Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Są już wyniki matur

W województwie śląskim egzamin maturalny zdało 78 proc. osób. 16 proc. zdających ma prawo przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu. 6 proc. osób nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu. Maturzyści ze Śląska wypadli nieco gorzej niż średnia krajowa.

Centralna Komisja Egzaminacyjna informuje, że w Polsce tegoroczną maturę zdało 79,5 proc. osób do niej przystępujących. 15 proc. maturzystów nie poradziło sobie z egzaminem dojrzałości. Szansę na poprawę mają w sierpniu.

Tradycyjnie lepsze wyniki matur otrzymali uczniowie liceów. W tych szkołach maturę przebrnęło 85,2 proc. osób. Absolwenci techników mieli mniej szczęścia. Tu egzaminy zdało 68.4 proc. zdających, a prawo do poprawki ma 23,2 proc absolwentów tych szkół.

W skali kraju cała matura dla województwa Śląskiego, a więc i naszego powiatu, nie wypadła najlepiej. U nas egzamin zdało ogółem 78 proc. osób.

Obowiązkowy egzamin z języka polskiego (poziom podstawowy) zdało w regionie 98 proc.uczniów, tyle samo ile w kraju. Z matematyką poradziło sobie 82 proc. zdających, zaś wyniki ogólnopolskie mówią o 83 proc. Język angielski zdało u nas 95 proc. maturzystów, tak samo jak w kraju. Język niemiecki 99 proc. uczniów, w kraju o 1 proc. mniej. Wynik z egzaminu z języka francuskiego jest taki sam w kraju i u nas, wynosi 98 proc. Język hiszpański wypadł lepiej w kraju - 98 proc, u nas egzamin zdało 96 proc. maturzystów. Język rosyjski u nas zdało 94 proc., a w kraju 95 proc. Język włoski u nas zdało 95 proc., a w kraju 98 proc.

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: