Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rzecznik Praw Obywatelskich w Cieszynie

W piątek (10.01.2020) w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „o odwadze”, wchodzące w skład obchodów 10-lecia cieszyńskiej „Krytyki”. Tym razem zaproszonym gościem był Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich. Rozmowę poprowadził Marcin Mońka. fot. JŚ
źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-11 16:13:11
donekT: Czy Rzecznik Praw Obywatelskich, zgodnie z Neomarksistowskimi założenia i twierdzeniami samego Karola Marksa, popularnego wśród europejskiej klasy politycznej, która realizuje część (?) jego założeń, zajmie się również EMANCYPACJĄ zwierząt i roślin, oraz nadaniu im podmiotowości prawnej i PRAW OBYWATELSKICH?
2020-01-11 16:15:14
donekT: Co z gwałconymi na terenie Polski i UE krowami?
2020-01-11 16:21:54
donekT: Co z dyskusją na temat KAZIRODZTWA, prowadzoną w innych krajach UE, w Polsce zainicjowaną niegdyś przez Pana prof. Jana Hartmana, oraz wyzwoleniem ludzkich rzesz spod tyranii "ograniczającej moralności" narzucanej społeczeństwu przez poniektóre "większościowe" związki o charakterze wyznaniowym? "POSTEP" (tak rozumiany) nie powinien być w Polsce hamowany, od kilku lat Polska coraz bardziej odstaje od europejskiej czołówki.
2020-01-11 16:32:29
donekT: Czy STYGMATYZACJA, co do samej zasady FAŁSZYWA, poszczególnych "większościowych" w danym społeczeństwie wspólnot i związków o charakterze wyznaniowym, rzekomo NARZUCAJĄCYM ograniczającą moralność i wolność mas społecznych, przez co te wspólnoty wyznaniowe wywierają wpływ na sprawowanie władzy, JEST ODPOWIEDNIĄ METODĄ KULTUROWĄ prowadzenia DZIAŁALNOŚCI WYWROTOWEJ? W związku z tym, co w sytuacji, jeżeli owa działalność wywrotowa stoi w kolizji z prawami człowieka i obywatela jednostki? Czy DYSKURS (a nie dysputa) jest odpowiednią podstawą/platformą pod ewentualne zmiany rozumienia "Praw Człowieka"???
2020-01-11 16:44:14
donekT: Z czego, z jakich założeń wynika/wynikało dotychczasowe rozumienia Praw Człowieka? Do czego odnosi się "nowe" rozumienie "Praw Człowieka", do jakich założeń? Czy kwestia "Praw Człowieka", zdaniem niektórych, nie jest uwarunkowana kulturowo i jest umowna? Czy czasem dawne/ tradycyjnie rozumienie praw człowieka, zgodnie z OBIEKTYWNĄ PRAWNĄ i NATURĄ nie jest optymalne?
2020-01-11 16:53:13
donekT: Czy Rzecznik Praw Obywatelskich, powinien ingerować i ZAJMOWAĆ STANOWISKO w SPORZE odnoszącym się do KWESTII KULTUROWYCH? Jaka instytucja jest właściwa do rozstrzygania kwestii nie tyle o charakterze prawnym, ile KULTUROWYM? Każda władza z trójpodziału władz ma charakter polityczny, nie kulturowy, choć wynika z określonej kultury. Czy ewentualny wynik nie będzie zależny nie tyle od OBIEKTYWNIE POJĘTEJ PRAWDY, ile ŚWIATOPOGLĄDU ROZSTRZYGAJĄCEGO, być może błędnego? Do czego odnosić się będzie rozstrzygający??? Czy nie czasem do kwestii ustalonych POLITYCZNIE, które znacząco mogą odbiegać od PRAWDY OBIEKTYWNEJ?
2020-01-11 16:57:29
donekT: Karol Marks i Marksizm ponad wszystko! Prorok bestii WIECZNIE ŻYWY!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: