Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Samorząd dla każdego

Urząd Miejski w Cieszynie planuje zapoczątkować kolejny cykl spotkań dla mieszkańców, tym razem tematem mają być mechanizmy regulujące działanie samorządu terytorialnego. Po cyklu spotkań, dotyczących planowania przestrzennego i miejscowego planu zagospodarowania włodarze miasta pragną zwrócić uwagę na mechanizmy funkcjonowania samego Ratusza oraz samorządów terytorialnych w ujęciu ogólnym.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Burmistrza Miasta Cieszyna Ryszarda Macurę, spotkania te mają się składać z części wykładowej oraz warsztatów. W czasie wykładu podana zostanie baza wiedzy, dotycząca funkcjonowania samorządu terytorialnego, która umożliwi aktywny udział w części warsztatowej, czyli w dyskusji wraz z niewielkim testem, który zostanie zweryfikowany przez samego uczestnika.

- Całość powinna przebiegać w spokojnej i otwartej atmosferze, służącej przybliżaniu pracy samorządu terytorialnego różnym grupom społecznym. Spotkanie otwarte jest bowiem zarówno dla tych, którzy dziś pracują w samorządzie i chcieliby po prostu odświeżyć swoją wiedzę [...], jak i dla tych, którzy obserwują samorząd z boku i pragną lepiej go poznać — czytamy na łamach Wiadomości Ratuszowych.

Dodatkowym celem tych spotkań ma być również promowanie samorządu terytorialnego, jako interesującego miejsca pracy. Jednym z elementów spotkania ma być stworzenie bazy pytań, której mogą spodziewać się kandydaci w czasie rozmów kwalifikacyjnych w jednostkach miejskich.

Pierwsze z zaplanowanego cyklu spotkań ma odbyć się we wtorek (17.04) o godzinie 16:30 w sali 126 cieszyńskiego Ratusza. W przybliżeniu spotkanie ma trwać około 135 minut, a jego tematem będą ustawowe zasady funkcjonowania samorządu gminnego. Spotkanie ma zostać poprowadzone przez Burmistrza Miasta Cieszyna Ryszarda Macurę a wstęp otwarty. Osoby zainteresowane już dziś mogą zgłaszać swój udział w spotkaniu na adres mailowy: praca@um.cieszyn.pl

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-08 17:40:07
bronek91: Wspaniała inicjatywa. Nareszcie jakiś samorząd wyszedł z ofertą do obywateli. <br />Kibicuję frekwencji, z pewnością wielu pomimo wolnego czasu wybierze np. zapoznawanie się jakimiś tasiemcami serialowymi. Potem, jak nie będę zdolni pojąć mechanizmów funkcjonowania samorządu, które wymierzone są w każdego z nas, znów będą rozlewać fale frustracji i wszystkiemu będzie winny PiS, rząd, Kaczyści, Kościół tylko nie lenistwo jednego i drugiego. <br /><br />Kolejną serię spotkań proponuję zorganizować w tematyce związanej ze środowiskową polityką samorządu. Np. kiedy i w jaki sposób dokarmiać kaczki, gołębie, czy miasto ma wyznaczone strefy z przeznaczeniem pod dokarmianie, skąd w mieście wzięły się gołębie itd. Parę osób z tego urzędu powinno się uświadomić, iż wydawanie kasy na tablice zniechęcające do dokarmiania gołębi świadczy tylko i wyłącznie o ich barbarzyństwie.<br /><br />PS Przy okazji proponuję wytłumaczyć, dlaczego wybory do samorządu są takie emocjonujące dla partii.... Czyżby posadki dla dołów partyjnych, możliwość dysponowania środkami, dużymi, które nie podlegają kontroli społecznej w skali kraju??? Samorząd to nie tylko zjawisko prawne, również socjologiczne....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: