Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Samochód pod choinkę

Pudełko z kluczykami było niewielkie, ale prezent - ogromny. Cenny podarunek otrzymał Dom Dziecka w Międzyświeciu z cieszyńskiego starostwa.

Opel Vivaro to nowy samochód, który będzie służył pracownikom, ale przede wszystkim wychowankom międzyświeckiego Domu Dziecka. Zakup był możliwy dzięki wsparciu powiatu cieszyńskiego. Samochód nie jest prosto z salonu, ale jest prawie nowy, będzie zapewne długo nam służył – mówi dyrektor Małgorzata Ratajczak dyrektor domu dziecka w Międzyświeciu.

Prośba, którą wychowawcy z domu dziecka napisali do zarządu powiatu przyniosła pozytywną odpowiedź. Dziewięcioosobowy samochód bardzo się w placówce przyda. Ułatwi to nam wiele rzeczy, często organizujemy różne wyjazdy. Do tej pory używaliśmy siedmioosobowej dacii. Teraz ona trafi do naszej filii w Zebrzydowicach – dodaje Ratajczak.

Dzięki oszczędnościom w placówce, my dołożyliśmy 53 tysiące i udało się kupić ten samochód. Nie fabrycznie nowy, ale potrzebny. Mam nadzieje, że będzie dzieciom sprawiał wiele radości, a przede wszystkjim będzie funkcjonalny. - zaznaczał starosta Janusz Król, przekazując kluczyki dyrektorce domu.

W międzyświeckim Domu Dziecka jest szesnaście miejsc, przebywają tutaj dzieci od dziesiątego do dwudziestego piątego roku życia.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-12-25 20:50:46
heike: Dzieci od 10 roku do 25 roku zycia ?od kiedy 25 latek to dziecko?? Mam nadzieje ze to pomyłka wpisu,ze tam nie sa do 25 roku zycia ,
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: