Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Są pomysły na Gminę Hażlach!

We wtorek (21.06) w Zamarskach odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami i przedstawicielami instytucji oraz organizacji sektora pozarządowego, dotyczące Strategii Rozwoju Gminy Hażlach do 2030 roku. Tym razem uczestnicy warsztatów rozmawiali o tym, jak powinna wyglądać Gmina Hazlach w 2030 roku.

Wtorkowe spotkanie było drugim w cyklu warsztatów dotyczących Strategii Rozwoju Gminy. Podczas pierwszych warsztatów uczestnicy określali słabe i mocne strony Hażlacha oraz przewidywali, w jaki sposób Gmina będzie się zmieniała, zgodnie z obecnymi kierunkami działań.

Podczas drugiego spotkania uczestnicy skupili się na tym, jak powinna wyglądać Gmina Hażlach – budowa wieży widokowych, promowanie lokalnych produktów, przygotowanie ekologicznych produktów gminnych, na przykład powstających w Domu Przyrodnika, poprawa współpracy pomiędzy sołectwami, organizacja zbiorowego transportu wewnątrz gminy, czy poprawa infrastruktury drogowej, to tylko niektóre pomysły, które się pojawiały – wyjaśniali uczestnicy spotkania.

Drugą częścią warsztatów było zaplanowanie, w jaki sposób zrealizować przedstawione pomysły. Tutaj propozycji również było wiele. Wśród nich pojawiało się m.in. dofinansowanie lokalnych instytucji, czy dalsze pozyskiwanie środków unijnych. Wykonalność zaproponowanych rozwiązań będzie weryfikowana na dalszym etapie prac nad Strategią.

Głos mieszkańców, czy przedstawicieli instytucji będzie jedną podstaw Strategii Rozwoju Gminy. Przed mieszkańcami Gminy Hażlach jeszcze jedno (ostatnie) spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek (28.06) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Hażlachu.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: