Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Są jeszcze miejsca w cieszyńskich przedszkolach

Do niedawna w mediach społecznościowych pojawiały się dramatyczne wpisy, dotyczące braku miejsc w cieszyńskich przedszkolach. Po najnowszej informacji, opublikowanej przez Urząd Miejski w Cieszynie, chyba wszyscy rodzice mogą odetchnąć – w przedszkolach są jeszcze wolne miejsca, a rodzice mogą śmiało zapisywać swoje pociechy.

- 26 kwietnia 2019 r. zostały opublikowane listy kandydatów przyjętych do przedszkola, tym samym zakończyła się rekrutacja główna w cieszyńskich publicznych przedszkolach. Są jeszcze wolne miejsca. Rekrutacja uzupełniająca do cieszyńskich przedszkoli publicznych na rok szkolny 2019/2020 będzie prowadzona od 17 do 29 maja 2019 r. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wolnych miejsc w publicznych przedszkolach – poinformowały w maju władze Cieszyna.

Wolne miejsca rodzice znajdą jeszcze w ośmiu z cieszyńskich przedszkoli. W prawie każdym z nich znajdzie się miejsce dla 3-latka, w większości również bez problemu zapisać można sześciolatka. Zdecydowanie mniej przedszkoli ogłosiło dodatkowy nabór do oddziałów dla 4 i 5-latków, jednak spokojnie, dla nich również miejsca się znajdą. Poniżej lista przedszkoli, wraz z grupami wiekowymi potencjalnych nowych wychowanków placówek:


a) P1 – dla 6, 5, 4 i 3 latków,
b) P2 – dla 5 i 6 latków,
c) P4 – dla 3, 4 latków i do oddziału integracyjnego dla 5-6 latków,
d) P7 – dla 3 latków,
e) P8 – dla 3 i 4 latków,
f) P16 – dla 3, 4, 5 i 6 latków,
g) P17 – dla 3, 4, 5 i 6 latków,
h) P18 – dla 3 i 6 latków.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że dodatkowe miejsca w przedszkolach są, jednak również w tym przypadku rodzic musi wypełnić odpowiednie dokumenty, a dziecko spełnić odpowiednie kryteria. Wnioski zgłoszeniowe oraz załączniki są dostępne do pobrania w każdym przedszkolu, w którym prowadzona jest rekrutacja uzupełniająca. Wniosek należy złożyć bezpośrednio do dyrektora przedszkola.

Zasady rekrutacji uzupełniającej na rok szkolny 2019/2020 w każdym z przedszkoli określił dyrektor. Informacje na ten temat są dostępne w poszczególnych placówkach. Kolejność zgłoszeń nie jest w tym przypadku czynnikiem decydującym, jednak zgłoszenia, które wpłyną po 29 maja, nie będą rozpatrywane. Ogłoszenie listy dzieci, które zakwalifikują się do danego przedszkola, nastąpi 5 czerwca 2019 roku.

Pliki do pobrania i więcej informacji na ten temat dostępne tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: