokowane. Morawiecki nie był w stanie odwołać Ziobry chociaż miał na to ochotę i możliwości bo sprzeciwił się temu Kaczyński, któremu zabrakło by większości sejmowej po odejściu z prawicowej koalicji posłów związanych z Ziobrą i rząd by upadł a wraz z nim większość sejmowa. I tak paraliż Sądownictwa spowodowany przez Ziobrę przełożył się na paraliż rządu w którym Morawiecki nie był sobie w stanie poradzić z koalicjantem Ziobrą. Patologia władzy polegała na tym ,że rządził Kaczyński Mateuszem, Mateusz nie był w stanie rządzić Ziobrą, dla którego premier był miękiszonem a Ziobro rządził Kaczyńskim- aż trudno w to uwierzyć -że Polska to wytrzymała i żeby cała konstrukcja rządu "prawicowego" się nie rozsypała to faktycznie Kaczyńskim rządził Ziobro. Może ktoś ten obłęd zatrzyma?
2023-09-19 00:15:23
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Sam sobie dałeś nicka Chciwy a teraz masz pretensje że ktoś ma polewkę? Stwórz sobie dwudziesty profil o podobnie głupio brzmiącym określeniu jak to nasz w modzie (niemyty, srandek). Ojej literówek się czepił. Pisałem szybko, ty zaś pewnie ślęczysz pół dnia na OXie. Co za biedne życie. Do czego ty byś chciał mnie lub kogokolwiek przekonywać? Do tej niemocy i miernoty którą prezentowało PO przez 8 lat rządów? W życiu. Do ich niewiarygodności i braku programu? Pod każdym względem leżą. Piniendzy nie ma i nie będzie. Gdzie te pieniądze za ich rządów się traciły? Na autostrady i orliki? Teraz jeszcze więcej buduje się autostrad. Może na pensje i odprawy dla prezesów w spółkach skarbu państwa? Dlaczego nic nie potrafili zrobić dla rodzin i dla własnego kraju (kamieni kupa). Wyprzedawać i płaszczyć się przed tymi ze wschodu i zachodu to potrafili. A potem nakręcić swój przegrany elektorat do nienawiści. Mnie akurat przyszło żyć, pracować i wychowywać dzieci zarówno za rządów PO jak i za rządów PIS. Mam porównanie kiedy żyło się lepiej, tak jak i miliony Polaków pamiętają i mają porównanie. Choć PIS nie jest taką partą jaką bym sobie życzył to nadal nie ma na scenie politycznej takich, którzy mieliby lepiej zastąpić. Nie rozśmieszaj że patologiczne PO. Inni się nie liczą.
2023-09-19 00:48:15
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Mach pobożne życzenia. A może wcale PIS nie chcą tych środków z KPO i gra sobie z UE. Nie Polska jedyna ich nie dostała. Poszukaj kto jeszcze. Mamy dostać pieniądze które i tak bedziemy musieli spłacać jak każdą pożyczkę. W dodatku ktoś ma nam dyktować na co możemy a na co nie możemy wydać tych pieniędzy i co mamy jeszcze zrobić aby móc je wydawać. Założę się że jeśli obecnie rządzący otrzymają te pieniądze to pierwsi będziecie narzekać że PIS zadłuża państwo.
2023-09-19 02:28:10
Marx.: drobny cwaniaczku po pierwsze załóż się, że PiS tych pieniędzy NIE dostanie, to jedna flaszka, druga że jeśli dostanie to momentalnie zacznie je rozkradać, tak jak to od 8 lat robi z każdym możliwym do rozkradzenia kapitałem - przybij jak żeś taki cwaniaczek
2023-09-19 06:00:45
Mach: Pogromco, nie ,że nie chce PiS, a nie chce Solidarna Polska Ziobry, co od dłuższego czasu usiłuję wam tu powiedzieć, nazywając Ziobrę i jego partyjkę największym szkodnikiem dla polskich interesów gospodarczych i politycznych. To on wykopał grób PiSowi bezsprzecznie. Z KPO skorzystały bądź będą korzystać wszystkie państwa UE oprócz Polski i Węgier bo tam w opinii parlamentu europejskiego gwałcona jest praworządność i dopóki te kraje tj. Polska i Węgry nie usunątzw. "kamieni milowych" przywracających praworządność tych środków przyznanych a zablokowanych nie otrzymają. I tu Cwaniaczku pogromię cię jeszcze jedną informacją rzetelną, dopóki Polska będzie członkiem UE, to chociaż tych pieniędzy nie otrzyma będzie musiała w postaci zwiększonej składki i tak spłacać solidarnie ten kredyt zaciągnięty przez UE na potrzeby Funduszu Odbudowy (KPO) spłacać chociaż z tych środków będą korzystać te kraje ,które tę praworządność mają -ROZUMIESZ!!! Te zobowiązania zawarte są w traktatach akcesyjnych i Polska je ratyfikowała. Podobnie jak Polska ratyfikowała ,przepisy ,że część decyzji ceduje na rząd UE w zakresie podziału wspólnych środków na inwestycje związane ze wspólna Unijną gospodarką -głownie na rozwój zielonej energii i transformację cyfrową. Nie skorzystanie z tych pieniędzy a jest to 35,4 mld euro (107 mld. zł) w postaci bezzwrotnych dotacji i 11,5 mld euro (52 mld. zł) w postaci zwrotnych pożyczek cofnie nasz kraj w stosunku do sąsiadów o lata , tak jak cofnęło nas kiedyś nie skorzystanie z planu Marschala ale w tym wypadku krajowego szkodnika Ziobrę zastąpił globalny szkodnik Stalin. A jeżeli chodzi o twoje ostatnie zdanie to przebiłeś wszystkich hipokryzją - bo przecież cały obraz stanu naszego państwa ukryty jest za ogromnymi długami zaciągniętymi przez PiS ukrywanymi przed obywatelami- to tyle wyjaśnienia odnośnie ostatniego wpisu Pogromcy.
2023-09-19 07:01:02
"tom": ... na przemian można śmiać się i płakać nad wypocinami OX-owego logika, który bredząc o praworządności zapomina o przekrętach w samej UE. Jej komisarycznej niemieckiej przewodniczącej z covido'wymi szczepionkami i greckiej zastępczyni, z reklamówkami pełnymi łapówek. Hipokryzja UE na poziomie szumowiny mętnej wody, mami znaczonymi pieniędzmi KPO, strasząc solidarnym spłacaniem pożyczki przez naiwnego solidarnego żyranta. Ta logiczna konstrukcja demokreacji z prawożerzączką TSUE, prędzej niż później doprowadzi do samounicestwienia tej poczwary, skądinąd wyrosłej na szczytnej idei, lecz bez szans w walce z chciwością i próżnością "europejskich Elyt" ;-)
2023-09-19 08:49:33
: Pogromco pogromców i cwaniaczków vel Sherlocku Holmesie; kończąc pogawędki z Tobą zastanawiałem się przez chwilę skąd te Twoje podejrzenia o moją "wielonickowość"?! Zapewniam Cię, że także w tym przedmiocie bardzo się mylisz. Ale skoro już ustaliliśmy, że egzystujesz w bańce iluzji i zaprzeczeń nie mogę mieć do Ciebie o to żalu. Jeśli mój jedyny i prawdziwy nick "Chciwy Marian" wydaje Ci się niewłaściwy to może faktycznie powinienem go zmienić na taki, który bardziej trafnie określałby jednocześnie mój oraz Twój status pod rządami pisu. Jak myślisz, który z niżej podanych nicków byłby w tej sytuacji bardziej trafny? "Płatnik netto", "Zadłużony przez PiS", "Sponsor pogromców i cwaniaczków "?!
2023-09-19 08:50:32
Mach: Znów kamieniarz zwany "tom" pomylił praworządność z przestępstwami kryminalnymi. Dla porządku należy powiedzieć ,że z kryminalnymi przestępcami w UE przyłapanych na przestępstwach policja brukselska, włoska i niemiecka szybko sobie poradziła zamykając ich do pierdla ,że imunitety im nic nie dały w przeciwieństwie do policji polskiej, która nie dość ,że wysadza granatnikami własne komisariaty to wysadzających je policjantów czyni poszkodowanymi a przestępców PiS obdarza jedynkami na swoich listach wyborczych do parlamentu ,że wspomnę Kamińskiego czy Cieszyńskiego że nie wspomnę drobnego złodziejaszka diet z parlamentu UE Czarneckiego. A tak w ogóle to po wyborach dowiemy się jeszcze o pozostałych złodziejaszkach i przekrętasach ukrywanych przez Ziobrę i niespiesznie działających jego prokuratorów. Temu kamieniarzowi nie da się wyjaśnić bo fałdy mózgowe mu się spłaszczyły od obróbki kamienia ale wam drodzy czytelnicy wyjaśniam ,że praworządność to przestrzeganie prawa i oparty na tym sposób rządzenia i działania organów państwa w oparciu o legalizm. Dla tych co myślą na poziomie kamieniarza od razu wyjaśniam ,że legalizm to nie to samo co legalność. Legalizm to stwierdzenie stanu prawnego np. nie funkcjonujący Trybunał Konstytucyjny, wadliwie czyli niezgodnie z obowiązującym prawem powołanie sędziów czyniących z przyczyn formalnych ich wyroki niepraworządnymi itd.- czyli PiSowskie bezprawie.
2023-09-19 09:25:11
b.w.: Naprawdę ! Wy tu jeszcze na poważnie
2023-09-19 09:29:28
"tom": ... w dzisiejszych czasach każdy średnio rozgarnięty, potrafi poznać interesujące pojęcia przy pomocy wujka ... , nie potrzeba bucowatego retoryka, dla wyjaśnienia ogólnie znanych pojęć. "Legalizm, to postępowanie charakteryzujące się ścisłym przestrzeganiem norm i praw obowiązujących w społeczeństwie. Uznanie ich i podporządkowanie się im niezależnie od kontekstu, w jakim wybrana jednostka się znajduje; obywatel bezwzględnie przestrzega praw funkcjonujących w państwie czy grupie społecznej, nie występuje przeciw ich ustaleniom i nie próbuje podważać ich". Ty zaś bucu interpretujesz fakty - że to stwierdzenie stanu prawnego np. nie funkcjonujący Trybunał Konstytucyjny, wadliwie czyli niezgodnie z obowiązującym prawem powołanie sędziów czyniących z przyczyn formalnych ich wyroki niepraworządnymi itd.. Taki z ciebie mgr prawa, jaki czeladnik - czyli, do bani. Stwierdzać to ty se możesz "Sendzio" przez siebie powołany ;-)
2023-09-19 09:36:53
"tom": ... byś dobrze zrozumiał bucu - trzymanie się zasady nie stwierdzenie stanu jej istnienia - to legalizm ;-)
2023-09-19 11:18:14
Mach: A nie mówiłem, że kamieniarz nic nie zrozumiał. Nawet jeśli dosłownie sięgnął do wiki i słowo w słowo przepisał co oczywiście niczego nie zmienia. Istotnym kamieniarzu w tym wszystkim jest ,że za przestępstwa o charakterze kryminalnym imunitet poza Polską i Rosją i Węgrami nikogo nie chroni i wspomniani przez ciebie skorumpowani parlamentarzyści UE już siedzą w pierdlu u uderzyłeś kulą w płot, czego nie da się powiedzieć o tych naszych chronionych przez Ziobrę- Czarneckiemu się udało ,bo całość kasy oddał i skończyło się bez wyroku skazującego- następnym razem to już będzie recydywa.
2023-09-19 11:41:37
"tom": ... może kamieniarz nie zrozumiał dlaczego Grodzki jest jeszcze ciecią osobą w państwie - bucu. Ty i ja, jak widać od dawna rozumiemy legalizm ;-)
2023-09-19 12:42:35
Mach: "ta ciecia" osoba w państwie została pomówiona za odległe o ile były wydarzenia- co sprowadza się jedynie do oświadczenia osoby rzekomo udzielającej łapówki- typowe plucie i oplucie przez propagandę PiSowską przeciwników politycznych czyniących z takich zarzutów fakt medialny a nie inkryminowany- i tu potwierdzasz kamieniarzu ,że to państwo bezprawia gdyż po postawieniu takiego zarzutu jego ofiara może się jedynie w polskich sądach bronić a stawiający zarzut, który nie potrafi go udowodnić pozostaje bezkarnym -gdyż opluty też jedynie może oświadczyć ,że łapówki nie przyjmował i w tej sytuacji polski wymiar sprawiedliwości przyjmuje oświadczenie stron, a smród zostawia w publicznej przestrzeni niewyjaśniony. Tłuku legalizm to nie zarzuty kryminalne, ale bezradność wymiaru sprawiedliwości wobec medialnych faktów nie znajdujących pokrycia w postępowaniu dowodowym gdzie stawiający zarzuty pozostaje bezkarnym gdy nie jest w stanie dowieść ,że taki fakt miał miejsce -co u PiSowców sprowadza się do " skoro był doktorem to musiał brać" i ty żyjesz takimi wymiocinami nadal czego już się nie da powiedzieć o Pisowskim europarlamentarzyście Czarneckim.
2023-09-19 16:39:03
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Z alkoholikami nie ma co się zakładać ani dyskutować. Nic nie przybiję, nie piję. Alkoholikowi flaszka, dwie albo i więcej na myśli. Albo nie dostaną, albo dostaną. Bedzie loć albo nie bedzie loć. A jak bedzie loć to bedzie mokro. Idz se już golnij. Kto ci powiedział że od razu mielibyśmy dostać całość tych środków z KPO? Tam są chyba warunki że jak wydasz należycie jedną transze to dostaniesz drugą itd. Ja lepiej słuchać Tuska, który obiecał że dzień po wygranych ( w jego marzeniach) wyborach jedzie do Brukseli odblokować środki. Dla niego żadne "kamienie milowe" nie istnieją w mig je usunie, co tam Konstytucja sam popierał i wzywał do blokowania Polsce środków z KPO to sam teraz odblokuje. Trzymajcie go za słowo. A co tam jeszcze wygadywał? Ponoć że tylko Polska nie dostała nic ze środków na KPO. Tylko Polska. Wierzcie mu, wierzcie w propagandę. Wierzcie mu że chce ochrony granic i nie wpuszczać imigrantów. Co gadał wcześniej? Wierzcie w jego cudowny plan ewentualnej obrony na linii Wisły i rezygnacji z tarczy antyrakietowej, Niemcy nas obronią. Dla tych co tak krytykowali pomoc Ukrainie i wysłanie części naszego uzbrojenia pytanie. Co zrobiłoby PO? Wysłaliby pomoc wojskową czy nie wysłaliby? Co by wysłali i co by nam zostało? Chyba nic.
2023-09-19 18:45:46
sierżant_Niemyty_Wycior: cwaniaczek gamoniu, ty specjalista od "co by było gdyby" zamiast tu pierdzielić głodne kawałki powinieneś w totolotka grać, yntelygent na rowerku się znalazł
2023-09-19 21:34:40
Mach: Pogromco, na żartach się nie znasz. Wyluzuj. Wracając do meritum, to z chwilą kiedy Kaczyński dał jedynkę Ziobrze w okręgu wyborczym dał nam wszystkim do zrozumienia ,że jest zakładnikiem Ziobry i o pieniądzach z KPO Polacy mogą zapomnieć jak PiS wygra wybory bo jego koalicjant nie pozbędzie się wadliwie mianowanych a przez niego wytypowanych sędziach, którzy są właściwie tym jedynym kamieniem milowym nie do usunięcia. Nadzieja pozostaje więc w Tusku i tym ,że po wygranych wyborach przez KO jego minister sprawiedliwości i prezydent w interesie narodu ich odwoła niezwłocznie. Liczę na to ,że prezydent wie co to polska racja stanu i nie będzie stał na przeszkodzie w nieskorzystaniu ze współczesnego planu Marschalla a czasu pozostało nam na sięgnięcie po te środki coraz mniej. Ruch imigrantów należy ucywilizować i nie może się odbywać drogą korupcyjną polskich pisowskich organów wizowych ,które w oczach całej Europy utraciły zaufanie ,że bez weryfikacji wpuszczono bez kontroli w obszar strefy Schengen 256 tys. niesprawdzonych imigrantów nie wyłączając terrorystów. Przez ucywilizowanie rozumiem przyjęcie do pracy osoby sprawdzone ze wskazaniem gdzie będą pracowały pod czyim nadzorem i w jakim przedziale czasu do czego zobowiążą się już w biurach rekrutacyjnych danych krajów nim udadzą się do Polski. Co do planów obrony to jak wiemy z historii będzie ona tak długo trwała i w takich miejscach jak długo wróg nas nie pokona i starczy nam amunicji i wojska lub sojusznicy przyjdą nam z odsieczą o ile 5art traktatu zadziała i nie ma co nad tym się rozwodzić - na razie jesteśmy słabsi o 40% niż przed wojną w Ukrainie bo tam darowaliśmy broń i nasza linia obrony jest w tej chwili na Dnieprze i dobrze, że nie muszą tam być nasi żołnierze a robią to za nas Ukraińcy. Chwała Ukrainie. Niech obecny i następny rząd kupuje broń tak dobrą ,że z łóżek wstawać nie będziemy musieli bo młodzieży u nas jak na lekarstwo i nikt ich nie szkoli. O poborze do wojska dowiemy się po wyborach niezależnie kto je wygra i wówczas kobiety stojące za Kaczyńskim z kół Gospodyń Wiejskich gorzko zapłaczą nad dolą swych synów i wnuków i bezsprzecznie wnuczek bo czym obsadzić taką ilośc zaplanowanych zakupów broni a tu ani siana ani dziecek nima. Stażiki do bronii.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: