Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rzucali beretem, pili z talerza

Jak najszybciej przenieść 25 kilogramowe worki ze zbożem? Jaką techniką przeciąć drewniany kolec? Jak trafnie rzucać ziemniakami do wiklinowego kosza? Na te pytania z pewnością znają odpowiedź uczestnicy IX Spartakiady Sportowo - Rekreacyjnej, która odbyła się w sobotę 3 lipca w Międzyświeciu.

Tradycyjny skoczowski rzut beretem, turniej piłkarski, slalom na taczkach na gumowym kole, przecinanie piłą ręczną kolca drewna na czas, toczenie beczki, rzuty ziemniakiem do wiklinowego kosza, bieg z jajkiem na łyżce, przenoszenie 25 kg worków ze zbożem na czas i turniej strażacki - z tymi konkurencjami zmierzyli się uczestnicy IX Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej Gminy Skoczów. Nie zabrakło również specjalnie przygotowanej konkurencji dla sołtysów. Tym razem przedstawiciele sołectw musieli zmierzyć się z piciem napoju z talerza za pomocą łyżki na czas. Najlepszy okazał się sołtys Bładnic - Franciszek Holeksa. Jak żartował po rozegranych zawodach na spartakiadę przygotowywał się od dzieciństwa.

Każde sołectwo za zajęte miejsce w poszczególnych konkurencjach otrzymywało odpowiednio - za I miejsce 12 pkt, za II miejsce 10 pkt, za III miejsce 8 pkt, IV - 7, V - 6, VI - 5, VII- 4, VIII- 3, IX - 2 i X - 1 pkt.

W tym roku największą ilość punktów zgromadziła Wiślica, która za wszystkie konkurencje otrzymała łącznie 74pkt. Na drugim miejscu znalazły się Kowale - 69 pkt, na trzecim Kiczyce - 68 pkt. Czwarte miejsce przypadło Miedzyświeciowi, który zdobył 61 pkt, na piątym miejscu znalazły się Ochaby (60 pkt). Szóste miejsce przypadło Błędnicom (58 pkt), na siódmym znalazła się drużyna z Pierścca , gromadząc 50 pkt. Kolejne miejsca zajęły : Harbutowice 49 pkt, Pogórze 49 pkt (mniejsza ilość pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach) i Wilamowice - 41 pkt.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

DK

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: